Krátké zprávy
Ohlasy po Alonsově premiéře v #LeMans24. Alonso je nadšený, Kristensen si myslí, že možná odejde i celou sezonu… https://t.co/ZW6I7ExTcW

Verstappen s Ricciardem řádili na Zandvoortu. S F1 i karavany

21. května 2018, 21:14 | Pavel Fabry | Komentáře
Ilustrační fotografie - Verstappen s Ricciardem řádili na Zandvoortu. S F1 i karavany
Piloti Red Bullu spolu s bývalou hvězdou F1 Davidem Coulthardem potěšili diváky během nizozemského podniku FIA WTCR, když předvedli demonstrační jízdy s mistrovskými monoposty let minulých či za volanty vozů Aston Martin rozebrali pár karavanů.

Red Bull Racing potěšil nizozemské fanoušky během čtvrtého víkendu letošní sezóny FIA WTCR, který se konal na okruhu Zandvoort. Daniel Ricciardo, David Coulthard a především domácí miláček Max Verstappen zpestřovali program závodů cestovních vozů demonstračními jízdami.

Kvalifikace na Indy 500: Z pole position se raduje Ed Carpenter, Danica Patrick obsadí 7. příčku!

21. května 2018, 15:04 | Petr Čermák | Komentáře
Ilustrační fotografie - Kvalifikace na Indy 500: Z pole position se raduje Ed Carpenter, Danica Patrick obsadí 7. příčku!
Ed Carpenter zaskočil Penskeho jezdce a vybojoval si svou třetí pole position v Indianapolis. Jeho jízda zvedala fanoušky na nohy, průměrná rychlost v prvním kole byla přes 230 mil za hodinu, což je bezmála 370 km/h!

Fast 9 – Ed Carpenter šokoval svou rychlostí

Ed Carpenter zaskočil svými čtyřmi koly naprosto všechny přítomné fanoušky, ale zejména jezdce Rogera Penskeho. Ti se zdáli být velice silnými favority a mnozí spekulovali o možnosti, že všichni 4 obsadí první 4 místa. Ed Ca

Z Monaka máme sakra obavy, přiznává Mercedes

21. května 2018, 13:16 | Pavel Fabry | Komentáře
Ilustrační fotografie - Z Monaka máme sakra obavy, přiznává Mercedes
Městská trať v Monte Carlu v posledních letech patří mezi slabší články kalendáře pro mistrovský tým Mercedes. V loňském roce se ani jeden z jeho jezdců v knížectví nedostal na stupně vítězů, situace v letošním roce by podle šéfa Tota Wolffa mohla být podobná.

Mercedes ústy svého šéfa Tota Wolffa přiznává, že se "sakra obává" o svou výkonnost v nadcházející Velké ceně Monaka. Již v roce 2017 patřil závod v ulicích pobřežního knížectví z pohledu mistrovské stáje k těm nejslabším. Valtteri Bottas byl

Sobota v Indianapolis: Danica Patrick se dostala do Fast 9, favorit Hinchcliffe se nekvalifikoval

20. května 2018, 01:03 | Petr Čermák | Komentáře
Ilustrační fotografie - Sobota v Indianapolis: Danica Patrick se dostala do Fast 9, favorit Hinchcliffe se nekvalifikoval
„This is May.“ Slova, která ve světě amerického motorsportu znamenají blížící se závod na 500 mil v Indianapolis. Letos se pojede již 102. ročník tohoto největšího oválového závodu světa a jeden z mnoha faktorů, ve kterém se závod ve „Staré cihelně“ liší od ostatních, je také rozvržení programu. V Indianapolis se nejezdí jen jeden víkend, ale formulové vozy Dallara se po trati prohání celý měsíc.

Máme za sebou většinu tréninkových a testovacích jízd, ve kterých týmy zkoušely různé nastavení vozu, nováčci se učili, jak se na slavném obdélníku chovat, ostřílení závodníci se pokoušeli hledat limity. Po Fast Friday, posledním testovacím dn

Příště nám je nejdřív ukažte, říká FIA k zrcátkům a objasňuje svůj postoj

17. května 2018, 11:22 | Pavel Fabry | Komentáře
Ilustrační fotografie - Příště nám je nejdřív ukažte, říká FIA k zrcátkům a objasňuje svůj postoj
Ferrari před Velkou cenou Španělska zareagovalo na informaci, že týmy mohou využít struktury systému ochrany hlavy, tzv. "halo", k upevnění zpětných zrcátek a připravilo do Barcelony svoji variantu. Zrcátka však využilo k přidání malých křidélek, která mají podle FIA primárně aerodynamický účel. Pro Monako tak Ferrari zase jeho řešení zakázala.

Mezinárodní automobilová federace objasnila svůj postoj ke zpětným zrcátkům připěvněným k systému halo. Jejich premiéru v podání Ferrari hned totiž doprovázela kontroverze a spor o interpretaci technických pravidel.

Řídicí orgán Formule 1 nyní jasně podotýká, že

Evropská F3: Junioři Ferrari a Renaultu na úvod vítězí

16. května 2018, 22:55 | Dušan Bouzek
Ilustrační fotografie - Evropská F3: Junioři Ferrari a Renaultu na úvod vítězí
Během uplynulého víkendu odstartovala v ulicích francouzské obce Pau nová sezona evropského šampionátu Formule 3. Vítězství si v úvodní trojici závodů rozebrali Guanju Žou, Sacha Fenestraz a Ralf Aron.

Série GP3 nebyla jediným šampionátem, v němž došlo během minulého víkendu ke startu nové sezony. Zatímco šampionát, který se od příští sezony sloučí právě s Evropskou Formulí 3, zahájil svou derniérovou sezonu v Barceloně v rámci závodní

Mercedes pro FIA v Barceloně otestoval koncová světla na křídle

15. května 2018, 22:24 | Pavel Fabry | Komentáře
Ilustrační fotografie - Mercedes pro FIA v Barceloně otestoval koncová světla na křídle
Lewis Hamilton v testech po Velké ceně Španělska na Katalánském okruhu vyzkoušel technickou novinku, když pro Mezinárodní automobilovou federaci otestoval pásek koncových světel připevněných na hrany bočnic zadního křídla.

Mezinárodní automobilová federace požádala Mercedes, aby jí pomohl vyzkoušet možné řešení, které má za cíl zvýšit viditelnost za podmínek hustého deště. Rozhodla se přitom po vzoru prototypů Le Mans připevnit koncová světla na odtrhové hrany bočnic zadního

Pět nejdelších čekání na návrat do Formule 1

15. května 2018, 17:01 | Dušan Bouzek
Ilustrační fotografie - Pět nejdelších čekání na návrat do Formule 1
Robert Kubica se ve Španělsku po více než sedmi letech zúčastnil velké ceny Formule 1. Polák, který působí v letošní sezoně jako rezervní jezdec Williamsu, dostal od stáje z Grove příležitost v prvním volném tréninku. V historii Formule 1 ovšem najdeme také případy, kdy se jezdec do královny motorsportu vrátil po mnohem delší době.

5. Peter Revson

 

 

 

 

 

 

 

Peter Revson čekal na návrat do Formule 1 po dobu 7 let a 27 dn&i

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »