Noční závod v Džiddě ovládl Pérez, Verstappen druhý

Druhý závod letošní sezóny vyhrál Sergio Pérez, druhý se umístil Max Verstappen a na třetím místě skončil Fernando Alonso. Závod ovlivnil pouze jeden výjezd safety caru, který zavinil Lance Stroll. Fernando Alonso po dojetí v cíli prvně dostal penalizaci 10 sekund za špatně odpykaný trest, nicméně těsně před půlnocí tato penalizace byla zrušena a Španělovi zůstalo třetí místo.

Fernadno Alonso měl výborný start a dostal se na první pozici před Sergia Péreze. Nicméně Španěl byl notifikován ředitelstvím závodu, že stál špatně ve svém startovní pozici a následně dostal 5sekundovou penalizaci za to. Fernando Alonso vedl závod poprvé od roku 2012. V prvním kole získal nejvíce míst Charles Leclerc, konkrétně 3 a posunul se na devátou pozici.

Oscar Piastri byl hned po prvním kole v boxech a měnil přední spoiler, který měl poškozený. O kolo později přišlo další zklamání pro fanoušky McLarenu, protože i Lando Norris zamířil do boxů a měnil přední křídlo.

Na začátku 4. kola si Sergio Pérez převzal vedení zpátky od Fernanda Alonsa. V 8. kole se Max Verstappen dostal na desátou pozici, nizozemský pilot zvolit opatrnější start do závodu, aby se nepřipletl do žádné kolize.

V 16. kole zajel ze čtvrtého místa Carlos Sainz do boxů, udělal overcut na Lance Strolla, který se mu povedl a zařadil se před kanadského pilota.

O kolo později následoval svého týmového kolegu do boxů Charles Leclerc, obul bílé pneumatiky a dokázal se vrátit před Lance Strolla.

V 18. kole dostal Lance Stroll příkaz zastavit okamžitě monopost od svého inženýra. Aktivován safety car.

Do boxů se nahrnulo celé startovní pole. Fernando Alonso si tak odpykal penalizaci. Max Verstappen na safety caru vydělal a posunul se na čtvrtou pozici včetně pit stopu.

Na konci 20. kola safety car zajel do boxů a závod byl restartován. Restart si pohlídal Sergio Pérez, naopak Lewis Hamilton vydělal na tom, že má jako jediný z top 10 středně tvrdé pneumatiky a posunul se na pátou pozici.

Max Verstappen po konci safety caru doslova letěl, protože už v 25. kole byl na druhém místě za týmovým kolegou.

V 27. kole měl problém s brzdami Alex Albon a závod pro něj předčasně skončil. Pilot Willimasu se dokázal vrátit do boxů.

Ve 38. kole ohlásil Max Verstappen, že má problém s hnací hřídelí. Nizozemec ještě s týmem chvíli řešil, jestli se s tím nedá něco dělat, ale Red Bull oznámil, že ne.