Krátké zprávy
Smlouva s Hamiltonem přijde brzo, tvrdí Wolff https://t.co/25vA2xUtEn

První předsezónní testy se možná prodlouží

27. února 2018, 19:00 | Jan Dohnal | Komentáře
Ilustrační fotografie - První předsezónní testy se možná prodlouží
Chladné počasí a nový povrch dělají z okruhu nedaleko Barcelony hotové kluziště. Jezdci kvůli tomu nemůžou pracovat s pneumatikami.

Evropu postihl velký mráz, který komplikuje nejen dopravu, ale také předsezónní testy F1, které se konají ve Španělsku na okruhu nedaleko Barcelony. Tam sice není taková zima jako ve středu Evropy, ale vozům F1 vadí jakákoliv teplota pod 10°C.

„Jsem rád, že

Níže posazené kamery, přepracovaná grafika. F1 odhaluje první detaily nových přenosů

27. února 2018, 13:28 | Pavel Fabry | Komentáře
Ilustrační fotografie - Níže posazené kamery, přepracovaná grafika. F1 odhaluje první detaily nových přenosů
Nové americké vedení formule 1 před časem ohlásilo výrazné změny v pojetí televizních přenosů velkých cen. Nyní postupně začíná odkrývat, jaké plány zamýšlí.

Společnost Liberty Media, která je od loňského roku novým vlastníkem formule 1, za účelem modernizace přenosů velkých cen najala bývalého prezidenta televizní stanice Fox Sports Davida Hilla. Ačkoliv stále nebyly oficiální cestou ohlášeny žádné plány na změnu přenosů, komerčn&i

Boj o titul není teď realistický, říká Christian Horner

27. února 2018, 12:12 | Jan Fridrich
Ilustrační fotografie - Boj o titul není teď realistický, říká Christian Horner
Šéf Red Bullu Christian Horner řekl, že boj o titul prozatím není realistický pro rakouský tým. Tyto slova uvedl během prvního rozhovoru pro SkySports během předsezónních testů, které se odehrávají v Barceloně.

„Můžeme očekávat stejný výkon pohonné jednotky Renaultu, jaký jsme měli v Abu Dhabi. To nám bylo řečeno. Pokud čísla, které Mercedes říká, jsou pravdivá, tak se jejich náskok se jen zvýší. Renault má teď svůj vlastní tovární tým, takže maj&ia

Force India se do Melbourne “velmi pravděpodobně” přejmenuje

27. února 2018, 09:50 | Pavel Fabry | Komentáře
Ilustrační fotografie - Force India se do Melbourne “velmi pravděpodobně” přejmenuje
Vazby na Indii se ukazují být problematické z pohledu shánění sponzorů. Pro rok 2019 má tým rozjednané nové kontrakty, spojování s trestně stíhaným Vidžajem Mallyou však zjevně nedělá dobrotu.

Force India s “vysokou pravděpodobností” přijede do dějiště úvodní velké ceny letošní sezóny v australském Melbourne s novou identitou, podle výkonného ředitele týmu Otmara Szafnauera by mělo být zvoleno nové jméno týmu i šasi. Jako problematické se totiž pr&

Podle Surera bude McLaren čtvrtým nejsilnějším týmem, Halo přirovnal k záchodovému prkénku

26. února 2018, 21:57 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Podle Surera bude McLaren čtvrtým nejsilnějším týmem, Halo přirovnal k záchodovému prkénku
Marc Surer je známý svými přímočarými názory. Tentokrát si vzal v rozhovoru s německým portálem speedweek.com na mušku mezinárodní automobilovou federaci kvůli ochrannému systému Halo.

Technická pravidla pro letošní rok zůstala stejná, tudíž jsou vozy víceméně identické k těm loňským. Podle 66 letého Švýcara můžeme očekávat, že vzhled monopostů se do úvodního podniku sezóny ještě změní.

 „Co se týká aut samotn&yacut

Testovací den na sociálních sítích

26. února 2018, 21:06 | Jan Fridrich
Ilustrační fotografie - Testovací den na sociálních sítích
První testovací den je za námi, podívejte se nejzajímavější obrázky a videa, která se objevila na sociálních účtech jednotlivých týmů.

 

Toro Rosso ráno oficiálně představilo svůj monopost pro letošní sezónu.

Introducing our new #STR13! pic.twitter.com/OQwPqiFWEa

Horner není nadšený z výkonnostního navázání na loňskou sezónu

26. února 2018, 21:02 | Jan Dohnal | Komentáře
Ilustrační fotografie - Horner není nadšený z výkonnostního navázání na loňskou sezónu
Renault nedávno představil svůj plán na tuto sezónu, ve které chce být spolehlivější. V důsledku toho se rozhodl výkonnostně navázat na loňskou sezónu. Šéf Red Bullu Christian Horner z toho ale moc nadšený není.

V letošní sezóně bude velmi důležitá spolehlivost a životnost pohonných jednotek. Týmy totiž můžou beztrestně nasadit pouze tři motory na celou sezónu, která čítá 21 závodů. Jeden motor by tak měl vydržet minimálně sedm závodů.

Velké problémy se spolehlivost&i

Kvůli halo jsme vyhodili obrovskou spoustu peněz, říká Force India

26. února 2018, 19:51 | Pavel Fabry | Komentáře
Ilustrační fotografie - Kvůli halo jsme vyhodili obrovskou spoustu peněz, říká Force India
Nutnost projít extrémně náročnými zátěžovými testy znamenala výrazné přepracování šasi, tým tak nemohl použít základ z loňského roku. Dvakrát po sobě tedy musel investovat nemalé prostředky do zcela nového designu.

Technický ředitel Force Indie Andrew Green prozradil, že implementace od letošní sezóny povinného systému ochrany hlavy, tzv. "halo", stálo tým "obrovskou spoustu peněz". Vzhledem k nesmírně náročným bezpečnostním testům, které systém musí vydržet, bylo totiž potřeba vyvinout zcela nov&eacut