Krátké zprávy
Alonsovy plány pro rok 2019 začínají nabírat reálnou podobu. https://t.co/sge38NY2cy

Podle Hartleyho je jeho nehoda důkazem vysoké bezpečnosti Formule 1

7. července 2018, 20:40 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Podle Hartleyho je jeho nehoda důkazem vysoké bezpečnosti Formule 1
Novozélanďan přerušil po nepříjemném výletu mimo trať třetí trénink. Byť nehoda jako taková vypadala strašidelně, on vyvázl bez jediného škrábance. Stejná nehoda by ještě před několika lety dost možná dopadla pro jezdce mnohem hůře, než jen sešrotovaným vozem.

Pilot Toro Rosso má tento rok pořádnou porci smůly, která se ho nepustila ani v Británii. Ve třetím tréninku nečekaně prasklo zavěšení levého předního kola a posléze se proletěl po únikové zóně až k bariéře. Vůz byl natolik rozbitý, že do kvalifikace nenastoupil.

Na

Hamilton získal pole position, mluví o největším tlaku, jaký zažil

7. července 2018, 19:47 | Anton Krajčoviech | Komentáře
Ilustrační fotografie - Hamilton získal pole position, mluví o největším tlaku, jaký zažil
Hamilton získal doma pole position a nebylo to zdaleka poprvé, ani podruhé, ani podesáté. Podle vlastních slov byl ale pod obrovským tlakem.

Lewis Hamilton vnímá domácí závod vždy intenzivně. Dnes získal doma 76. pole position v kariéře a fanoušků bylo slyšet.

"Když vezmu v úvahu přípravu, tu intenzitu, týmový duch a sílu okamžiku, vědouce, jak blízko jsme k pole position, bylo to jedno z nejlepších kol

Ráno hrozilo, že Vettel se kvalifikace nezúčastní

7. července 2018, 19:37 | Anton Krajčoviech | Komentáře
Ilustrační fotografie - Ráno hrozilo, že Vettel se kvalifikace nezúčastní
Sebastian Vettel prohrál souboj o pole position s Lewisem Hamiltonem, ráno ale nevěděl, jestli se vůbec kvalifikaci zúčastní.

Vettel ze svého monopostu vysedl pár minut před koncem třetího tréninku a přišel o jednu kvalifikační simulaci. Měl problémy s krkem. Závodník dostal otázku, zda si myslel, že by mohl být na pole position. "Abych byl upřímný, ráno ne, nebyl jsem si jistý, jestli budu v kvalifikaci."

Alonso: Byla to nejlepší letošní kvalifikace

7. července 2018, 19:31 | Anton Krajčoviech
Ilustrační fotografie - Alonso: Byla to nejlepší letošní kvalifikace
Fernando Alonso je vzhledem k povaze okruhu a svého auta spokojený s tím, jak McLaren zvládl kvalifikaci.

Alonso se kvalifikoval na zítřejší závod na třinácté místo, ráno ještě k tomu použil poslední "volné" MGU-H. Přesto si myslí, že dnešní kvalifikace byla pro McLaren nejlepší v sezóně.

"Myslím, že dnešní kvalifikace byla nepochybně nejlepš

Pohořel jsem, běduje nad promarněnou šancí Räikkönen

7. července 2018, 19:18 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Pohořel jsem, běduje nad promarněnou šancí Räikkönen
Kimimu Räikkönenovi opět utekla pole position o vlásek, nakonec bude startovat z druhé řady po boku krajana Valtteriho Bottase.

V dnešní kvalifikaci rozhodovaly tisíciny sekundy o tom, kdo odstartuje z prvního místa. Rozhodovalo se mezi Vettelem, Hamiltonem a Räikkönenem. Toto trio zajelo své nejlepší časy v posledním ostrém kole. Nejprve se do čela dostal Vettel, následně jej vystřídal na prvním mí

VC Velké Británie: V závěru si pole position vybojoval Hamilton

7. července 2018, 18:32 | Anton Krajčoviech | Komentáře
Ilustrační fotografie - VC Velké Británie: V závěru si pole position vybojoval Hamilton
Na domácí půdě Lewise Hamiltona jsme zažili napínavý souboj o pole position, kterou nakonec získal domácí miláček těsně před Vettelom. Na pár chvil to vypadalo, že mu ji ukradne Kimi Räikkönen.

Q1

První část kvalifikace zdramatizovaly oba Williamsy. Nejprve havaroval Stroll a způsobil červené vlajky, pak se mimo trať ocitl Sirotkin. Ruský závodník se ale na rozdíl od týmového kolegy dokázal dostat do boxů a následně zpět na trať. Jeho čas byl ale jen osmnáctý nejlep&scar

Ve třetím tréninku na Silverstone Hamilton těsně před Räikkönenem, tentokrát havaroval Hartley

7. července 2018, 13:48 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Ve třetím tréninku na Silverstone Hamilton těsně před Räikkönenem, tentokrát havaroval Hartley
Do sobotního dne vstoupil nejlépe Hamilton, ovšem jen s minimálním náskokem na druhého Räikkönena. Také dnes byl trénink přerušen červenými vlajkami po strašidelně vypadající nehodě Brandona Hartleyho. Jedna ze zatáček prošla menší kosmetickou úpravou.

Jelikož piloti včera nesčetně krát překročili traťové limity v 18. zatáčce, ale nikterak za to nebyli potrestáni, tak se FIA rozhodla jednat a přidali tam obrubník, aby piloti nemohli získat jakoukoliv výhodu.

pic.twitter.com/CMicFENGWS— SvětFor

Změní se systém bodování?

6. července 2018, 23:31 | Jan Fridrich | Komentáře
Ilustrační fotografie - Změní se systém bodování?
Současný systém bodování (25-18-15-12-10-8-6-4-2-1) je ve Formuli 1 používán od sezóny 2010. Vlastníci Formule 1 společně se šéfy jednotlivých týmů prodiskutovali různé úpravy bodovacího systému. Spoluvlastník Force Indie Vijay Mallya v rozhovoru prozradil, jaké zazněly návrhy.

Liberty Media se snaží zatraktivnit Formuli 1 různými způsoby. Od propagování se na sociálních sítích až po diskuzi ohledně nových sportovních pravidel. Vijay Mallya uvedl, že se může v budoucnosti změnit systém bodování.