Verstappen věřil v pódium, nakonec byl rád za udržení čtvrté příčky

Verstappen věřil v pódium, nakonec byl rád za udržení čtvrté příčky

Mladičký Max Verstappen věří, že závod v kanadském Montrealu mohl dokončit před Valtterim Bottasem a tedy na stupních vítězů. Spokojit se však musel pouze se čtvrtým místem.

Nizozemský pilot po závodě sdělil novinářům, že jednozastávkovou strategii ovlivnilo domnění týmu, že na druhou sadu pneumatik přešel příliš rychle. V závěru závodu tedy Max Verstappen musel stavět znovu a zařadil se těsně před Nica Rosberga na čtvrté místo. Po těsném souboji s německým pilotem tuto pozici uhájil.

„Byl to povedený závod. Je škoda, že jsme dnes nedosáhli na stupně vítězů. Tým ale správně zareagoval na rostoucí degradaci pneumatik a já se pak snažil vytěžit ze zbytku závodu maximum,“ řekl Verstappen novinářům po závodě v Montralu.

„Dlouhou dobu jsem pak byl na čtvrtém místě a nechtěl jsem se této příčky vzdát. Nakonec se to povedlo a já na této pozici celý závod dokončil,“ dodal Nizozemec ve službách týmu Red Bull. Po přesunu do rakouského týmu začal Verstappen opravdu hvězdně – vítězstvím ve Velké ceně Španělska. Následoval nedokončený závod po havárii v Monaku a právě čtvrté místo z posledního závodního víkendu v Kanadě. Další možnost zabojovat o stupně vítězů bude mít mladičký jezdec už o následujícím víkendu během Grand Prix v Baku.

Sdílejte na:
Zavřít