Lewis Hamilton: Itálii jsem si zamiloval

Lewis Hamilton: Itálii jsem si zamiloval

Lewis Hamilton se sice zatím natrvalo neusadil v Itálii, přesto si podle vlastních slov zamilovává tamní kulturu, architekturu i atmosféru. Po přestupu z Mercedesu tak pokračuje proces adaptace nejen na trati, ale i mimo ni.

Lewis Hamilton po přestupu z Mercedesu do Ferrari uzavřel nejúspěšnější kapitolu, kterou formule 1 kdy viděla – šest jezdeckých a osm konstruktérských titulů během 12 sezón se bude jen velmi těžko překonávat. Nyní se však britský pilot soustředí na adaptaci v prosluněné Itálii, kterou si podle svých slov zamiloval.

Na trati to však zatím tak ideálně nevypadá a i přes záblesky nadstandardní rychlosti (např. v Číně či Imole) zaostává Lewis Hamilton za týmovým kolegou Charlesem Leclercem téměř v každé jízdě a vzhledem k obrovským očekáváním a pozornosti zkraje sezóny jsou současné výkony Ferrari pro tifosi studenou sprchou.

Zároveň si Hamilton hledá v Itálii bydlení, a to ideálně poblíž Maranella, kde Ferrari sídlí. A přestože si zatím nový italský domov nevybral, prozradil, že si zemi na Apeninském poloostrově zamiloval: „Upřímně, je to úžasné. Miluji cestování do Itálie. Zatím jsem si tam nenašel místo – ještě jsem se nerozhodl, co přesně udělám – ale zatím mám mezery v jazyce. Takže to je něco, o čem stále přemýšlím,“ řekl Lewis Hamilton.

„Miluji ale cesty do Maranella. Čím víc z Itálie vidím, tím více se do té země zamilovávám – do kultury, do budov, do architektury. Když jste v Itálii, máte opravdu romantický pocit,“ uzavřel.

Sedminásobný mistr světa se již v červeném voze před italskými fanoušky představil na trati v Imole, kde dojel po dobré stíhací jízdě na čtvrtém místě. Znovu se v Itálii ukáže v záříjové Velké ceně Itálie, která se tradičně bude konat v Monze.

Sdílejte na:
Zavřít

Autor článku:

K formuli 1 jej v dětství přivedli jeho táta s bráchou, kterým vděčí za to, že mohl objevit jedinečné kouzlo formulového světa. V rámci studia se zaměřuje i na analýzu sportovního dění v médiích či na sport obecně. Ve volném čase si rád zahraje F1 na PlayStationu, sleduje sportovní živé…

Další články autora →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *