Krátké zprávy
„Kdykoliv vyjednáváte, tak musíte být připraveni i na odchod" říká výkonný ředitel McLarenu Zak Brown. https://t.co/m7ayQQMNkc

Ferrari představí nový vůz 22. února

18. prosince 2017, 19:15 | Jan Dohnal | Komentáře
Ilustrační fotografie - Ferrari představí nový vůz 22. února
Ferrari letos svádělo velký boj s Mercedesem o titul mistra světa, nakonec ale prohrálo. V Maranellu však nehodlají dělat žádné velké změny.

Ačkoliv ještě neskončil rok 2017 pro týmy F1 už začala sezóna 2018. Vývoj nových vozů je v plném proudu a brzy se dozvíme i datumy, kdy budou jednotlivé vozy představeny.

Dnes se ve Ferrari konal tradiční slavnostní oběd, během kterého byly prozrazeny nějaké novinky ohledně t&yacu

GP3: Mazepin spojuje síly s ART Grand Prix

16. prosince 2017, 19:54 | Dušan Bouzek | Komentáře
Ilustrační fotografie - GP3: Mazepin spojuje síly s ART Grand Prix
Vývojový jezdec Force Indie přestupuje z evropské F3 do GP3.

Ruský pilot, který od roku 2016 plní úlohu vývojového jezdce Force Indie,se po dvou sezónách v evropské Formuli 3, během kterých ovšem nedosáhl nijak oslnivých výsledků, stane od příští sezóny součástí startovního pole GP3, kde bude hájit barv

Giovinazzi doufá, že brzy získá závodní sedačku

16. prosince 2017, 13:05 | Jan Dohnal | Komentáře
Ilustrační fotografie - Giovinazzi doufá, že brzy získá závodní sedačku
Antonio Giovinazzi letos úspěšně debutoval v F1. O dva týdny později jel další závod, který se mu úplně nepovedl. Od té doby si v F1 již nezazávodil a příští rok se to zřejmě nezmění.

Člen juniorského programu Ferrari Ital Antonio Giovinazzi debutoval v F1 letos v Austrálii u týmu Sauber, kde nahradil zraněného Pascala Wehrleina, kterého nahradil i o dva týdny později v Číně. Závodní sedačky na celou sezónu se ale nedočkal.

Pro tým Alfa Romeo Sauber budou v&

Paddock na okruhu Gillese Villeneuva bude renovován

16. prosince 2017, 00:32 | Petr Čermák | Komentáře
Ilustrační fotografie - Paddock na okruhu Gillese Villeneuva bude renovován
Okruh, na který příští rok kolotoč Formule 1 zavítá na začátku června, projde rekonstrukcí paddocku. Renovace celého zázemí byla součástí dohody o prodloužení smlouvy se závodním okruhem.

Kanadský okruh Gillese Villeneuva, který se nachází v Montrealu, se stal tradičním mimoevropským závodem, který již několik let rozděluje evropskou část sezóny na dva kusy. V Montrealu se jel první závod v roce 1978, který tehdy vyhrál domácí miláček Gilles Ville

Dosáhl jsem obrovského zlepšení, říká Esteban Ocon

15. prosince 2017, 23:44 | Jan Fridrich | Komentáře
Ilustrační fotografie - Dosáhl jsem obrovského zlepšení, říká Esteban Ocon
Francouzský pilot, který závodí pro tým Force India řekl, že v sezóně 2017 dosáhl obrovského zlepšení, když se vyrovnal týmovému kolegovi Sergiu Pérezovi.

Esteban Ocon bodoval v 18 závodech z 20 možných. Celkově se umístil na osmém místě v šampionátu jezdců, kdy ztratil pouze 13 mistrovských bodů na Sergia Péreze.

Byl překvapivě konzistentní, když zaznamenal 43 bodů v prvních 10 závodech a 44 bodů v druhé části sez&oac

Nebýt technických problémů, zvítězil by v Baku Massa, říká Lowe

14. prosince 2017, 23:34 | Petr Čermák | Komentáře
Ilustrační fotografie - Nebýt technických problémů, zvítězil by v Baku Massa, říká Lowe
Technický ředitel týmu Williams Martini Racing Paddy Lowe věří, že nebýt technických problémů, kvůli kterým Felipe Massa nakonec odstoupil, mohl tento oblíbený Brazilec získat v Baku své dvanácté vítězství v kariéře.

Felipe Massa letos získal nejlépe dvě šestá místa z Austrálie a z Bahrajnu. Brazilský závodník, který původně do letošní sezóny ani neměl nastoupit, byl ovšem během průběhu GP Ázerbájdžánu velmi vysoko, a ještě před problémy Hamiltona a Vettela se držel

WEC: Toyota potvrzuje sestavu pro příští sezónu

14. prosince 2017, 22:48 | Dušan Bouzek | Komentáře
Ilustrační fotografie - WEC: Toyota potvrzuje sestavu pro příští sezónu
V sestavě jezdců japonské automobilky nedojde ke změně.

Ve WEC dochází od příští sezóny k mnoha změnám, jako je například odchod Porsche nebo změna formátu sezóny, kdy bude rozdělena do let 2018 a 2019, přičemž ji bude zahajovat i uzavírat legendární závod 24 hodin Le Mans. V sestavě Toyoty, která má po odchodu Porsche předpoklady st&aacut

Charouz Racing System oznámil jezdecké složení pro sezónu 2018

14. prosince 2017, 20:02 | Petr Čermák | Komentáře
Ilustrační fotografie - Charouz Racing System oznámil jezdecké složení pro sezónu 2018
Český tým Charouz Racing System, který od roku 2018 bude účinkovat v závodech šampionátu F2, dnes oznámil jezdeckou sestavu pro příští rok. Kromě toho byla oznámena také spolupráce českého týmu s Ferrari.

Antonín Charouz není žádným nováčkem ve světě motoristického sportu. Svůj tým založil již v roce 1985 a v průběhu let se stal respektovanou osobou světového motorsportu. Vstup do kategorie, která je posledním krokem před formulí 1, oznámil 16. listopadu. Dlouho se pak čekalo na oznámení j