Krátké zprávy

Reakce na bídu uvnitř McLarenu: Boullier oznámil rezignaci

4. července 2018, 11:38 | Stanislav Kolman | Komentáře
Ilustrační fotografie - Reakce na bídu uvnitř McLarenu: Boullier oznámil rezignaci
Není žádným tajemstvím, že stáj z Wokingu řeší jednu patálii za druhou. To nyní vyústilo v rezignaci lídra Érica Boulliera a reorganizaci nejvyššího vedení týmu McLaren.

Nepřesvědčivé výsledky, čokoládová kauza a neshody uvnitř samotného týmu. To všechno se v posledních týdnech nasčítalo a vyústilo v rezignaci

Úvodní závod sezony 2019 už má své datum. Pro Alonsa to může být problém

3. července 2018, 16:00 | Stanislav Kolman | Komentáře
Ilustrační fotografie - Úvodní závod sezony 2019 už má své datum. Pro Alonsa to může být problém
Počínaje dneškem je oficiálně potvrzen datum Velké ceny Austrálie 2019. Červená světla na startovním roštu v Albert Parku zhasnou 17. března.

Oficiální informace ze zákulisí královny motorismu potvrzují, že ročník 2019 odstartuje australským závodem 17. března příštího roku. Sezona tak v Melbourne začne o týden dříve než letos.

To je jistě dobrá zpráva pro všechny nedočkavé fanou&scaro

3. července 2018, 15:40 | Stanislav Kolman | Komentáře
Ilustrační fotografie - Báječná hra čísel: Tři týmy jely v Rakousku kulatý závod. Všechny si dojely pro dvojité body
Dramatický závod na rakouském Red Bull Ringu nabídl sám o sobě atraktivní podívanou, zajímavosti k nám však proudí i desítky hodin po finiši. Třeba ta o kulatinách tří týmů, které je oslavily pořádnou porcí bodového zisku.

Na číselnou zajímavost upozornila sama Formule 1 prostřednictvím účtu na Twitteru krátce po skončení závodu. Hned tři stáje totiž v Rakousku oslavily jubilejní start. Pro americký Haas to byla padesátá velká cena, Force India zaznamenala dvoustý z&

Ericsson: Klíčem k TOP10 bylo správné zacházení s pneumatikami

2. července 2018, 20:47 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Ericsson: Klíčem k TOP10 bylo správné zacházení s pneumatikami
Marcus Ericsson se na Red Bull Ringu konečně dočkal dalších bodů, mohl mít však o bod víc nebýt drobné týmové režie a Švédova „týmového ducha“.

Stáj z Hinwillu po 66 závodech dojela konečně do cíle s oběma vozy v nejlepší desítce, což je nejlepší výsledek od GP Číny 2015. Cílovou pásku proťalo její duo na devátém a desátém místě, v pořadí Leclerc-Ericsson.

Charles Leclerc se pr

2. července 2018, 15:07 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Odplata za Austrálii: Haas si při své 50. GP dojel pro nejlepší výsledek v historii týmu
Také v Haasu měli důvod oslavovat, protože oba jejich jezdci dojeli v nejlepší pětce, což před závodem nikdo nečekal. Magnussen tento fantastický výsledek označil za "odplatu za Austrálii".

Americká stáj po celý víkend na Red Bull Ringu ukazovala svoji sílu, když se pravidelně umisťovala za Ferrari, Mercedesem a Red Bullem. Do závodu Romain Grosjean a Kevin Magnussen odstartovali z pátého, resp. osmého místa. Během závodu udávali tempo zbytku pole a pohybovali se okolo šestého, s

Hořkosladký den Red Bullu na domácí půdě: Verstappen vyhrál, Ricciardo nedojel

1. července 2018, 22:49 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Hořkosladký den Red Bullu na domácí půdě: Verstappen vyhrál, Ricciardo nedojel
Na jedné straně garáže Red Bullu se slaví, na druhé vládne pochmurná nálada. Zatímco Max Verstappen si připsal první letošní vítězství, Daniel Ricciardo musel odstoupit kvůli technickým potížím.

Red Bull tento víkend nepatřil k favoritům na vítězství. Chyběla jim jak v trénincích, tak i v kvalifikaci potřebná rychlost na to bojovat s Ferrari o start z předních řad. V sobotní kvalifikaci duo rakouské stáje překvapivě rozdělil Romain Grosjean, který se vozem americké st&aacut

Lance Stroll dostal penalizaci za ignorování modrých vlajek

1. července 2018, 21:25 | Jan Fridrich
Ilustrační fotografie - Lance Stroll dostal penalizaci za ignorování modrých vlajek
Kanadský jezdec obdržel desetisekundovou penalizaci, která mu byla připočtena dodatečně, za zdržování Sergia Peréze. Zároveň dostal tři trestné body za ignorování modrých vlajek.

Lance Stroll původně dojel třináctý, ale s připočtením časové penalizace se umístil na čtrnáctém místě, přeskočil ho jeho týmový kolega Sergej Sirotkin.

Kanaďan absolvoval zastávku v boxech pro čerstvé pneumatiky a vrátil se před Sergia Peréze. Zbývaly tři kola do kon

Mohl jsem vyhrát, zní od obou pilotů Ferrari

1. července 2018, 20:47 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Mohl jsem vyhrát, zní od obou pilotů Ferrari
Ve Ferrari mají důvod k radosti, neboť oba jejich jezdci dojeli na Red Bull Ringu na stupních vítězů, kde doplnili Maxe Verstappena z domácího Red Bullu. A převzali vedení jak v Poháru konstruktérů, tak v Šampionátu jezdců.

Kimimu Räikkönenovi se povedl start na výbornou, když se okamžitě dostal před Lewise Hamiltona na druhé místo a byl dokonce bok po boku s prvním Valtterim Bottasem. „Musel jsem ubrat, protože jsem měl velký strach, abychom se nesrazili,“ přibližuje situaci Icmeman, který se dostal do „stříbrného se