Krátké zprávy
Button obdržel penalizaci poklesu 3 míst na startu příštího závodu za kolizi s Wahrleinem. Kde si ten trest asi tak… https://t.co/cDsAeLiuH1

ONLINE: Bottas získava v Rusku prvé víťazstvo v kariére

30. dubna 2017, 13:45 | Anton Krajčoviech | Komentáře
Ilustrační fotografie - ONLINE: Bottas získava v Rusku prvé víťazstvo v kariére
Veľká cena Ruska 2017. Nie len súboj Ferrari a Mercedesu, Vettela a Hamiltona. Pohľad upriamime aj na Kimiho Räikkonena, dobrý kvalifikačný výkon po dlhšom čase a na Felipeho Massu, ktorý dokázal poraziť Red Bull Maxa Verstappena.

Preteky začínajú o 14:00

Všetci jazdci okrem Stoffela Vandoorna a Sauberu majú obuté ultra-mäkké pneumatiky.

Jazdci začali zahrievacie kolo.

Dvojitá žltá vlajka, Fernandovi Alonsovi sa v za

Potvrzeno! Sauber bude od roku 2018 odebírat motory Honda

30. dubna 2017, 12:45 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Potvrzeno! Sauber bude od roku 2018 odebírat motory Honda
Několikaměsíční spekulace o přechodu Sauberu k motorům Honda jsou nyní skutečností. V neděli ráno obě strany oficiálně potvrdili svoji spolupráci.

Japonci podepsali se Sauberem dlouholetou smlouvu, čímž budou Švýcaři vedle McLarenu druhým týmem, který bude odebírat jejich agregáty.

Jedním z důvodů je také fakt, že Sauber nyní dostává od svého současného dodavatele, italské automobilky Ferrari, rok starou specifikaci

Jim Clark revival 2017

29. dubna 2017, 22:37 | Jaroslav Vehrle | Komentáře
Ilustrační fotografie - Jim Clark revival 2017
Uplynulý víkend se uskutečnila tradiční sportovní akce Jim Clark revival 2017, která je na počest slavného závodníka F1, který na Lotusu vyhrál titul mistra světa v roce 1963 a 1965. Záměrně se koná na trati Hockenheim, kde 7. dubna 1967 zahynul v okrajovém závodu F2. Letos si tím návštěvníci připomněli již 49 let od tragické události. V rámci víkendu jsou organizovány historické závody v různých kategoriích.

Standardně se představuje Special Touren Trophy H and R Cup, kde závodí upravené vozy BMW M1, Ford Capri, Porsche, Alpina, Chevrolet, Ferrari 308 nebo Lamborghini Galardo. Zajímavost reprezentuje Canadian-American Chalenge, což jsou speciály vozů CANAM, kde nechybí tradiční Lola T70 nebo McLaren. Starší auta jsou v FIA Lurani Trophi

Konec Räikkönenova trápení? Po dnešní kvalifikaci tvrdí, že mu SF70-H konečně sedlo!

29. dubna 2017, 20:33 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Konec Räikkönenova trápení? Po dnešní kvalifikaci tvrdí, že mu SF70-H konečně sedlo!
Oba jezdci Ferrari mají důvod k radosti – patří jim na startu do zítřejšího závodu na okruhu v Soči první řada. Přesto není Räikkönen stoprocentně spokojený, protože byl velmi blízko k ukončení dlouhého čekání na zisk pole position. Jeho cestu ke startu z prvního místa mu ale překazil jeho týmový kolega Vettel.

Iceman měl k zisku pole position opravdu blízko, ale nakonec mu jej před nosem vyfoukl jeho parťák Vettel. Vypadá to ale, že Fin konečně našel svoji ztracenou formu a s vozem se sžil: „Mým cílem byla pole position, ale důležitější je, že se v autě cítím dobře. Bohužel jsem se dostal v zahří

Ztráta McLarenu na čelo je propastná, v Soči je nejvíce vidět na rovinkách

29. dubna 2017, 18:12 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Ztráta McLarenu na čelo je propastná, v Soči je nejvíce vidět na rovinkách
Podle Fernanda Alonsa se výkonnostní deficit Hondy na okruhu v Soči odráží hlavně na rovinkách, kde McLaren ztrácí na konkurenci skoro tři vteřiny. Jediné, co mu zlepšuje náladu, je to, že svému týmovému kolegovi Vandoornovi nadělil sedm desetin.

Ačkoliv se Honda dušovala, že přinese do Soči aktualizace, díky nimž by se měli alespoň trochu zlepšit, tak se po kvalifikačních jízdách zdá, že stále paběrkují na stejném místě. Španěl bude startovat zítra z 15. místa, zatímco jeho parťák Stoffel Vandoorne nedotlačil svůj MCL32

Ferrari bude po 9 letech startovat z první řady s Vettelem na pole position!

29. dubna 2017, 16:21 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Ferrari bude po 9 letech startovat z první řady s Vettelem na pole position!
Tifosi skáčou radostí! Ferrari totiž dokázalo po dlouhých 9 letech obsadit v kvalifikaci první dvě místa. Naposledy se tak stalo ve Velké ceně Francie 2008. Pro Vettela to je první pole position od závodu pod umělým osvětlením v Signapuru před dvěma lety. Hamilton se tento víkend trápí, nedokázal zajet ani jedno reprezentativní kolo.

V první části kvalifikace zvolilo Ferrari pro začátek odlišnou sadu pneumatik oproti ostatním. Zatímco zbytek startovního pole měl obuté ultra-softy, tak Sebastian Vettel s Kimim Räikkönenem měli o úroveň tvrdší směs, ale i přes to ztrácel Němec na v tu dobu vedoucího Hamiltona po

ONLINE: Ferrari má prvý rad!

29. dubna 2017, 13:48 | Anton Krajčoviech
Ilustrační fotografie - ONLINE: Ferrari má prvý rad!
Ferrari získava po deviatich rokoch obe miesta v prvom rade!

Kvalifikácia začína o 14:00

Malý výlet do nedávnej minulosti, posledná veľká cena, v ktorej boli obe Ferrari v prvom rade bola Veľká cena Francúzska v roku 2008. Bola to zároveň posledná pole position pre Kimiho Räikkonena.

Shrnutí pátečních tréninků - Ferrari na čele

28. dubna 2017, 19:45 | Josef Viták | Komentáře
Ilustrační fotografie - Shrnutí pátečních tréninků - Ferrari na čele
V obou trénincích byli nejrychlejší jezdci Ferrari. Esteban Ocon měl zvláštní problém, kvůli kterému způsobil červené vlajky a přerušení prvního tréninku.

 

 

Trénink 1 P# JezdecKonstruktérČas