McLaren má za sebou ve Španělsku komplikovaný den. Testovací program Oscara Piastriho narušila porucha na monopostu. Australan doufá, že se ji týmu podaří do zítřka odstranit.
McLaren dnes přišel o celý odpolední program kvůli poruše palivového systému. Obhájci titulu odjeli za celý den pouze chudých 48 kol. Vzhledem k tomu, že zítra se testy ve Španělsku končí, mají mechanici McLarenu před sebou náročnou noc. Musí do zítřka dostat monopost do pořádku.
Oscar Piastri, jehož program byl poruchou narušen, však zůstává optimistický a tvrdí, že se McLarenu i přes problémy podařilo získat dostatek informací o tom, v čem se má zlepšit. „Bylo hezké být dnes zpátky, zvlášť v novém monopostu. Tento rok nás čeká mnoho výzev, takže je dobře, že jsme už začali. Měli jsme problém s palivovým systémem, který zkrátil náš program, ale děláme vše, abychom ho opravili a zítra se vrátili,“ řekl Australan.
„Tyto monoposty jsou úplně jiné ve srovnání s minulými roky a právě o identifikaci problémů jde v těchto testech. Už jsme identifikovali několik oblastí, ve kterých se můžeme zlepšit. Zítra je poslední den a my si budeme nadále zvykat na auto a objevovat nové věci. To nám pomůže určit, jak monopost zrychlit,“ popsal Piastri revoluční monoposty.
Seznamte se se slavnými i současnými jezdci formule 1, kteří píší historii tohoto sportu. Jména jako Max Verstappen, Lewis Hamilton, Michael Schumacher, Niki Lauda nebo třeba Emerson Fittipaldi. Objevte profily jezdců, jejich kariéru, statistiky a úspěchy.
👉 Seznam jezdců F1 | Kdo jsou nejúspěšnější jezdci F1 všech dob?
SvětFormule.cz