Kvalifikaci v Brazílii vyhrál Max Verstappen

Kvalifikaci na okruhu Interlagos vyhrál Max Verstappen, druhý skončil Sebastian Vettel a na třetím místě se umístil Lewis Hamilton.

Počasí v São Paulu – teplota tratě 38,5°C a teplota vzduchu 21°C.

Charles Leclerc si nesl do kvalifikace penalizaci v podobě deseti míst na startovním roštu, protože dostal nový motor a překročil maximální počet kusů na sezónu.

Prvním jezdcem na trati byl Robert Kubica.

Carlos Sainz měl technický problém s motorem, nezajel žádný měřený čas. Mechanici následně v garáži urychleně rozebírali zadní část monopostu.

V první části kvalifikace skončili: Daniil Kvjat, Lance Stroll, George Russell, Robert Kubica a Carlos Sainz, který nedokázal znovu vyjet z boxů.

Lewis Hamilton byl překvapený, že byl první na trati.

Jediný, kdo nasadil středně tvrdou směs pneumatik, byl Charles Leclerc.

Kimi Räikkönen málem vjel do cesty McLarenu. Lando Norris tuto příhodu reportoval svému týmu.

Po vypršení časového limitu vlály žluté vlajky ve druhém sektoru a proto se už nikdo nezlepšil. Důvodem žlutých vlajek byl Antonio Giovinazzi, který dostal hodiny.

Ve druhé části kvalifikace vypadli: Lando Norris, Daniel Ricciardo, Antonio Giovinazzi, Nico Hülkenberg a Sergio Pérez.

Boj o pole position začal…

Po prvních pokusech bylo pořadí: Verstappen, Vettel, Leclerc, Hamilton, Bottas, Albon. Rozdíl mezi prvním a druhým místem byl 8 tisícin sekundy.

Kvalifikaci v Brazílii ovládl Max Verstappen, který zajel čas 1:07.508. Druhý Sebastian Vettel ztratil 123 tisícin sekundy a třetí Lewis Hamilton zaostal o 191 tisícin sekundy.

Na čtvrtém místě skončil Charles Leclerc, který se ale propadne na startovním roštu kvůli penalizaci na čtrnácté místo. Pátý byl Valtteri Bottas následovaný Alexanderem Albonem.

Sedmou pozici vybojoval Pierre Gasly. Osmý se umístil Romain Grosjean. První desítku uzavřeli Kimi Räikkönen a Kevin Magnussen.

Závod startuje v 18:10.