Krátké zprávy
Lawrence Stroll koupil Force Indii, tvrdí Auto Bild Motorsport https://t.co/wfzAe2B869

Haasu dochází trpělivost s Grosjeanem. Stojíme za ním, ale už musí zabrat, říká šéf

17. července 2018, 22:23 | Pavel Fabry | Komentáře
Ilustrační fotografie - Haasu dochází trpělivost s Grosjeanem. Stojíme za ním, ale už musí zabrat, říká šéf
Šéf americké stáje Haas Günther Steiner přiznává, že forma Romaina Grosjeana musí urychleně zaznamenat obrat k lepšímu. Francouz sice dokáže s letošním monopostem jezdit konkurenceschopně, často ale chybuje a dostává se do incidentů, kvůli kterým on i tým přichází o spoustu bodů.

Romain Grosjean dostal od vedení týmu Haas nůž na krk, jeho forma se musí co nejdříve zlepšit. Francouz sice dokáže být konkurenceschopný, často je ale aktérem incidentů. Zatímco týmový kolega v dosavadních deseti velkých cenách šestkrát bodoval, Grosjean za stejné obdob

S přístupností závodníků zacházíme moc daleko, míní Webber. Jezdci musí být trochu nedosažitelní

17. července 2018, 15:53 | Pavel Fabry | Komentáře
Ilustrační fotografie - S přístupností závodníků zacházíme moc daleko, míní Webber. Jezdci musí být trochu nedosažitelní
Formule 1 se s novým vedením snaží kromě jiného výrazně přiblížit svým fanouškům a nabídnout jim nové možnosti, jak se dostat ke svým hrdinům co nejblíže. Bývalý pilot Mark Webber však tvrdí, že určitá míra nedostupnosti musí být zachována, aby byli jezdci stále hrdiny.

Vítěz devíti velkých cen Mark Webber se nechal slyšet, že piloti Formule 1 by měli do jisté míry zůstat fanouškům nepřístupní. Vedení sportu podle Australanova mínění se snahou dostat diváky co nejblíže zachází až příliš daleko, což může vést ke skutečnosti, že se

Bodovat ve Formuli 1 by mělo být exkluzivní, říká Fernando Alonso

13. července 2018, 12:56 | Jan Fridrich | Komentáře
Ilustrační fotografie - Bodovat ve Formuli 1 by mělo být exkluzivní, říká Fernando Alonso
Dvojnásobný mistr světa Fernando Alonso nesouhlasí s návrhem na změnu bodovacího systému. Podle španělského jezdce by mělo být získaní bodů exkluzivní a považováno za úspěch.

Spoluvlastník indického týmu Force India Vijay Mallya prozradil, že zazněly návrhu na změnu systému bodování. Psali jsme zde.

Pilot Mclarenu Fernando Alonso přiznal, že se příliš nezajímá o nový návrh, ale mysli si, že zís

F1 Esports Pro Series: Do týmu Haas míří dva čeští závodníci z Virtual GP

12. července 2018, 19:19 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - F1 Esports Pro Series: Do týmu Haas míří dva čeští závodníci z Virtual GP
Česká Republika má ve finále druhého ročníku virtuálního šampionátu F1 Esports dva zástupce, a sice účastníky národního virtuálního šampionátu Virtual GP, obhájce titulu Martina Štefanka a dvojnásobného šampiona Michala Šmídla.

V pondělí probíhal v Londýně draft virtuálních závodníků do finále F1 Esports Pro Series 2018. Jezdce si vybírali skutečné týmy královny motorismu. Dva rivalové z české virtuální závodní soutěže Virtual GP budou týmovými kolegy u Haasu.

Al

Kubica měl v roce 2012 jezdit pro Ferrari po boku Alonsa

12. července 2018, 13:28 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Kubica měl v roce 2012 jezdit pro Ferrari po boku Alonsa
Polský závodník prozradil, že už měl jisté místo u tradiční stáje z Maranella. Kvůli vážné nehodě v rally o něj ale přišel.

Dalším pilotem, kterého vyzpovídal v novém podcastu F1 Tom Clarkson, je Robert Kubica. Rodák z Krakova měl skvělé předpoklady k tomu, aby jednoho dne získal titul mistra světa. V roce 2008 s týmem BMW Sauber v Kanadě triumfoval a přispal si ještě dalších šest pódiov&ya

Lewis je stále silný, zdůrazňuje Vettel

10. července 2018, 18:14 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Lewis je stále silný, zdůrazňuje Vettel
Německý závodník vyhrál na domácí půdě Lewise Hamitlona a nyní jej čeká závod před jeho domácím publikem. Očekává, že to nebude jednoduché.

Vettel porazil na Silverstonu, domácí půdě jeho úhlavního rivala na Mercedesu, Lewise Hamiltona a navýšil tak náskok v šampionátu jezdců. Výsledek byl však také ovlivnění tím, že právě Brita sestřelil v úvodním kole ve třetí zatáčce Kimi Räikkö

Špatná zpráva pro Gaslyho: Penalizace jej vyšoupla z bodované desítky

9. července 2018, 15:57 | Anton Krajčoviech | Komentáře
Ilustrační fotografie - Špatná zpráva pro Gaslyho: Penalizace jej vyšoupla z bodované desítky
Francouzský závodník Pierre Gasly přišel kvůli penalizaci za souboj se Sergiem Pérezem o desáté místo a zisk jednoho mistrovského bodu.

Závod ve Velké Británii přinesl atraktivní podívanou, jejíž součástí byl v závěru i souboj o poslední bodovanou pozici mezi Pierrem Gaslym a Sergiem Pérezem. Fin&aacut

Trojzávodový mini šampionát: Titul získal Vettel a Ferrari

8. července 2018, 23:58 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Trojzávodový mini šampionát: Titul získal Vettel a Ferrari
Letos se poprvé v historii Formule 1 stalo, že se jeli tři závody po sobě. V tomto článku se podíváme na to, kdo se stal vítězem tohoto mini šampionátu a komu naopak štěstí příliš nepřálo.

V letošním ročníku se vrátila do kalendáře Francie s okruhem La Castellet, která byla první zastávkou "formulového maratonu", jenž obsahoval tři závodní víkendy po sobě. Z Francie se celý kolotoč Formule 1 přesunul do rakouských Alp a poslední zastávkou byl britský Silverstone.

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »