Krátké zprávy
Haas nasadí v testech v Abú Zabí dva nováčky. Jedním z nich je pilot českého týmu Charouz Racing System Louis Delét… https://t.co/8vcYTlbT1J

Webber se obává, aby Ricciardo neztratil zapálení pro F1

6. listopadu 2018, 09:49 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Webber se obává, aby Ricciardo neztratil zapálení pro F1
Ricciardo po posledním závodě prohlásil, že už nemá chuť závodit. Obavu o pravdivosti jeho výroku vyjádřil také jeho krajan Mark Webber.

Daniel Ricciardo nezažívá vůbec lehké období. Jeho RB14 je evidentně opravdu rychlý a na některých okruzích dokáže pořádně zavařit duu Ferrari – Mercedes. Jenže to by se ve většině případů, kdy má našlápnuto na dobrý výsledek, na pódium, ne-li vítězství, nes

Coulthard o Williamsu a McLarenu: Jen jméno úspěch nezaručuje

6. listopadu 2018, 08:58 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Coulthard o Williamsu a McLarenu: Jen jméno úspěch nezaručuje
Coulthard poukazuje na to, že velké jméno není zárukou úspěchů. Záleží totiž na mnoha faktorech.

V posledních letech se obě tradiční stáje sídlící v Británii velmi trápí a pravidelně obsazují příčky na chvostu startovního pole. Williams skončil mezi elitou naposledy v roce 2015 a poslední vítězství zaznamenal v roce 2012 ve Velké ceně Španělska Pastor M

Rob Smedley opouští Williams

5. listopadu 2018, 19:46 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Rob Smedley opouští Williams
Williams dostal další tvrdou ránu. Z týmu totiž odchází další klíčová osoba v podobě Roba Smedleyho.

Smedley přišel do týmu z Grove v roce 2014. Stáj jej angažovala na pozici šéfinženýra výkonnosti. Po několika poměrně slabých letech se vrátili v Poháru konstruktérů mezi elitu. Nejprve se jim podařilo porazit Ferrari a o rok později z top 3 sesadili Red Bull.

Ovšem posléze opě

Musíme držet při sobě, vzkazuje Vettel Leclercovi

5. listopadu 2018, 18:32 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Musíme držet při sobě, vzkazuje Vettel Leclercovi
Sebastian Vettel bude mít příští rok nového týmového kolegu, mladého a velmi rychlého Chalese Leclerca. Němec očekává, že Monačan bude chtít skončit v konečném hodnocení před ním a upozorňuje na to, že klíčovým faktorem bude bude především spolupráce.

Kokpit po Kimim Räikkönenovi převezme pilot Sauberu Charles Leclerc, od kterého jsou díky jeho skvělým výkonům ve stroji patřícím spíše do hlubokého středu pole očekávány velké věci a je považován za budoucího šampiona. Proto se od něj očekává, že bude už od sam&eacut

Optimistický výhled pro spojení Red Bull/Honda, dodavatel paliva si pochvaluje připravenost

5. listopadu 2018, 14:32 | Pavel Fabry | Komentáře
Ilustrační fotografie - Optimistický výhled pro spojení Red Bull/Honda, dodavatel paliva si pochvaluje připravenost
Slibný pokrok Hondy ve vývoji pohonné jednotky a úzká spolupráce se společností ExxonMobil dávají Red Bullu před sezónou 2019 důvody k optimismu.

Naděje Red Bullu na výrazné zlepšení výkonnosti v roce 2019 dostaly nový povzbudivý impuls, společnost ExxonMobil, dodavatel paliva, si totiž pochvaluje současnou spolupráci s Hondou a hlásí, že se nachází v nejlepší pozici za dlouhá léta.

Red Bull se na konci l

Tost: Kvjat si zasloužil další šanci

5. listopadu 2018, 09:45 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Tost: Kvjat si zasloužil další šanci
Do Toro Rosso se vrací po roce vyhnanec Daniil Kvjat. Podle šéfa týmu Franze Tosta si zaslouží ještě jednou ukázat svůj talent ve voze Formule 1.

Dosavadní kariéra ruského závodníka šla spíše od desíti k pěti. Nejprve svými výkony přesvědčil vedení „áčkového“ týmu Toro Rosso a v roce 2015 získal sedačku po Sebastianu Vettelovi. Jenže posléze začala mít jeho kariéra, přinejmenš&i

Hamilton nevie, či prekoná Schumachera

4. listopadu 2018, 23:09 | Anton Krajčoviech | Komentáře
Ilustrační fotografie - Hamilton nevie, či prekoná Schumachera
Stane sa Lewis Hamilton najlepším jazdcom vôbec? Má k tomu našliapnuté, on sám si tým ale istý nie je.

Lewis Hamilton sa v Mexiku zaradil medzi legendy F1, nie, že by medzi nimi nebol už predtým. Len to posunul na vyšší level, Fangio a Schumacher, to je naozaj exkluzívna spoločnosť.

“Len som sa snažil nebrať naozaj nič ako samozrejmosť,” povedal Hamilton. “Spôsob, akým som k tomu vždy pristupoval je byť vďačn&

FIA k novým pravidlům: Za jiným vozem ztratí jezdci o třetinu méně přítlaku

4. listopadu 2018, 13:36 | Pavel Fabry | Komentáře
Ilustrační fotografie - FIA k novým pravidlům: Za jiným vozem ztratí jezdci o třetinu méně přítlaku
Vozy Formule 1 čekají pro sezónu 2019 aerodynamické změny, kterým dominuje výrazné zjednodušení předního křídla. FIA slibuje, že výsledkem bude snazší následování jiného monopostu, což by mělo vést k lepšímu předjíždění.

Monoposty Formule 1 budou ztrácet až o třetinu méně přítlaku při jízdě za jiným monopostem, slibuje si od nových technických pravidel Mezinárodní automobilová federace. Úpravy, které budou zavedeny pro rok 2019, by tak měly výrazně podpořit předjíždění.

Změny se točí zejm&eacu