Výsledky sprintu F2: Crawford přebral a nepustil vedení

Výsledky sprintu F2: Crawford přebral a nepustil vedení

Ve sprintu formule 2 zvítězil Jak Crawford. Na druhém místě se umístil Arvid Lindblad a na třetím dojel Luke Browning. Pole sitter Ritomo Mijata se propadl až na šesté místo.

Start se povedl Jakovi Crawfordovi a do druhé zatáčky přebral vedení od pole sittera Ritoma Mijaty. Na třetí místo se z pátého posunul Arvin Lindblad. Do čtvrté zatáčky vyjelo několik aut do kačírku, do kolize se připletili i Josep Martí a Gabriele Mini, kdy první jmenovaný vytlačil toho druhého. Start a první kola se povedla i Joshuovi Dürksenovi, který se posunul ze čtrnáctého na osmé místo.

Pole se drželo blízko při sobě a v DRS vláčku. V devátém kole se Crawford utrhl Mijatovi. Naopak Lindblad na Mijatu začal dotahovat a pokusil se ho v Tamburellu předjet. O kolo později se mu předjetí podvedlo. Oliver Goethe předjel Kush Mainiho a posunul se na jedenácté místo za Romana Staňka.

Mijata, v ten moment na třetím místě, se trápil a začal před něho nakukovat čtvrtý Luke Browning. V Tamburellu se jej pokusil předjet, Mijata opět v ubránil pozici.

Dino Beganovich měl velké oči a v boji o osmé místo vyjel mimo trať. Roman Staněk se tak dostal místo něho na deváté místo. Browningovi se podařilo o kolo později předjet Mijatu a svého týmového kolegu z týmu ART si podal i Victor Martíns.

Roman Staněk se dostal přes Joshuu Durksena na osmé místo a posunul se tak za svého týmového kolegu na bodovanou pozici. Oliver Goethe předjel Dina Beganoviche. Mijata se i nadále trápil a předjej jej i Alexander Dunne. Dnešní polesitter se tak propadl už na šesté místo. Za sebou měl obě Invicty a před sebou šest kol do konce sprintu.

Staněk se pokusil ve 20. kole předjet Fornaroliho! Tímto bojem oba trochu ztratili na Mijatu. V cílové rovince měl Staněk opět DRS, tentokrát už ale nebyl Fornarolimu dostatečně blízko.

22. kolo, Staněk se opět tlačil na Fornaroliho a taktéž Goethe na 10. místě se tlačil na Durksena.

Žlutá vlajka! Amaury Cordeel se pořádně projel kačírkem a skončil uprostřed tratě. Dokázal se ale rozjet a pokračoval v závodě.

23. kolo, Verschoor odstoupil ze závodu. Staněk projel v poslední zatáčce kačírek a vypadl z Fornaroliho DRS.

Závod vyhrál Jak Crawford a vzal tak své první vítězství letošního roku.

Sdílejte na:
Zavřít

Autor článku:

Studentka korejštiny. Koně ji baví nejen pod kapotou. Jako malá fandila o nedělích po obídku Alonsovi, protože měl nejbarevnější auto, cestu k formulím si znovu našla i později v životě. Na Svět Formule publikuje od roku 2023.

Další články autora →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *