Räikkönen vzal vinu za kolizi s Hamiltonem na sebe

Kimi Räikkönen potvrdil, že zasloužil penalizaci za kolizi s Lewisem Hamiltonem na startu Velké ceny Velké Británie.

V třetí zatáčce prvního kola závodu finský jezdec ve službách Ferrari probrzdil a vrazil do pravého zadního kola Lewise Hamiltona, který se následně okamžitě dostal do smyku a propadl se na konec startovního pole.

The moment @lewishamilton’ dreams of a 5th straight #BritishGP all but disappeared . #LewisHamilton #F1 #Formula1 #Silverstone #Raikkonen #InstaSports

Příspěvek sdílený FORMULA 1® (@f1), Čec 8, 2018 v 8:04 PDT

Räikkönen poté dostal za způsobení kolize penalizaci 10 sekund, kterou si odpykal během první zastávky v boxech. Fin přesto proťal šachovnicovou vlajku na třetí pozici hned za druhým Hamiltonem po vynikajícím předjetí krajana Bottase.

DOPORUČUJEME: VC Velké Británie: Vettel dobyl Silverstone! Hamilton po stíhací jízdě druhý

„Ano, byla to moje chyba. Je to takhle ok,“ odpověděl Räikkönen na dotaz, zda byla jeho penalizace oprávněná.

„Zasloužil jsem si ji, stál jsem 10 sekund a stále bojoval. Ve třetí zatáčce jsem zablokoval kola a skončilo to tak, že jsem zezadu narazil do Lewise a on se roztočil. Byla to moje chyba, tak to někdy chodí,“ uzavřel finský mistr světa.