Krátké zprávy
„Kdykoliv vyjednáváte, tak musíte být připraveni i na odchod" říká výkonný ředitel McLarenu Zak Brown. https://t.co/m7ayQQMNkc

Deset největších talentů současnosti

31. prosince 2017, 14:07 | Dušan Bouzek | Komentáře
Ilustrační fotografie - Deset největších talentů současnosti
V současnosti sice stále ještě stojí před branami Formule 1, disponují ovšem velkým talentem a rýsuje se před nimi slibná závodní kariéra. Zde je výběr deseti pilotů, kteří odpovídají této charakteristice.

10.Marcus Armstrong

 

 

 

 

Sedmnáctiletý Novozélanďan je jedním z členů akademie Ferrari. Arm

11 nejlepších pole position Lewise Hamiltona

31. prosince 2017, 12:01 | Petr Čermák | Komentáře
Ilustrační fotografie - 11 nejlepších pole position Lewise Hamiltona
Dodnes se říká, že nejlepším závodním jezdcem v časech na jedno kolo je legendární Brazilec Ayrton Senna. Najdou se i tací, kteří budou za nejlepšího „pole sittera“ považovat Michaela Schumachera. Ať je pravda jakákoliv, statisticky není nejlepší ani jeden z nich. Letos je totiž oba překonal dnes již čtyřnásobný mistr světa, Lewis Hamilton. Pojďme si teď připomenout některé z jeho nejlepších kvalifikačních jízd.

GP Kanady 2007

Do našeho seznamu jsem toto kvalifikační kolo musel přidat už jen z principu, že se jednalo o Britovu první pole position v kariéře. Získal ji na okruhu, kde dohromady získal neskutečných 6 pole position.

Zajímavostí je, že se jednalo o Hamiltonovu teprve šestou kvalifikaci v je

Vettel se vrátí s „nabitými zbraněmi“, tvrdí Hamilton

29. prosince 2017, 23:13 | Petr Čermák | Komentáře
Ilustrační fotografie - Vettel se vrátí s „nabitými zbraněmi“, tvrdí Hamilton
Čtyřnásobný mistr světa Formule 1 očekává, že jeho letošní rival v boji o titul, Sebastian Vettel, se příští rok vrátí „s nabitými zbraněmi“ poté, co se poučil z letošních chyb.

Sebastian Vettel za sebou nemá nejhorší sezónu. Šampionát letos vedl ve více závodech než Lewis Hamilton, celkem ve 12 podnicích z 20. O vedení přišel teprve v Itálii a obrovskou ztrátu začal nabírat během asijské části sezóny.

Německý závodn&iac

Nobuharu Matsushita se vrací do Japonska

29. prosince 2017, 19:31 | Dušan Bouzek | Komentáře
Ilustrační fotografie - Nobuharu Matsushita se vrací do Japonska
Chráněnec Hondy věří, že mu titul v japonské Super Formuli otevře dveře do Formule 1.

Japonský závodník Nobuharu Matsushita se po třech letech v GP2 potažmo ve Formuli 2 vrací zpátky do Japonska. Šestý muž letošní sezony "druhé ligy Formule 1" bude v příští sezoně působit v Super Formuli, kde bude hájit barvy týmu Docomo Dandelion.

Matsushita věří, že by mu př&

WEC: Duval se vrací

29. prosince 2017, 18:27 | Dušan Bouzek | Komentáře
Ilustrační fotografie - WEC: Duval se vrací
Šampion z roku 2013 se od příští sezony vrací na plný úvazek do WEC.

Francouzský závodník Loic Duval, který opustil WEC na konci sezony 2016, se v příští sezoně do mistrovství světa vytrvalostních závodů vrací na plný úvazek. Pětatřicetiletý pilot uzavřel kontrakt na nadcházející sezonu se stájí TDS Racing, kde budou jeho tý

Už nejezdíme jako babičky, říká Massa

29. prosince 2017, 14:45 | Petr Čermák | Komentáře
Ilustrační fotografie - Už nejezdíme jako babičky, říká Massa
Brazilský, dnes již bývalý závodník F1 Felipe Massa se nechal slyšet, že díky obrovským změnám v aerodynamice přestala jízda s vozem Formule 1 působit jako jízda starých babiček.

Felipe Massa na konci letošní sezóny ukončil kariéru jezdce Formule 1. Vítěz 11 Grand Prix a také vicemistr světa z roku 2008 tvrdí, že jízda se současnými vozy připomíná éru mezi lety 2006 a 2008.

Miláček brazilských fanoušků říká, že úprava aerodynamiky vo

Haas: Aerodynamické oddělení je klíč k úspěchu v sezóně 2018

29. prosince 2017, 09:10 | Jan Fridrich
Ilustrační fotografie - Haas: Aerodynamické oddělení je klíč k úspěchu v sezóně 2018
Guenther Steiner říká, že aerodynamické oddělení týmu Haas bude lepší a konzistentnější v roce 2018, protože tým zvyšuje své nasazení ve Formuli 1.

Tým Haas má velmi úzké technické partnerství s Ferrari, které zahrnuje dodávání a mapování motorů a taky úzce spolupracuje s italskými konstruktéry šasi Dallara. Tým od svého založení v roce 2015 si vybudoval vlastní aerodynamické oddělení.

Uvidíme Hülkenberga se Sainzem v Le Mans?

28. prosince 2017, 20:31 | Dušan Bouzek | Komentáře
Ilustrační fotografie - Uvidíme Hülkenberga se Sainzem v Le Mans?
Spekulace spojují současné piloty Renaultu se startem v nejbližším ročníku legendárního závodu v Le Mans.

Poslední dobou se stále více rozmáhá trend startu současných pilotů Formule 1 v jiných sériích. První vlaštovka přišla již před dvěma lety, kdy Nico Hülkenberg doplnil pro legendární závod 24 hodin Le Mans ve třetí posádce Porsche Nicka Tandyho a Earla Bambera. Posá

« 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »