25. října 2017, 18:39 | Jaroslav Drgoňa | Komentáře
Felipe Massa zpochybňuje schopnosti Roberta Kubici a Paula di Resty, kteří jsou nejvíce zmiňovaní jako náhrada Brazilce v kokpitu Williamsu pro příští sezonu.

Tým z Grove stále zkoumá možnosti pro příští sezonu. Největší otázkou zůstává, kdo bude kolegou Lance Strolla. Mezi největší kandidáty patří Felipe Massa, Paul di Resta, Robert Kubica či Pascal Wehrlein.

Kubica v posledních týdnech dvakrát testoval s Williamsem -

Kvyat se už do Toro Rosso nevrátí, řekl Marko

25. října 2017, 18:25 | Jaroslav Drgoňa | Komentáře
Ilustrační fotografie - Kvyat se už do Toro Rosso nevrátí, řekl Marko
Poradce Red Bullu pro motorsport, Helmut Marko, prozradil, že Daniil Kvyat definitivně přišel o své místo v Toro Rosso. Před dvěma dny tým potvrdil, že v Mexiku do jejich vozů usedne Brendon Hartley a Pierre Gasly a tak to zůstane až do konce sezony.

Podle Helmuta Marka se už ruský pilot do kokpitu Toro Rosso nevrátí a jeho návrat na Velké ceně USA byl jen jednorázový. Nezměnil to ani Kvyatův dobrý výkon a zisk jednoho bodu za desáté místo.

Kvyat byl degradovaný do Toro Rosso z Red Bullu vloni po Velké ceně Ruska, kdy ho nahradil Max Ve

Fernando Alonso pojede 24 hodin v Daytoně

24. října 2017, 19:25 | Jan Dohnal | Komentáře
Ilustrační fotografie - Fernando Alonso pojede 24 hodin v Daytoně
Fernando Alonso se na konci ledna příštího roku zúčastní vytrvalostního závodu 24 hodin v Daytoně. O vůz se bude dělit s Philem Hansonem a Landem Norrisem.

Španělský závodník F1 Fernando Alonso prohlásil, že chce získat „triple crown“. Aby ho získal musí vyhrát závod F1 v Monaku, 500 mil Indianapolis a 24 hodin Le Mans.

VC Monaka již španělský závodník vyhrál, na řadu tak přišlo 500 mil Indianapolis, kde

Vyhrajte knihu Hrdinové Formule 1!

24. října 2017, 19:17 | Komerční článek | Komentáře
Ilustrační fotografie - Vyhrajte knihu Hrdinové Formule 1!
Soutěž již byla ukončena!

Jeden z předních motoristických novinářů u nás, Roman Klemm, který přispívá i n

Liberty Media uvažuje o zrušení pátečních tréninků, prozradil Brawn

24. října 2017, 11:43 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Liberty Media uvažuje o zrušení pátečních tréninků, prozradil Brawn
Nástupci Bernieho Ecclestona by rádi rozšířili kalendář na 25 závodů za sezónu, ovšem na úkor pátečního programu.

Ross Brawn, sportovní ředitel F1, v Austinu prozradil, že by Liberty Media v budoucnosti chtěla mít 25 závodů za sezonu, což by bylo pro týmy i samotné jezdce velmi náročné, proto uvažuje o vyškrtnutí pátečních tréninků.

„Okleštění“ závodního víken

Kvyata nahradí v Mexiku Gasly, Hartley zůstává

23. října 2017, 20:31 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Kvyata nahradí v Mexiku Gasly, Hartley zůstává
Toro Rosso opět pro Mexiko mění jezdeckou sestavu. Kvyata odsouvá na „druhou kolej“ a dává prostor Gaslymu s Hartleyem.

Před Velkou cenou USA se juniorka Red Bullu ocitla v poměrně prekérní situaci, neboť byla prakticky bez jediného jezdce. Carlos Sainz odešel s okamžitou platností do Renaultu, kde nahradil Jolyona Palmera, a Pierre Gasly šel bojovat o titul do japonské Super Formule. Paradoxně byl však rozhodující závod kvůli

Vestappenův trest je hloupý a politováníhodný, kritizují Lauda s Wurzem

23. října 2017, 02:12 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Vestappenův trest je hloupý a politováníhodný, kritizují Lauda s Wurzem
Mladý Holanďan opět předvedl famózní výkon, když se z chvostu pole probojoval až na pódium. Ovšem těsně po finiši přišla ledová sprcha: pětivteřinová penalizace za nepovolené předjetí Kimiho Räikkönena v posledním kole, čímž si komisaři, potažmo FIA, vysloužila nemalou dávku kritiky.

Max Vestappen startoval kvůli penalizaci za výměnu komponent z šestnáctého místa. Po několika kolech jsme jej však zaznamenali na bodovaných pozicích. Během své cesty skrz startovní pole předvedl několik nádherných soubojů. Své „dílo“ dokončil v 17. zatáčce posledn&iacu

VC USA: Vítězí Hamilton, Vettel druhý

22. října 2017, 23:54 | Anton Krajčoviech | Komentáře
Ilustrační fotografie - VC USA: Vítězí Hamilton, Vettel druhý
Lewis Hamilton navýšil náskok na Vettela na 66 bodů. V Mexiku mu stačí přijet do cíle na pátém místě a je mistrem světa.

Na startu byl lepší Sebastian Vettel, dostal se před Hamiltona. Pozici si dokázal ubránit jen pár kol, Hamilton ho po aktivaci DRS lehce předjel. Zbytek závodu se Vettel k Hamiltonovi výrazněji nepřiblížil, 17 kol před koncem zkusil alternativní strategii. Podruhé zastavil v boxech a obul super-měkké