Krátké zprávy
Komentář: #SingaporeGP: Vítězové a poražení https://t.co/95WPVCH7Qn https://t.co/Tf6ONQqTlu

Horner: Nemůžeme mít pouze tři motory na sezónu

4. září 2017, 19:47 | Jan Dohnal | Komentáře
Ilustrační fotografie - Horner: Nemůžeme mít pouze tři motory na sezónu
Penalizace za překročení limitního počtu komponent pohonných jednotek budou velmi časté až do konce sezóny. Týmy letos mohly beztrestně nasadit čtyři kusy každé komponenty. Od příští sezóny by se to ale mělo snížit na tři i přes fakt, že bude více závodů.

V Monze dostalo penalizaci za překročení limitního počtu komponent pohonných jednotek mnoho jezdců, a to do konce sezóny zbývá ještě sedm závodů. Dá se tedy očekávat, že penalizací bude přibývat.

Příští rok se můžeme těchto penalizací „dočkat“ dř&iacu

Kvyata znepokojila rychlost McLarenu

4. září 2017, 13:41 | Jan Dohnal | Komentáře
Ilustrační fotografie - Kvyata znepokojila rychlost McLarenu
Toro Rosso má za sebou velmi náročný víkend. Na domácí půdě nebylo konkurenceschopné a nedokázalo ani bodovat. Navíc se na ně minimálně v tomto závodě dotáhl McLaren.

Daniil Kvyat strávil většinu závodu poblíž Stoffela Vandoorna, se kterým bojoval o nebodovanou příčku. Belgický nováček však musel ve 33. kole odstoupit ze závodu kvůli problémům s pohonnou jednotkou. Ruský mladík dokončil závod na 12. místě.

Pilot Toro Rosso po závodě prohl&a

McLaren-Honda nebo McLaren-Renault? Verdikt by měl padnout do 48 hodin

4. září 2017, 12:56 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - McLaren-Honda nebo McLaren-Renault? Verdikt by měl padnout do 48 hodin
„Manželství“ McLarenu a Hondy je na spadnutí, neboť Japonci stále tápají a již třetím rokem dodávají nekonkurenceschopnou pohonnou jednotku, kterou doprovází nespočet technických problémů. Proto Wokingští hledají alternativu, a tou by mohl být motor od Renaultu. Avšak i to má háček: Prakticky vše totiž závisí na Toro Rosso.

Téma týkající se dodávky motorů týmu McLaren je na stole již dlouho. Ale není se čemu divit. Za tři roky nebyla Honda schopná vyřešit problémy se spolehlivostí ani s výkonností své pohonné jednotky. A pohárek trpělivosti McLarenu, zdá se, už přetekl, proto začali hledat al

VC Itálie: Hamilton obhájil vítězství a je v čele šampionátu

3. září 2017, 16:29 | Anton Krajčoviech | Komentáře
Ilustrační fotografie - VC Itálie: Hamilton obhájil vítězství a je v čele šampionátu
Lewis Hamilton se stal prvním jezdcem v této sezoně, který dokázal obhájit své vítězství z předchozího závodu. V závodě zaujal i očekávaný souboj Strolla a Ocona, i když mladíci nebojovali o pódiové umístění, ale jen o páté místo.

Lewis Hamilton si na startu zvládl pokrýt Lance Strolla a o vedení přišel pouze na jedno kolo během pitstopů, kde ho na chvíli nahradil týmový kolega Bottas. Ten po startu si po startu ze čtvrtého místa poradil s Räikkönenem i Oconem a Strollem a propracoval se ke svému týmovému kolegovi dopředu.

ONLINE: Velká cena Itálie 2017

3. září 2017, 13:33 | Tadeáš Zíka | Komentáře
Ilustrační fotografie - ONLINE: Velká cena Itálie 2017
Živý komentář k Velké ceně Itálie 2017.

Závod začíná ve 14:00

Pořadím na startu nezamíchala pouze promočená kvalifikace, ale zároveň i velký počet penalizací za výměny částí pohonných jednotek a převodovek. Poslední penalizace byly oznamovány ještě v neděli dopoledne. Nakonec s penaliza

VC Itálie: V 220 minutách trvající kvalifikaci nejrychlejší Hamilton

2. září 2017, 18:54 | Anton Krajčoviech | Komentáře
Ilustrační fotografie - VC Itálie: V 220 minutách trvající kvalifikaci nejrychlejší Hamilton
Dnešní srážky přinesly zajímavé postavení na startu zítřejšího závodu. Nejrychlejší v mokrých podmínkách byli známí mistři deště, Hamilton a Verstappen.

Q1

Jezdci byli na trati od úplného začátku Q1, očekávalo se, že podmínky se zhorší. Devět jezdců mělo na svém kontě měřený čas, nejlepší měl hodnotu 1:40.128, na kontě ho měl Hamilton. Když na cílové rovince dostal Romain Grosjean aquaplaning, kvalifikace byla přerušen&aacu

Rozčilený Grosjean: Kvalifikace neměla být vůbec odstartována

2. září 2017, 16:52 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Rozčilený Grosjean: Kvalifikace neměla být vůbec odstartována
Romain Grosjean se už na samotném začátku kvalifikace stěžoval, že je jízda na vodou pokryté trati příliš nebezpečná. Krátce na to havaroval a jízdy byly zastaveny.

Počasí se nad okruhem v Monze neumoudřilo ani pro kvalifikaci. Na trati bylo stále extrémně velké množství vody. Přesto dalo vedení závodu kvalifikačním jízdám zelenou. Ze záběrů bylo znát, že viditelnost je opravdu špatná, načež si stěžoval také Grosjean, krátce na to neukoč&iac

O Kubicu nemá zájem jen Renault, tvrdí Polákův manažer

2. září 2017, 14:14 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - O Kubicu nemá zájem jen Renault, tvrdí Polákův manažer
Renault si už dvakrát otestoval Roberta Kubicu, který si nevedl vůbec špatně. Podle jeho manažera je v hledáčku hned několika týmů, a to nejen těch z královny motorismu.

Francouzská stáj na sebe upoutala nemalou pozornost poté, co oznámila, že se do jejího monopostu posadil Robert Kubica. Po prvním soukromém testu byli všichni překvapeni jeho solidním výkonem. Už tehdy se začalo naplno hovořit o Polákovu možném návratu na startovní rošt.

Dalš&