Krátké zprávy
Haas nasadí v testech v Abú Zabí dva nováčky. Jedním z nich je pilot českého týmu Charouz Racing System Louis Delét… https://t.co/8vcYTlbT1J

Video: Jak Vettel rozbil váhy FIA

11. listopadu 2018, 00:18 | Pavel Fabry | Komentáře
Ilustrační fotografie - Video: Jak Vettel rozbil váhy FIA
Němec ve druhé části kvalifikace nebyl spokojený s rychlostí komisařů. Po povinném vážení proto odmítl čekat, až bude odtlačen, jak podle předpisů má. Což váhy pěkně odnesly.

Sebastian Vettel byl napomenut a tvrdě pokutován za incident při povinném vážení během kvalifikace na Velkou cenu Brazílie.

10. listopadu 2018

Vettel vyvázl s pokutou. Motor zhasl, váhy ale rozbil

11. listopadu 2018, 00:04 | Pavel Fabry | Komentáře
Ilustrační fotografie - Vettel vyvázl s pokutou. Motor zhasl, váhy ale rozbil
Němec byl vyšetřován za incident při povinném vážení během kvalifikace. Technický delegát FIA nejprve uvedl, že Vettel nezhasl motor, to ale nakonec potvrzeno nebylo. Přesto nepostupoval přesně podle předpisů, což vedlo k poškození vah.

Sebastian Vettel nebude potrestán za incident během kvalifikace na Velkou cenu Brazílie, kdy porušil předpisy týkající se povinného převážení. Od sportovních komisařů obdržel pouze napomenutí a pokutu ve výši 25 tisíc eur, neboť poškodil váhy FIA.

Vettel byl během druhé

Hamilton: Sirotkin byl bezohledný, nevím, co tam dělal

10. listopadu 2018, 23:19 | Pavel Fabry | Komentáře
Ilustrační fotografie - Hamilton: Sirotkin byl bezohledný, nevím, co tam dělal
Brit se Rusovi v kvalifikaci přimotal do cesty. Odmítl ale zodpovědnost za incident, který málem skončil vzájemnu kolizí. Sirotkin totiž podle Hamiltona měl držet pozici.

Piloti se ve druhé části kvalifikace chystali k rychlým kolům. Lewis Hamilton jel velmi pomalu v závodní stopě, když se k němu zezadu přiřítil Sergej Sirotkin a jen těsně se mercedesu vyhnul. Dostal se přitom dvěma koly až do trávy.

Hamilton však tvrdí, že to byl Sirotkin, kdo se v situaci zachoval bezohl

Vettel předvolán před komisaře, zničil FIA váhy

10. listopadu 2018, 19:50 | Pavel Fabry | Komentáře
Ilustrační fotografie - Vettel předvolán před komisaře, zničil FIA váhy
Němec byl během kvalifikace odvolán k povinnému vážení. Sportovním komisařům dával najevo svoji nespokojenost s jejich rychlostí, na váhách ale nevypnul motor a při odjezdu váhy poničil.

Sebastian Vettel vzhledem k proměnlivým povětrnostním podmínkám spěchal během druhé části kvalifikace do boxů pro nové pneumatiky, při příjezdu do boxové uličky ho ale sportovní komisaři přinutili zastavit k povinnému vážení.

Vjezd k váhám byl ale zablokován kuželem,

VC Brazílie: Hamilton v kvalifikaci těsně porazil Vettela

10. listopadu 2018, 19:18 | Pavel Fabry | Komentáře
Ilustrační fotografie - VC Brazílie: Hamilton v kvalifikaci těsně porazil Vettela
Lewis Hamilton vybojoval pole position na Velkou cenu Brazílie, když na Interlagosu velice těsně porazil svého hlavního letošního rivala Sebastiana Vettela. Rozdíl mezi nimi nepřekročil jednu desetinu sekundy.

Už po prvních jízdách v závěrečné části kvalifikace byl čerstvě korunovaný pětinásobný mistr světa Formule 1 na čele. Ve druhých pokusech pak byl z vedoucí šestice jediným, kdo se dokázal zlepšit. Přestože tak zrychlil o pouhé dvě setiny sekundy, nebyl žádným s

VC Brazílie: V posledním tréninku nejrychlejší Vettel

10. listopadu 2018, 17:50 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - VC Brazílie: V posledním tréninku nejrychlejší Vettel
V generálce na kvalifikaci si nejlépe vedl Sebastian Vettel, zatímco Lewis Hamilton podstatnou část tréninku strávil v boxech a následně nedokázal poskládat ideální kolo. Nejlepší ze zbytku pole byl Haas.

Úřadující mistr světa sice na začátku tréninku na trať vyjel, ale ze svého instalačního kola zajel ihned do boxů. Na jeho voze začali mechanici intenzivně pracovat, ovšem není jasné, co přesně tým objevil. Ani ze záběrů totiž nebylo vidět, na které části vozu probíhají případn&

Selhání Ricciardova turba má původ v zásahu mexického maršála

10. listopadu 2018, 17:46 | Pavel Fabry | Komentáře
Ilustrační fotografie - Selhání Ricciardova turba má původ v zásahu mexického maršála
Australan odstoupil z Velké ceny Mexika kvůli hydraulickému problému. Preventivní zásah traťového maršála přitom znamenal selhání turbodmychadla, kvůli kterému Ricciardo přijde v Brazílii na startu o pět míst.

Daniel Ricciardo klesne na startu Velké ceny Brazílie o pět míst, mechanici Red Bullu totiž na začátku víkendu museli v jeho voze vyměnit turbodmychadlo. Šéf stáje Christian Horner přitom prozradil, co za selháním stálo.

Australan před dvěma týdny vypadl ze závodu v Mexiku, když 10 kol př

Piloti Red Bullu se shodují: Na pole position v Brazílii nemáme

10. listopadu 2018, 14:30 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Piloti Red Bullu se shodují: Na pole position v Brazílii nemáme
Ricciardo byl v obou pátečních trénincích čtvrtým nejrychlejším pilotem, zatímco jeho týmový kolega Verstappen zajel v prvním tréninku nejrychlejší kolo. Přesto je Australan s odvedenou prací spokojený.

Po odstoupení ze skvěle rozjetého závodu v Mexiku si musel Daniel Ricciardo spolknout další hořkou pilulku v podobě penalizace za výměnu turba. Australan na startu do nedělní Velké ceny Brazílie klesne o pět míst.

Uklidnit jej může fakt, že byl v obou volných jízdách rychlejš

« 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »