Krátké zprávy
„Kdykoliv vyjednáváte, tak musíte být připraveni i na odchod" říká výkonný ředitel McLarenu Zak Brown. https://t.co/m7ayQQMNkc

Tost: Krátká pauza rychlému Kvyatovi poslouží dobře

13. prosince 2017, 18:48 | Tadeáš Zíka | Komentáře
Ilustrační fotografie - Tost: Krátká pauza rychlému Kvyatovi poslouží dobře
Šéf týmu Toro Rosso Franz Tost věří, že krátká pauza poslouží Daniilu Kvyatovi dobře. Věří, že Rus má přirozenou rychlost, kterou v letech 2016 a 2017 nedokázal ukázat kvůli různým problémům.

Kvyat ve Formuli 1 začal v Toro Rossu v roce 2014 před povýšením do Red Bullu v následující sezoně, kde skončil celkově sedmý s 95 body, tedy se třemi více, než jeho kolega Daniel Ricciardo.

Nicméně následující sezonu byl odsunut zpět do Toro Rosso po čtvrtém závodu kvůli několika incidentům

Stává se Sirotkin favoritem na místo u Williamsu?

12. prosince 2017, 15:42 | Dušan Bouzek | Komentáře
Ilustrační fotografie - Stává se Sirotkin favoritem na místo u Williamsu?
Sirotkinovi sponzoři údajně nabízí britskému týmu 15 milionů dolarů.

Když byl třetí muž GP2 z let 2015 a 2016 a zároveň účastník čtyřech letošních volných tréninků v barvách Renaultu Sergej Sirotkin nominován do pozávodních testů v Abu Zabí, jednalo se o poměrně překvapivé rozhodnutí. Nyní se ovšem zdá, že účastí v testech b

Patrick Head: Aspekty, které dovedly Mansella k mistrovskému titulu

10. prosince 2017, 21:49 | Petr Čermák | Komentáře
Ilustrační fotografie - Patrick Head: Aspekty, které dovedly Mansella k mistrovskému titulu
O sezóně 1992 se dnes příliš nemluví a málokdo tuší, co všechno stálo za úspěchem týmu Williams a jejich britským závodníkem, tehdy 39letým Nigelem Mansellem. Pravdou je, že právě tato sezóna nebyla napínavou v honbě za mistrovskými tituly. Po prvním závodě bylo jasné, že dominanci britského týmu nejspíš nikdo nezastaví. I přesto stálo za dominancí mnoho úsilí, hlavně v technických záležitostech.

Nigel Mansell závodil ve formuli 1 v letech 1980 až 1992, dále pak v několika závodech v letech 1994 a 1995. Jeho honba za mistrovským titulem byla dlouhá a před sezónou 1992 se zdálo, že se stanovený cíl britskému jezdci nepodaří dosáhnout.

Všichni byli překvapeni, když v Jižn&iacut

McLaren pojmenoval svůj nejnovější supersport na počest motoristické legendy

10. prosince 2017, 15:45 | Petr Čermák | Komentáře
Ilustrační fotografie - McLaren pojmenoval svůj nejnovější supersport na počest motoristické legendy
McLaren odhalil nejnovější supersport, který dostal velice zajímavé a známé jméno. Na počest trojnásobného mistra světa F1 byl projekt s kódovým označením P15 pojmenován jako McLaren Senna.

Ayrton Senna závodil za tým McLaren v letech 1988 až 1993. Spolupráce se vyvinula ve velice úspěšnou, za 6 sezón získal Brazilec 3 mistrovské tituly v poháru jezdců a 4 mistrovské tituly mezi konstruktéry. Stalo se tak v letech 1988, 1990 a 1991 (konstruktérský titul získal tý

Uvidíme Rowlanda u Williamsu?

9. prosince 2017, 23:37 | Dušan Bouzek | Komentáře
Ilustrační fotografie - Uvidíme Rowlanda u Williamsu?
Třetí muž letošní sezóny Formule 2 prý vede jednání se stájí z Grove.

Britův manažerský tým včera vydal zprávu, ve které stojí, že současný vývojový jezdec Renaultu vede jednání s týmem Williams o místě pro sezónu 2018. Tuto zprávu potvrdil i samotný jezdec. "Můj tým momentálně vede rozhovory s Williamsem, stejně jako s ostatními tý

Red Bull nevidí výhody menšího počtu motorů na sezónu, tvrdí Lowe

9. prosince 2017, 20:17 | Jan Dohnal | Komentáře
Ilustrační fotografie - Red Bull nevidí výhody menšího počtu motorů na sezónu, tvrdí Lowe
Příští rok budou moci jezdci využít pouze tři motory na celou sezónu, která bude mít dvacet jedna závodů. Christian Horner toto rozhodnutí hodně kritizuje. Paddy Lowe v tom vidí určité výhody.

Není žádným tajemstvím, že šéf Red Bullu Christian Horner hodně kritizuje rozhodnutí snížení počtu motorů na sezónu ze čtyř na tři.

Technický šéf Williamsu Paddy Lowe si ale myslí, že Red Bull může mít výhodu, protože je zákazník. Dodavatel&eac

Nový kontrakt bude nejdůležitějším rozhodnutím mé kariéry, říká Daniel Ricciardo

9. prosince 2017, 09:16 | Jan Fridrich | Komentáře
Ilustrační fotografie - Nový kontrakt bude nejdůležitějším rozhodnutím mé kariéry, říká Daniel Ricciardo
Pilot Red Bullu Daniel Ricciardo říká, že potenciál vozu bude pro něj rozhodující, pokud jde o vyjednávání nového kontraktu ve Formuli 1. Rozhodnutím ovlivní, jestli dosáhne svého cíle stát se mistrem světa Formule 1.

Daniel Ricciardo, který má aktuální smlouvu do konce sezóny 2018 v Red Bullu. Poprvé ve své kariéře se bude rozhodovat za jaký závodní tým pojede v roce 2019.  Samozřejmě už existují spekulace o tom, který tým to bude.

Od roku 2014, kdy vstoupil do „A“ tý

Massa se zúčastní úvodního závodu Stock Car

8. prosince 2017, 18:08 | Dušan Bouzek | Komentáře
Ilustrační fotografie - Massa se zúčastní úvodního závodu Stock Car
Brazilce v březnu čeká první závod po odchodu z Formule 1.

Prvním závodem Felipeho Massy po ukončení jeho kariéry ve Formuli 1 bude úvodní podnik sezóny 2018 brazilského šampionátu cestovních vozů Stock Car, který se uskuteční na okruhu Interlagos a týmy zde mohou do jednoho vozu nominovat dva závodníky. Vicemistr světa z roku 2008 dostane &s