Krátké zprávy
Button obdržel penalizaci poklesu 3 míst na startu příštího závodu za kolizi s Wahrleinem. Kde si ten trest asi tak… https://t.co/cDsAeLiuH1

Sauber a Honda? Smlouva je na spadnutí

26. dubna 2017, 21:18 | Anton Krajčoviech | Komentáře
Ilustrační fotografie - Sauber a Honda? Smlouva je na spadnutí
Sauber je podle stránky Motorsport.com blízko k podepsání smlouvy s Hondou. Ani jedna strana ještě oficiálně nic nepotvrdila.

Švýcarský tým používá od roku 2010 motory Ferrari, ale již delší dobu pracuje na zabezpečení nového dodavatele. Jednání z Hondou už nějaký čas probíhají, nyní se má přejít k finálním krokům uzavření smlouvy.

Rozhovor s Veronikou Cichou po prvním závodě BossGP

26. dubna 2017, 21:12 | Roman Klemm | Komentáře
Ilustrační fotografie - Rozhovor s Veronikou Cichou po prvním závodě BossGP
Minulý víkend vyrazila Veronika Cichá v Hockenheimu do své třetí sezony v šampionátu BossGP, otevřené formule pro vozy F1 a GP2. Po světovém šampionátu F1 se jedná o druhou nejrychlejší třídu monopostů Evropy (vítěz by se kvalifikoval i do Grand Prix) a nejen proto lze drobnou tmavovlásku označit za nejrychlejší okruhovou závodnici Čech a vlastně i celého „starého světadílu“. Mimo několika děvčat v USA, která se nepravidelně pokoušejí o štěstí v IndyCarech se žádná žena neopovažuje startovat s tak silným materiálem a už proto patří Ciché náš obdiv. A Veronika tak ke všemu činí velmi šikovně. Po prvním závodě v Hockenheimu se talentovaná závodnice podělila s Romanem Klemmem o své první dojmy a plány.

RK: Jak jsi se na Tvou třetí  sezonu ve voze GP2 připravovala?

VC: Odstředivé síly v zatáčkách a hlavně nápor na tělo při brzdění jsou v tomto voze opravdu brutální, proto jsem se snažila především posilovat paže a krční svalstvo. Se samotnou přípravou ve voze t

Gerstl vyhrál oba závody BossGP v Hockenheimu. Cichá desátá

24. dubna 2017, 14:49 | Roman Klemm | Komentáře
Ilustrační fotografie - Gerstl vyhrál oba závody BossGP v Hockenheimu. Cichá desátá
První dva závody šampionátu BossGP ovládl Rakušan Gerstl na voze Toro Rosso. Veronika Cichá jela domů se smíšenými pocity. V sobotu havarovala, v neděli bodovala 10. místem.

I když byla zimní přestávka dlouhá, nedorazili k prvnímu závodu šampionátu F1 a GP2 „BossGP“ zdaleka všichni přihlášení. V boxech bylo od pátku k nalezení pět monopostů F1, jimž se postavil jeden IndyCar a deset vozů GP2. Mezi nimi i Dallara-Mecachrome odvážné Češky Veroni

Berger: Vettel by si určitě rád DTM vyzkoušel, kdyby mohl

23. dubna 2017, 13:08 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Berger: Vettel by si určitě rád DTM vyzkoušel, kdyby mohl
Nový šéf německé závodní série cestovních vozů Gerhard Berger je přesvědčený, že by si čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel rád zazávodil v DTM. K nápadu jej přivedlo hostování Fernanda Alonsa v legendárním závodě v Indianapolis.

V letošní sezóně bude v DTM startovní pole značně prořídlé. Místo 24 závodníků jich bude startovat pouhých 18. Ale i přes tento „menší početní hendikep“, je Rakušan s roštem spokojený: „Startovní pole je naprosto super. Je vyrovnané, kompe

Renault představil svou vizi: Takto bude vypadat Formule 1 v roce 2027

19. dubna 2017, 10:07 | Stanislav Kolman | Komentáře
Ilustrační fotografie - Renault představil svou vizi: Takto bude vypadat Formule 1 v roce 2027
Francouzská automobilka se v loňském roce po letech odmlčení znovu vrátila do Formule 1 a zdá se, že v ní také hodlá nějaký čas zůstat. Představila totiž vizi toho, jak budou monoposty vypadat za deset let.

Futuristickému monopostu automobilky Renault nechybí typické žluto-černé zbarvení ani uzavřený kokpit, o kterém se v posledních měsících tak intenzivně spekuluje. Jiné jsou také proporce samotného vozu, který má přepracovaná křídla a uhlazenější design.

Mo

První den testů v Bahrajnu ovládl Hamilton

18. dubna 2017, 18:22 | Tadeáš Zíka | Komentáře
Ilustrační fotografie - První den testů v Bahrajnu ovládl Hamilton
Dvoudenní test v Bahrajnu začal dnes ráno a nejrychlejším byl Mercedes v rukou Lewise Hamiltona.

Hamilton měl v úvodu testu problémy a jeho vůz W08 zastavil na trati. Rychle se ale zotavil a ke konci dne Hamilton zajel čas 1:31.358 na měkké směsi pneumatik. Během svého snažení odjel 97 kol. Jeho čas byl o dvě a půl sekundy pomalejší než čas sobotního pole-position získaného Valtterim Bottasem.

Druhý nejryc

Komentář: Noční můra z Japonska, trojboj, nováček převlečený za smolaře a německá primadona

18. dubna 2017, 02:11 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Komentář: Noční můra z Japonska, trojboj, nováček převlečený za smolaře a německá primadona
Máme za sebou již třetí podnik sezóny na okruhu v Sachíru, po kterým jsou mnozí hladoví, jak se bude sezóna dál vyvíjet. Poslední dvě velké ceny nám nabídly senzační souboje kolo na kolo, zdá se, že jsme se také konečně dočkali konce nadvlády Mercedesu, ale na druhé straně tu máme i jedno obrovské zklamání…

Po úvodním závodě v australském Melbourne zavládlo menší rozpoložení kvůli vysoké absenci předjížděcích manévrů, to ale bylo přičítáno mimo jiné na účet netradiční specifikaci okruhu.

V ostatních ohledech si dovolím tvrdit, že vládlo nad&s

Massa varuje Verstappena: Važ svá slova, ještě budeš muset závodit v Brazílii

17. dubna 2017, 17:54 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Massa varuje Verstappena: Važ svá slova, ještě budeš muset závodit v Brazílii
Max Verstappen si poštval proti sobě po kvalifikaci na VC Bahrajnu svým výrokem ‚No jo, je to Brazilec,‘ nejen Felipe Massu, ale také brazilské fanoušky. Massa jej varuje, ať si dává pozor, co říká, aby na Interlagosu na konci roku nelitoval.

„Je to škoda. Můžeme se navzájem respektovat, přičemž si necháme mezi sebou rozestup místo toho, abychom se v poslední zatáčce snažili cpát před sebe,“ stěžoval si Verstappen na počínání kolegy z Williamsu během poslední části kvalifikace. Na následující otáz