Krátké zprávy
RT @TomRichtrF1: Špatné počasí nad letištěm v Budapešti mj. nechalo odklonit let BA868 #BritishAirways s částí týmu #F1 @MercedesAMGF1 do B…

Rána z čistého nebe! Lewis Hamilton mění převodovku

7. července 2017, 22:40 | Jan Dohnal
Ilustrační fotografie - Rána z čistého nebe! Lewis Hamilton mění převodovku
Zpráva to není zcela nová! Mercedes o této skutečnosti věděl už několik dní nazpět, ale teprve dnes večer se tato informace dostala do médií. Německá stáj při tomto oznámení potvrdila, že tato výměna nemá nic společného s incidentem mezi Hamiltonem a Vettelem v Baku.

Každá převodovka má vydržet šest závodů. Pokud se tak nestane dostane daný pilot penalizaci ztráty 5 míst na startu dané velké ceny. A to je přesně případ Lewise Hamiltona, který je velkým favoritem nejen na vítězství v Rakousku, ale i celého šampionátu.

Na druhou

Billy Monger po 11 týdnech zpátky za volantem! Piloti F1 skládají poklonu

5. července 2017, 15:28 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Billy Monger po 11 týdnech zpátky za volantem! Piloti F1 skládají poklonu
Mongerovi byly po těžké bouračce v F4 amputovány obě nohy, avšak mladý Angličan tvrdě bojoval, aby se o pouhých 11 týdnů později mohl vrátit do kokpitu. V roce 2020 by se chtěl zúčastnit legendární 24-hodinovky Le Mans.

K hororové nehodě došlo 16. dubna v Donington Parku při závodě F4, kdy Monger narazil v plné rychlosti do před ním jedoucího Patrika Pasma. Vyprošťování z vozu trvalo více než 1,5 hodiny, což nikdy nevěstí nic dobrého. Bohužel byl nakonec potvrzen ten nejhorší možný sc&ea

Grosjean už ví, jak vyřeší problém s brzdami

4. července 2017, 16:09 | Aleš Mrázek
Ilustrační fotografie - Grosjean už ví, jak vyřeší problém s brzdami
Romain Grosjean se dlouhodobě trápí s funkčností svých brzd. Nyní to ovšem vypadá, že by mu problémy už nemusely kazit jeho závodní výsledky.

Problémy Romaina Grosjeana s brzdami se vlečou už zhruba od poloviny minulé sezony. Tým dokonce kvůli problémům změnil i svého dodavatele brzd, jenže to Grosjeanovi nijak nepomohlo. Nyní však samotný závodník přišel na způsob, jak problém vyřešit. Dost možná k jeho z&aa

VIDEO: Sebastian Vettel dnes slaví 30. narozeniny. Chcete vědět, co mu dal Kimi za dárek?

3. července 2017, 13:03 | Aleš Mrázek
Ilustrační fotografie - VIDEO: Sebastian Vettel dnes slaví 30. narozeniny. Chcete vědět, co mu dal Kimi za dárek?
Sebastian Vettel dnes slaví narozeniny a jeden ze sponzorů Ferrari (logistická společnost UPS) toho využil k vytvoření vtipného videa.

Baku chce od roku 2019 opět červnový termín závodu

3. července 2017, 12:41 | Aleš Mrázek
Ilustrační fotografie - Baku chce od roku 2019 opět červnový termín závodu
Příští rok se v Baku pojede závod F1 už v dubnu, to se organizátorům závodu sice líbí, ale v budoucnu by raději chtěli zpět červnový termín závodu.

Příští rok by měl být podle organizátorů závodu výjimkou v termínu konání GP Ázerbajdžánu, která se pojede už v dubnu. Promotér závodu totiž vedení F1 požádal pro příští rok o jiné datum z důvodu pořádán&iac

BMW vyhrálo po čtvrtce století oba zábavné závody DTM na Norisringu

2. července 2017, 21:54 | Roman Klemm | Komentáře
Ilustrační fotografie - BMW vyhrálo po čtvrtce století oba zábavné závody DTM na Norisringu
O nejdůležitější víkend kalendáře DTM se radovali především piloti BMW Bruno Spengler a Maxime Martin.

Podobně jako Formule 1, má i šampionát DTM svou „perličku“ sezony: Co je pro svět Grand Prix závod v Monte Carlu, to je pro Deutsche Tourenwagen Masters podnik v areálu dřívějších nacistických sjezdů „Reichsparteitagsgelande“ v Norimbergu. Závod na primitivní, kraťoučké tra

Maximilian Günther velkým vítězem F3 na Norisringu

2. července 2017, 21:52 | Roman Klemm | Komentáře
Ilustrační fotografie - Maximilian Günther velkým vítězem F3 na Norisringu
O vítězství Formule 3 se na Norisringu podělili domácí Maximilian Günther, Brit Lando Norris a Ind Jehan Daruvala. Němec si ovšem odvezl s odstupem nejvíce bodů.

Norimberský Norisring je na pohled jednoduchá trať, její charakteristika (dlouhé rovinky se střídají s velmi pomalými zatáčkami) ale zaručuje zajímavé závody s boji v závětří  a na brzdě. Formule 3 předvedla tři nadmíru zábavné jízdy.

1. z&aa

Dostane vycházející hvězda DTM Auer šanci ukázat se při testech F1 na Hungaroringu?

1. července 2017, 12:07 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Dostane vycházející hvězda DTM Auer šanci ukázat se při testech F1 na Hungaroringu?
Lucas Auer je krok od vstupu do Formule 1. Jeho jméno bychom mohli spatřit na soupisce již během testovacích dní v Maďarsku, kde by měl jezdit s Force Indií. Sice to ještě nepotvrdila ani jedna ze stran, ale šance jsou více než reálné. Ekström je dokonce přesvědčený, že pokud by nedostal šanci Auer, pak jsou pro ostatní piloty DTM dveře do F1 definitivně zavřené.

Dvaadvacetiletý pilot měl naprosto skvělý vstup do sezóny. Do víkendu v Budapešti vedl šampionát, tam jej ale o bod překonal nováček René Rast. To však nic nemění na tom, že v sobě skrývá velký talent, který bude pravděpodobně moci brzo ukázat také ve Formuli 1 při te

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »