Nyck de Vries odhalil, co ho čeká po odchodu z formule 1

Nyck de Vries odhalil, co ho čeká po odchodu z formule 1

Nyck de Vries prozradil, že poté, co jej tým AlphaTauri před Velkou cenou Maďarska propustil a vyměnil za Daniela Ricciarda, plánuje studovat na Harvardu. Závodění teď odkládá na vedlejší kolej.

Nizozemský závodník od předsezónního testování u AlphaTauri vydržel pouhých deset závodů a společně s druhým nováčkem Loganem Sargeantem z Williamsu se nedostal do první bodované desítky. Rozhodnutí Red Bullu vrátit na startovní rošt Daniela Ricciarda zmařilo naděje Nicka de Vriese na formuli 1. Svoji příležitost dostal až ve svých dvaceti sedmi letech, po získání titulu mistra světa jak ve formuli 2, tak ve formuli E.

Nyck de Vries se objevil na nizozemské premiéře filmu Gran Turismo a pro RacingNews365 se otevřel o tom, zda bylo těžké přijmout jeho odvolání z AlphaTauri. „Vlastně ne. Měl jsem velkou podporu a všechno šlo velmi přirozeně. Od té doby hraju hlavně golf.“

Ačkoli po ukončení svého krátkého působení ve formuli 1 nebude s návratem k závodění spěchat, jeho zkušenosti z formule E a z vytrvalostních závodů budou nápomocné pro nové projekty. Prozradil, kam se jeho kroky budou ubírat. „Nikdy v životě jsem nestudoval, vlastně jsem ani nedokončil střední školu. V září se chystám na kurz na Harvardu: Vyjednávání a vůdcovství, trochu studia. Spíš proto, že mě to teď prostě baví, když mám čas a zájem se učit další věci.“

Nyck de Vries není jediný pilot formule 1, který se po odchodu rozhodl studovat. Na začátku července oznámil bývalý pilot Williamsu – Nicholas Latifi, že se rozhodl ukončit svoji závodní kariéru a chce studovat business na London Business School. „Toto rozhodnutí se může mnoha lidem zdát překvapivé. Přechod do jiné závodní kategorie se mohl zdát nejzřejmějším krokem. Věděl jsem však, že v určitém okamžiku bude vždy existovat život po závodění, a rozhodl jsem se, že teď je dobrý čas se na to připravit,“ uvedl ve svém prohlášení.

Sdílejte na:
Zavřít