
Oscar Piastri přišel v Silverstone o vedení kvůli desetisekundové penalizaci za „nepředvídatelné brzdění“ za safety carem. Max Verstappen po závodě přiznal, že tak tvrdý trest ho překvapil.
Závod v Silverstone poznamenaly silné přeháňky a několik fází virtuálního i plného safety caru. Oscar Piastri se v úvodu ujal vedení, zatímco Max Verstappen a Lando Norris jeli za ním. Australan si při každém restartu počínal sebevědomě – až do 21. kola.
Právě tehdy došlo k situaci, kterou komisaři vyhodnotili jako nebezpečné chování. Piastri na výjezdu na rovinku Hangar po zhasnutí světel na voze safety caru nejprve zrychlil, a poté prudce zpomalil. Max Verstappen musel kvůli tomu vybočit, aby zabránil kolizi. Podle údajů FIA zpomalil Piastri z 218 km/h až na 52 km/h.
Za tento incident dostal pilot McLarenu trest 10 sekund a dva trestné body. Trest si odpykal během své jediné zastávky v boxech, což ho připravilo o vedení v závodě, toho se následně ujal jeho týmový kolega Lando Norris, který si dojel pro vítězství.
Verstappen, který po restartu rovněž ztratil kontrolu a lehce se roztočil, nakonec dokončil závod na páté příčce. Po závodě se k incidentu vyjádřil.
„Tohle se mi už párkrát stalo, že to někdo přede mnou udělal,“ řekl Verstappen. „Ale až po závodě jsem slyšel, že Oscar za to dostal deset sekund. To je samozřejmě hodně extrémní. Bohužel pravidla nevymýšlím.“
Zajímavé je, že k podobnému incidentu došlo i v předchozím závodě v Kanadě, kde měl Verstappen obdobnou situaci s Georgem Russellem. Tentokrát ale komisaři zvolili výrazně přísnější postup.