Krátké zprávy
Lawrence Stroll koupil Force Indii, tvrdí Auto Bild Motorsport https://t.co/wfzAe2B869

Zaměstnanci McLarenu hrozí stávkou. Šéfové nás odbývají čokoládou, jsou úplně mimo

23. června 2018, 14:12 | Pavel Fabry | Komentáře
Ilustrační fotografie - Zaměstnanci McLarenu hrozí stávkou. Šéfové nás odbývají čokoládou, jsou úplně mimo
Atmosféra v týmu je “toxická”, ozývá se od zaměstnanců stáje z Wokingu. McLaren prý za extrémně tvrdou dřinu své zaměstnance odbývá čokoládovými tyčinkami. Ti si stěžují, že vedení žije v naprosto odlišné realitě a nemá tušení, jak správně fungovat. Velmi nepříjemné chvíle si pak na páteční tiskové konferenci prožil Éric Boullier.

Již několik dní vychází najevo, že atmosféra v týmu McLaren je velmi špatná, podle některých zaměstnanců až “toxická”. Objevují se dokonce informace o tom, že personál týmu hrozí stávkou, jelikož je velice nespokojený s údajnou neschopností vedení t&yac

Hartley dostane novou pohonnou jednotku a s ní také penalizace

23. června 2018, 13:13 | Aleš Mrázek
Ilustrační fotografie - Hartley dostane novou pohonnou jednotku a s ní také penalizace
Brendon Hartley po pátečních problémech v 2. tréninku na GP Francie dostane nový motor Honda a bude penalizován na startovním roštu samotného závodu kvůli překročení povoleného limitu komponent.

Jezdec Toro Rosso byl včera nucen ke konci druhého tréninku zastavit kvůli problémům s pohonnou jednotkou. Později v rozhovorech sám uvedl, že se obává nutnosti výměny motoru a jeho obavy se nakonec také naplnily.

Novozélandský mladík dostane kompletně novou pohonnou jednotku: nový spalovac&iac

Zácpy okolo okruhu Paula Ricarda jsou zoufalé, zní v paddocku

22. června 2018, 23:06 | Pavel Fabry | Komentáře
Ilustrační fotografie - Zácpy okolo okruhu Paula Ricarda jsou zoufalé, zní v paddocku
Řešení dopravní situace v Le Castellet rámci Velké ceny Francie jsou označovány za zoufalé, fanoušci a lidé pracující okolo Formule 1 totiž v zácpách čekali dlouhé hodiny. Někteří dorazili na program se zpožděním, jiní se dokonce otočili a na okruh nakonec nepřijeli vůbec.

Formule 1 se po deseti letech vrátila do Francie, organizátoři však podle situace z pátka nedokázali dostatečně připravit infrastrukturu a před okruhem se tvořily mnohakilometrové kolony, ve kterých lidé čekali dlouhé hodiny.

Například provozní ředitel týmu Force India Otmar Szafnauer musel zrušit

GP Francie: V pátek kraloval Hamilton, Ericsson skončil v plamenech

22. června 2018, 20:47 | Petr Čermák | Komentáře
Ilustrační fotografie - GP Francie: V pátek kraloval Hamilton, Ericsson skončil v plamenech
Do kalendáře se nám vrací jedna z ikonických velkých cen – GP Francie. Pojede se na okruhu Paul Ricard a jezdci za sebou mají první dva páteční tréninky.

V obou trénincích skončil na první místě úřadující mistr světa Lewis Hamilton. Brit za sebou nemá ideální GP Kanady, ve které přišel o spousty drahocenných bodů a také o vedení v šampionátu. V Le Castellet se pokusí vrátit zpět na čelo.

Přes

Spekulace: Je to téměř jisté, Leclerc by měl u Ferrari nahradit Räikkönena

21. června 2018, 19:32 | Petr Čermák | Komentáře
Ilustrační fotografie - Spekulace: Je to téměř jisté, Leclerc by měl u Ferrari nahradit Räikkönena
Nejnovější informace od webového portálu Motorsport.com tvrdí, že u Ferrari je již rozhodnuto a příští rok bude v druhém rudém voze místo Kimiho Räikkönena sedět mladý Monačan Charles Leclerc.

Kimi Räikkönen v posledních několika letech prodlužuje smlouvu s Ferrari pouze o jeden rok. Dle některých starších zpráv už dávno 39letý Fin podepsal i na příští sezónu. Tato zpráva teď byla vyvrácena poté, co Motorsport.com uvedl informaci, že s italským týme

Letošní monoposty Formule 1 v ikonických retro zbarveních. Krásná vzpomínka na léta předchozí

21. června 2018, 10:22 | Stanislav Kolman | Komentáře
Ilustrační fotografie - Letošní monoposty Formule 1 v ikonických retro zbarveních. Krásná vzpomínka na léta předchozí
Fanoušci F1 si občas postesknou nad tím, že startovní pole není v posledních letech pestré jako dřív. Letos je situace snad o něco lepší, ale že by aktuální monoposty mohly být i o něco „živější“ ukazuje práce šikovného grafika.

S prací talentovaného grafika vystupujícího pod jménem Sean Bull se nesetkáváme poprvé. V loňském roce jsme vám ukázali fotogalerii tehdejšího monopostu stáje McLaren v

Komentář: Třetina sezóny za námi

21. června 2018, 09:24 | Jan Fridrich | Komentáře
Ilustrační fotografie - Komentář: Třetina sezóny za námi
O víkendu se pojede po deseti letech zase ve Francii a Formule 1 vstoupí do druhé třetiny své sezóny čítající 21 závodů. Dovolím si zrekapitulovat vše, co jsme se za těch sedm závodních víkendů dozvěděli.

Mercedes už není tak dominantní
Jednou to muselo přijít. Mercedes již není tak dominantní jako jsme byli v poslední době zvyklí. První závod ještě nenaznačoval nic dramatického, a to i přesto, že zde vyhrálo Ferrari, ale s postupem času se ukázalo, že první tři top týmy

Haas: Ani soupeři nemohou uvěřit, kolik máme smůly

21. června 2018, 00:10 | Pavel Fabry | Komentáře
Ilustrační fotografie - Haas: Ani soupeři nemohou uvěřit, kolik máme smůly
Šéf týmu Günther Steiner popisuje složitou situaci týmu, který se na konci první třetiny sezóny 2018 nachází pouze na osmém místě Poháru konstruktérů. Výkonností, kterou dosud ukázal, by však prý patřil výrazně výš.

Haas zahájil sezónu velice slibně, když jeho jezdci Kevin Magnussen a Romain Grosjean jezdili ve Velké ceně Austrálie na čtvrté a páté pozici. Chyby při zastávkách v boxech však v krátkém sledu vyřadily oba vozy. Ke smůle amerického týmu se v Kanadě přidal také přejetý svišť či