Krátké zprávy
Button obdržel penalizaci poklesu 3 míst na startu příštího závodu za kolizi s Wahrleinem. Kde si ten trest asi tak… https://t.co/cDsAeLiuH1

Alonsova účast v Indy 500 byl původně vtip, říká sportovní šéf Hondy

17. dubna 2017, 15:43 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Alonsova účast v Indy 500 byl původně vtip, říká sportovní šéf Hondy
Španěl se snažil dlouhou dobu svou frustraci z katastrofální formy pohonné jednotky z Japonska skrývat. To nejde pochopitelně věčně a poslední závody ji dává pořádně najevo. I přes to ale nikdo nečekal, že by dal přednost závodění v jiné sérii před Velkou cenou Monaka. Masashi Yamamoto nejprve nevěřil, že by ji byl Alonso ochoten vynechat.

Celý nápad o účasti v Indy 500 se zrodil už při úvodním víkendu v australském Melbourne. Alonso odhalil během sobotní snídaně s Yamamotem v hotelu Hilton své touhy ohledně vyzkoušení si slavného závodu Indy 500 – v tu dobu to ale ještě všichni brali za v

Toyoty vítězem prvního závodu WEC v Silverstone

17. dubna 2017, 10:53 | Roman Klemm | Komentáře
Ilustrační fotografie - Toyoty vítězem prvního závodu WEC v Silverstone
I po odchodu automobilky Audi zůstala FIA u svého přetechnizovaného konceptu vozů LMP1 a o celkové vítězství prvního podniku World Endurance Championshipu 2017 se v Silverstone přely pouze dvě Toyoty a dvě Porsche. To ovšem zdaleka neznamenalo, že by byl závod špatně obsazen. Třídu LMP1 doplnil sice jen vůz soukromníka dr. Colina Kollese, kterému ke vší smůle na poslední chvíli odskočil jeho hvězdný jezdec Kubica, do závodu se ale vydalo i 9 dobře obsazených prototypů LMP2 a 13 vozů třídy GT.

Japonci pořád ještě trpí traumatem ztraceného vítězství v Le Mans 2016 a letos chtějí všechno napravit. To ukázaly posádky Toyoty-Gazoo-Racingu již v kvalifikaci: Conway-Kobajaši-Lopez si zajistili pro 6hodinový maraton pole-position před kolegy Buemim-Davidsonem-Nakajimou a byli tak o 1,3s na kolo ryc

Vettel vítězí v Bahrajnu!

16. dubna 2017, 18:56 | Tadeáš Zíka | Komentáře
Ilustrační fotografie - Vettel vítězí v Bahrajnu!
Velkou cenu Bahrajnu vyhrál v napínavém závodu Sebastian Vettel ve Ferrari. Na pódiu ho doplnil Lewis Hamilton a Valtteri Bottas.

Na startu závodu se Vettelovi podařilo dostat před Hamiltona na druhém místě, poté se byl ale zaseknutý za Bottasem a zvolil brzký pitstop, který se mu vyplatil a díky Safety Caru o pár kol později se ocitl na prvním místě. Které pak držel až do druhého pitstopu. Hamilton navíc dostal penalizaci za

ONLINE: Velká cena Bahrajnu 2017

16. dubna 2017, 16:43 | Tadeáš Zíka | Komentáře
Ilustrační fotografie - ONLINE: Velká cena Bahrajnu 2017
Živý komentář k Velké ceně Bahrajnu 2017

Závod začíná v 17:00

Včerejší velmi těsnou kvalifikaci ovládl Valtteri Bottas v Mercedesu, poprvé se mu podařilo překonat v kvalifikaci Lewise Hamiltona, i když pouze o pár setinek. Ten se postaví vedle něj do první řady. Třetím nejrychlejším byl Sebast

Artem Markelov vyhrál první závod novodobé F2 v Bahrajnu

16. dubna 2017, 14:49 | Roman Klemm | Komentáře
Ilustrační fotografie - Artem Markelov vyhrál první závod novodobé F2 v Bahrajnu
Bývalá GP2 se sice přejmenovala na Formuli 2, větší zájem jezdců a týmů tato příliš pozdě udělená nová etiketa ale zatím nevyvolala. Naopak: K prvnímu podniku FIA F2 do Bahrajnu přijelo jen 20 účastníků – mezi nimi nejeden, který již teď dobře věděl, že celý šampionát nedokáže financovat.„Svěží nový začátek“ jistě vypadá jinak...

To ovšem špičkové borce s konekcemi do Formule 1 nemuselo zajímat. Na okruhu, který všichni dobře znali z předsezonních testů, zajel ve volném tréninku nejrychleji junior Renaultu Oliver Rowland před Rusem Markelovem a juniory Akedemie Ferrari, Leclercem a Fuocem.

Kvalifikace

O postaven&i

Fittipaldi a tým Charouz ovládli World Series 3,5 v Silverstone

16. dubna 2017, 14:45 | Roman Klemm | Komentáře
Ilustrační fotografie - Fittipaldi a tým Charouz ovládli World Series 3,5 v Silverstone
O budoucnosti šampionátu „World Series 3.5 Formula V8“ se přes zimu hodně spekulovalo. Organizátoři mistrovství, dříve známého pod jménem „Formula Renault World Series“, sice měli a mají vážné problémy sehnat dostatek účastníků, minulý víkend se ale v Silverstone přesto poprvé jelo o body. Do Anglie se ovšem dostavilo jen 12 jezdců a o sportovní hodnotě takového mistrovství se jistě dá diskutovat.

První startovní řada úvodního závodu v sobotu patřila jezdcům pražského týmu „Lotus“ Antonína Charouze: Pole position si vybojoval vnuk Emersona Fittipaldiho, Pietro, před týmovým kolegou René Binderem. Za nimi číhali Rusové Orudzev s Isaakyanem a Mexičané Celis s Menchac

Norris, Eriksson a Ilott zářili ve Formuli 3 - Schumacher zatím ne

16. dubna 2017, 14:38 | Roman Klemm | Komentáře
Ilustrační fotografie - Norris, Eriksson a Ilott zářili ve Formuli 3 - Schumacher zatím ne
V rámci šampionátu WEC absolvovala i evropská Formule 3 v Silverstone první tři závody ročníku. Přesvědčili Norris s Ilottem a Erikssonem, zatímco se Mick Schumacher zatím nedokázal prosadit.

Kvalifikace

První pole-position sezony 2017 si pro páteční závod zajistil úřadující mistr Formule Renault, Lando Norris. Britský junior McLarenu startuje za stáj Trevora Carlina a prosadil se o 6 tisícin před zkušenějším krajanem Callumem Ilottem ze stáje Prema. Druhou st

ELMS v Silverstone: Albuquerque, Owen a de Sadeleer vítězí v dramatu

16. dubna 2017, 14:33 | Roman Klemm
Ilustrační fotografie - ELMS v Silverstone: Albuquerque, Owen a de Sadeleer vítězí v dramatu
První ze šesti závodů šampionátu ELMS 2017 vyhrál po ztrhujícím finiši Ligier týmu United Autosports.

Pokud mezinárodní motorsport roku 2017 někde nabízí plná startovní pole, pak to jsou vytrvalostní šampionáty prototypů. V Silverstone absolvovala European Le Mans Series, „malá sestra“ světového šampionátu WEC, svou první čtyřhodinovku a na startu se při tom sešlo pole 35 vo