Krátké zprávy
Lawrence Stroll koupil Force Indii, tvrdí Auto Bild Motorsport https://t.co/wfzAe2B869

Potvrzeno! Red Bull od roku 2019 spojí své síly s Hondou

19. června 2018, 11:21 | Pavel Fabry | Komentáře
Ilustrační fotografie - Potvrzeno! Red Bull od roku 2019 spojí své síly s Hondou
Končí tak dvanáctileté partnerství týmu z Milton Keynesu se značkou Renault, které přineslo po čtyřech jezdeckých a konstruktérských mistrovských titulech, ale také velké neshody a již jednou načatý rozchod kvůli neutěšeným výkonům po začátku současné hybridní éry Formule 1.

Red Bull Racing oficiálně potvrdil změnu dodavatele pohonných jednotek, od sezóny 2019 bude stejně jako jeho sesterský tým Toro Rosso používat motory Honda. Japonský dodavatel byl nakonec zvolen jakožto vhodnější možnost ve snaze vrátit se zpět do boje o mistrovské tituly.

Po 12 letech tak skončí spolupr

Výjimečný dobyvatel Le Mans Alonso: Bylo to intenzivních 24 hodin

17. června 2018, 22:53 | Barbora Goldmannová | Komentáře 3x
Ilustrační fotografie - Výjimečný dobyvatel Le Mans Alonso: Bylo to intenzivních 24 hodin
Španělský závodník mohl slavit po bezchybném výkonu premiérové vítězství Toyoty na okruhu de la Sarthe a opět se přiblížil svému snu, zisku Trojkorunky. Šéf Toyoty jej označil za výjimečného, zejména kvůli výkonům v nočním stintu.

Lepší debut si Alonso ani nemohl přát. Už během jeho první ‚štafety‘ jel bez sebemenší chyby, ale to ještě nebylo nic proti jeho noční jízdě. Španěl přebral vůz od Sebastiena Buemiho s velkou ztrátou na vedoucí sesterské auto s číslem 7. A tehdy se ukázalo, proč

FIA pracuje na opravení VSC, aby zabránila podvádění

17. června 2018, 00:07 | Jan Fridrich
Ilustrační fotografie - FIA pracuje na opravení VSC, aby zabránila podvádění
Mezinárodní automobilová federace (FIA) pracuje na nápravě softwaru, který ukazuje jezdcům delta časy během virtuálního safety caru (VSC). Po vyjádření Sebastiana Vettela, který prohlásil, že lze během VSC získat nějaký čas dobru, se FIA rozhodla věc prošetřit. Následně FIA dala pilotu Ferrari za pravdu a nyní se snaží zabránit tomu, aby piloti „podváděli“.

Když je aktivován virtuální safety car (VSC), elektronická řídící jednotka ukazuje pilotovi na volantu delta čas, který je o 30% pomalejší než hodnota, kterou jezdci musí dodržet.

Po pátém závodě, který se konal ve Španělsku, prohlásil čtyřnásobný mistr sv

Nadšený Alonso: První stinty byly fantastické

16. června 2018, 22:03 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Nadšený Alonso: První stinty byly fantastické
Španělský závodník se s prototypem Toyoty sžil velmi rychle. Po první tříhodinovce celý září. Bodejť by ne, když jeho vůz je ve vedení.

Toyota letos nemá žádného přímého soupeře, neboť je v LMP1 jediným týmem s hybridním prototypem. I přes tento ‚handicap‘ přilákala 24 hodinovka nejednoho fanouška Formule 1, neboť mezi 24 piloty se zkušenostmi z F1, kteří v Le Mans závodí, můžeme najít také jm&ea

Esport se stává novým základem motorsportu, říká Zak Brown

15. června 2018, 22:49 | Jan Fridrich
Ilustrační fotografie - Esport se stává novým základem motorsportu, říká Zak Brown
Po oznámení nového motoristického esportu, který nese název „Le Mans esports series“, řekl šéf skupiny McLaren Zak Brown, že nebude dlouho trvat týmům, než objeví talentovaného pilota skrze esport.

Podrobnosti k nové esportové sérii budou zveřejněny během vytrvalostního závodu WEC na okruhu Silverstone. Esport nabírá na popularitě v různých typech hrách. Od stříleček, strategií až po zmíněné závodní simulátory. Formule 1 má vlastní šampionát

Před 25 lety zemřel James Hunt: Poslední šampion F1 řídící se mottem "Sex, drogy & Rock'n'Roll"

15. června 2018, 21:00 | Barbora Goldmannová | Komentáře 1x
Ilustrační fotografie - Před 25 lety zemřel James Hunt: Poslední šampion F1 řídící se mottem "Sex, drogy & Rock'n'Roll"
Dnes je to na den přesně, co zemřel britský závodník a poslední rebel v závodním poli, James Hunt.

Psalo se 15. června 1993, když se v médiích objevila šokující zpráva, že „James Hunt v pouhých 46 letech podlehl v Londýně srdečnímu infarktu. Jedna z nejzářivějších osob závodů Grand Prix nám byla vzata.“

Brit byl známý svým výstředn&i

F1 se proti jiným sportům „zasekla v době kamenné“, říká Hamilton

15. června 2018, 13:36 | Pavel Fabry | Komentáře
Ilustrační fotografie - F1 se proti jiným sportům „zasekla v době kamenné“, říká Hamilton
Čtyřnásobný mistr světa je přesvědčen, že jiné sporty jako NFL či fotbal odvádějí mnohem lepší práci v přístupu k fanouškům či využívání sociálních médií, věří však, že současní majitelé z Liberty Media v nadcházejících letech udělají velký krok vpřed.

Lewis Hamilton v nedávné minulosti kritizoval výběr profilu okruhu pro chystanou velkou cenu v Miami, když řekl, že nerozumí tomu, proč vedení Formule 1 takové záležitosti nekonzultuje se samotnými závodníky.

Zatímco je však Brit přesvědčen, že přístup vedení se v tomto směru

Brawn se omluvil Winnie Harlow kritizované za špatné odmávání závodu, šlo o nedorozumění

13. června 2018, 21:31 | Pavel Fabry | Komentáře
Ilustrační fotografie - Brawn se omluvil Winnie Harlow kritizované za špatné odmávání závodu, šlo o nedorozumění
Modelka se po Velké ceně Kanady stala terčem kritiky a posměchu, neboť odmávala cíl závodu v Montréalu o kolo dříve, než měla. Podle Rosse Brawna se však nejedalo o její chybu, ale nedorozumění dvou maršálů, kvůli kterému dostala nesprávnou instrukci.

Sportovní šéf Formule 1 Ross Brawn se omluvil Winnie Harlow, na kterou se snesla vlna kritiky za špatně odmávaný cíl Velké ceny Kanady. Modelka byla VIP hostem během posledního závodu a dostalo se jí možnosti ukončit závod tradičním máváním šachovnicovou vlajkou. Učinila tak al