Výsledky FP3 VC Nizozemska: Velká nehoda Sargeanta

Další propršený trénink na nizozemském Zandvoort přinesl několik nehod a spoustu výletů mimo trať. Nejrychlejším pilotem na trati byl Pierre Gasly, na druhém místě se umístil Kevin Magnussen. Trojici nejrychlejších uzavřel Valtteri Bottas. Kvalifikace na zítřejší závod startuje v 15:00.

Ve třetím tréninku nás přivítal déšť. Jako první na trať vyjely monoposty Haasu. Po pár odjetých kolech se ale vrátili do boxů se zprávou pro tým, že trať už není na mokré pneumatiky, ale pro přechodné.

Nico Hülkenberg opět narazil do zdi! Naštěstí si poškodil jen přední křídlo, ale i tak to pro Haas není dobré. Po čas celého víkendu se oběma pilotům nedařilo vyřešit problémy s brzdami a následným probržděním.

Obrovská nehoda Logana Sargeanta přinesla červenou vlajku! Američan si najel na mokrou trávu a ztratil přilnavost. V plné rychlosti tak narazil do bariér. Jeho monopost začal i hořet, Sargeant je ale naštěstí v pořádku.

Trénink byl znova restartován jen tři minuty před koncem. Pro polovinu startovního pole to bylo poprvé, co dnes vyjeli na trať. Max Verstappen patřil právě mezi tyto piloty a na výjezdu z boxů se tlačil velmi dopředu a za přejetí bílé čáry dostal černobílou vlajku.