Krátké zprávy
Týmu @McLarenF1 stejně asi nic jiného nezbývá 🤔#RussianGP https://t.co/0XGAbPf9WZ

Giovinazzi je největším kandidátem na zisk druhé sedačky u Sauberu

13. září 2018, 10:42 | Jiří Košta
Ilustrační fotografie - Giovinazzi je největším kandidátem na zisk druhé sedačky u Sauberu
Antonio Giovinazzi se momentálně dostal do čela listu náhradníků za Marcuse Ericssona v příštím roce. V tomto týdnu byl jako první jezdec potvrzený Kimi Räikkönen.

Ferrari nyní řeší, jak získat sedačku pro svého dalšího juniora, jelikož Charles Leclerc odchází do italské stáje. Ericsson, který je současným jezdcem Sauberu má však silné finanční možnosti, a blízké vazby v týmu Sauber. 

"Není to

Arrivabene se omluvil Bottasovi

13. září 2018, 08:10 | Jiří Košta
Ilustrační fotografie - Arrivabene se omluvil Bottasovi
Šéf Ferrari Maurizio Arrivabene nabídl přímou omluvu Valtterimu Bottasovi. Arrivavene měl vůči Bottasovi hanlivou poznámku po nepovedeném závodě na Monze.

Po Velké ceně Itálie se ptali Arrivabeneho, proč nepoužil Kimiho  Räikkönena jako týmového hráče, jelikož Bottas Hamiltonovi pomohl.

Ital odpověděl, že Ferrari "Zaměstnává jezdce, nikoliv sluhy.“

"Okamžitě jak jsem to řekl, tak to bylo v zápalu boje. Bylo mi jasné, že to hned vyvolá k

FIA uspořádala první test pro hodnocení kvality jezdkyň

12. září 2018, 20:01 | Jiří Košta
Ilustrační fotografie - FIA uspořádala první test pro hodnocení kvality jezdkyň
V posledních letech se posadila do monopostu Formule 1 Susie Wolff a María de Villota. Bohužel ani jedna z žen se nemohla zúčastnit závodu. FIA se nyní rozhodla uspořádat kampaň, která má pomoct ženám ve vrcholném motorsportu.

Jediná žena, která získala bod ve Formuli 1, byla Lella Lombardi, která získala ve Velké ceně Španělska roku 1975 půl bodu. Lombardiová získala půl bodu proto, že se neodjel celý závod, a tak všichni jezdci brali pouze poloviční body. Poslední závodnicí, která se účastni

Ericsson: Honda je mnohem silnější, než se zdá

12. září 2018, 17:36 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Ericsson: Honda je mnohem silnější, než se zdá
Honda zaznamenala letos obrovský pokrok, který značně pocítili jezdci závodící s pohonnými jednotkami o jiných dodavatelů. Své o tom ví Marcus Ericsson, který nebyl schopen ve Spa překonat vůz Toro Rosso.

Japonci rozvázali po třech hororových letech s McLarenem spolupráci a přešli k Toro Rosso. Mnozí si ťukali na čelo, protože se to zdálo jako naprosto šílený krok ze strany italské stáje. Riskantní krok to sice byl, ale očividně se vyplatil.

Motory z Japonska jsou momentálně spolehli

Spekulace: Mick Schumacher kandidátem na sedačku u Toro Rosso. Red Bull to vyvrací

12. září 2018, 15:09 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Spekulace: Mick Schumacher kandidátem na sedačku u Toro Rosso.  Red Bull to vyvrací
V italských médiích se objevila poměrně divoká spekulace, a sice že Schumi junior by se mohl objevit na startovní listině královny motorsportu už příští rok!

Syn legendy a sedminásobného mistra světa Michaela Schumachera Mick o uplynulém víkendu neuvěřitelným způsobem ovládl všechny tři závody evropského šampionátu Formule 3 na Nürburgringu, které se jely v rámci německého mistrovství cestovních vozů DTM.

Díky tomu

Kimi byl opravdu zvláštní, říká Peter Sauber o jeho začátku ve Formuli 1

12. září 2018, 14:18 | Jiří Košta
Ilustrační fotografie - Kimi byl opravdu zvláštní, říká Peter Sauber o jeho začátku ve Formuli 1
Nikdo by nečekal, že to bude právě Räikkönen, který se objeví u týmu Sauber v roce 2001. Nyní, sedmnáct let od jeho debutu se finský jezdec vrací do týmu, ve kterém začal.

Stejně jako je překvapivý návrat Räikkönen k týmu, tak stejně překvapivý byl jeho debut. Finský jezdec neměl mnoho odjeto. Před podepsáním u týmu Sauber odjel pouhých 23 závodů. Kimimu tehdy bylo pouhých 21 let.

První zmínka přišla od Davida Robertsona, který byl jezdc

Kubica zamíří do jiné série, pokud nezíská místo u Williamsu

12. září 2018, 13:02 | Jiří Košta
Ilustrační fotografie - Kubica zamíří do jiné série, pokud nezíská místo u Williamsu
Polský jezdec startoval naposledy v závodě Formule 1 ve Velké ceně Abu Dhabi 2010 s týmem Renault. Během zimy těžce havaroval ve voze rally, a přestože měl na rok 2011 smlouvu s týmem Lotus, musel být Kubica nahrazen.

Kubica je nyní náhradním jezdcem týmu Williams. Může se stát, že pokud by Lance Stroll odešel do týmu Racing Point Force India, dostane Kubica příležitost si za tým zazávodit.

Vítěz Velké ceny Kanady 2008 prozradil webu motorsport.com, že pokud nedostane šanci pro pří&sca

McLaren se musí soustředit na spolehlivost, říká Fernando Alonso

12. září 2018, 09:41 | Jan Fridrich
Ilustrační fotografie - McLaren se musí soustředit na spolehlivost, říká Fernando Alonso
Španělský závodník Fernando Alonso uvedl, že se britská stáj McLaren musí soustředit na zlepšení spolehlivosti, aby se maximalizovala šance na získání bodů ve Velké ceně Singapuru.

Fernando Alonso získal v prvních pěti závodech 32 bodů, ale pak přišel zlom a během dalších devíti závodů dokázal Španěl nasbírat pouze 12 bodů, přičemž šestkrát neviděl ani šachovnicovou vlajku.

McLaren očekává, že jejich vůz bude poměrně silnější v Si