Krátké zprávy
Button obdržel penalizaci poklesu 3 míst na startu příštího závodu za kolizi s Wahrleinem. Kde si ten trest asi tak… https://t.co/cDsAeLiuH1

ONLINE: Velká cena Španělska 2017

14. května 2017, 13:30 | Tadeáš Zíka | Komentáře
Ilustrační fotografie - ONLINE: Velká cena Španělska 2017
Živý komentář k Velké ceně Španělska 2017.

Závod začíná ve 14:00.

Napínavou kvalifikaci ke konci vyhrál Lewis Hamilton poté, co Sebastian Vettel, Valtteri Bottas i Kimi Räikkönen pokazili své lepší pokusy v posledním sektoru. Hamilton se tedy na start postaví na první místo, vedle něj

13. května 2017, 22:31 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Heidfeld se zapsal do dějin: Jako první pilot získal v Monaku pódium v F1 i Formuli E
V soupisce šampionátu elektrických formulí najdeme hned několik jmen jezdců, kteří závodili také ve Formuli 1, avšak jedinému Heidfeldovi se podařilo ukořistit stupně vítězů v obou hlavních formulových sériích, když v sobotním závodě Formule E doplnil na pódiu Sébastiena Buemiho a Lucase di Grassiho.

Dlouhých 11 let – mezi lety 2000 a 2011 - jsme mohli Nicka Heidfelda vídat v královně motorismu, kde reprezentoval barvy mnoha týmů. V monackém knížectví se objevil na stupních vítězů dvakrát, v roce 2005 coby jezdec Williamsu a o dva roky později se stájí BMW Sauber. Šampaňské

13. května 2017, 18:48 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Alonso se ze sedmého místa raduje, zároveň upozorňuje, že za kvalifikaci se body nerozdávají
Fernando Alonso si po pátku řádně spravil chuť, když zajel na poměry svého vozu senzační čas, kterým si zajistil start ze sedmého místa, zatímco jeho týmový kolega, bezesporu velký talent, Stoffel Vandorne bude startovat až ze samotného chvostu.

Pro Španěla začal víkend na domácí půdě katastrofálně, což je aktuálně pro stáj McLaren-Honda bohužel běžný scénář. První trénink strávil prakticky celý v boxech, protože jak už je u pohonných jednotek z Japonska zvykem, tak ani tentokrát tomu nebylo jinak a motor jednoduš

Hamilton vybojoval pole-position o pár setinek!

13. května 2017, 15:20 | Tadeáš Zíka | Komentáře
Ilustrační fotografie - Hamilton vybojoval pole-position o pár setinek!
Z prvního místa bude do zítřejšího závodu startovat Lewis Hamilton poté, co o velmi málo porazil Sebastiana Vettela a Valtteriho Bottase.

Lewis Hamilton byl nejrychlejší ve všech třech částech kvalifikace. V poslední části se mu velmi povedlo jeho první kolo. V tom druhém byl ve druhém sektoru dokonce ještě o dvě desetiny rychlejší, ale nepovedl se mu poslední sektor. Naštěstí k pole-position mu stačilo jeho první kolo.

ONLINE: Velká cena Španělska 2017 (kvalifikace)

13. května 2017, 13:50 | Tadeáš Zíka | Komentáře
Ilustrační fotografie - ONLINE: Velká cena Španělska 2017 (kvalifikace)
Živý komentář ke kvalifikaci na Velkou cenu Španělska 2017.

Kvalifikace začíná ve 14:00

Vítejte u kvalifikace na Circuit de Catalunya. Během pátečních tréninků měl Mercedes nad Ferrari jasný náskok, avšak ve třetím tréninku, jak už bývá zvykem, se spíše stáhl a Ferrari se ocitlo na prvních dvou pozicích. Bottas měl probl&

FIA v Barceloně prodloužila DRS zónu

13. května 2017, 13:47 | Jan Dohnal | Komentáře
Ilustrační fotografie - FIA v Barceloně prodloužila DRS zónu
FIA nedávno oznámila, že v této sezóně nebude měnit délky DRS zón. To se ale nyní změnilo!

Od letošní sezóny máme ve formuli 1 nová technická pravidla. Vozy jsou rychlejší a pneumatiky širší. To má za následek těžší předjíždění, a tak budou DRS zóny pro jezdce ještě důležitější než v předchozích letech.

FIA před zač&aac

Räikkönen nejrychlejší ve třetím tréninku na Velkou cenu Španělska

13. května 2017, 12:17 | Tadeáš Zíka | Komentáře
Ilustrační fotografie - Räikkönen nejrychlejší ve třetím tréninku na Velkou cenu Španělska
Ve třetím tréninku na španělském okruhu Circuit de Catalunya první dvě místa obsadily vozy Ferrari s Räikkönenem na čele. Během tréninku několik pilotů potrápily technické problémy.

Fin Kimi Räikkönen byl během posledního hodinového tréninku nejrychlejší jak na středně-tvrdé směsi, tak na měkké směsi. Trénink završil na čele s časem 1:20.214, což bylo o více než dvě desetiny lepší než čas jeho kolegy Sebastiana Vettela, který skončil na druhém místě. Vettel mě

13. května 2017, 10:10 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Naše práce je jim ukradená, kritizuje Grosjean Räikkönena a spol. za neaktivitu v GPDA
Francouz, který byl nedávno zvolen ředitelem jezdecké asociace GPDA coby nástupce Jensona Buttona, zkritizoval hned několik jezdců za to, že nejsou členy jezdecké asociace.

Na začátku května doplnil rodák z Ženevy vedoucí trio GPDA vedle Sebastiana Vettela a Alexandra Wurze, jenž je jejím prezidentem. Ve Španělsku se nechal slyšet, že někteří jezdci postrádají smysl pro soudružnost.