Pokračování filmu F1? Nikdy neříkej nikdy, říká Domenicali

Pokračování filmu F1? Nikdy neříkej nikdy, říká Domenicali

Hollywoodský trhák s Bradem Pittem vydělal přes 600 milionů dolarů a pobláznil Ameriku. Přestože se o pokračování již šušká, šéf formule 1 Stefano Domenicali nabádá k trpělivosti. Další film podle něj musí být především věrohodný, autentický a nový.

Shrnutí článku

Prezident a generální ředitel formule 1 Stefano Domenicali se ohradil proti myšlence na pokračování mimořádně úspěšného filmu o F1 a trvá na tom, že je důležité nechat první díl žít svým životem, než bude vydán druhý.

V rozhovoru pro Sky Sports po skončení sezóny 2025 Domenicali reflektoval další úspěšný rok šampionátu. Ten zaznamenal nejen obrovský úspěch ve filmu, ale bylo také potvrzeno, že vysílání v USA bude spravovat společnost Apple, která přebírá otěže po stanici ESPN.

Hollywoodská produkce filmu F1 zaznamenala celosvětové tržby přes 600 milionů dolarů a objevily se zvěsti o pokračování, ale Ital si přeje vytěžit maximum z prvního dílu, než se poženou do druhého.

„No, myslím si, že nikdy neříkej nikdy,“ popsal Domenicali. „Máme nějaký plán. Ale nebude to příliš brzy, protože se první díl musí zažít.“

Filmu F1 s Bradem Pittem a Damsonem Idrisem v hlavních rolích je široce připisována zásluha na urychlení růstu série v Severní Americe, čímž se přidal k vlně původně vyvolané seriálem Drive to Survive od Netflixu. Domenicali si však při úvahách o pokračování přeje zachovat důvěryhodnost.

„Dojde k dlouhodobějšímu efektu prvního filmu,“ vysvětlil. „A ten další film musí být věrohodný, autentický a nový.“

Tato slova přichází po těsném závěru sezóny, který dovedl šampionát jezdců až do rozstřelu v posledním závodním víkendu v Abú Zabí.

„Myslím, že to bylo úžasné, úžasná sezóna,“ řekl Domenicali. „Poslední závod se nám podařilo uzavřít se třemi soupeřícími jezdci. Vidět, že oni všichni mezi sebou bojují, je prostě úžasné. Tato sezóna byla fenomenální, protože jsme zaznamenali růst. Viděli jsme přicházet nové fanoušky. Viděli jsme velký zájem od mnoha komerčních partnerů, kteří chápou hodnotu naší nabídky.“

Pokračoval poukázáním na nově korunovaného Landa Norrise jako na mladšího jezdce, který se dokáže spojit s moderními fanoušky.

„Velmi pozitivní, mladší, energičtí,“ řekl s ohledem na mladého Brita. „Jsou vzorem pro spoustu lidí. Musí pamatovat na to, že jsou jedinečným talentem.“

Sdílejte na:
Zavřít

Autor článku:

Studentka ekonomky, kterou však velmi táhne psaní sportovních článků. V motorsportu ji nejvíce baví pokrývat cestu mladých talentů až na samotný vrchol. Kromě motorsportu píše články z hokeje, zimních sportů či tenisu.

Další články autora →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *