Nor Dennis Hauger se v nedělním závodě F3 sice musel poklonit Dánovi Frederikovi Vestimu, své bodové konto o rakouský víkend ovšem i tak vydatně posílil. Neděle znamenala potřetí za sebou body i pro Charouz Racing System – tentokrát se o ně postaral Logan Sargeant.
Dominátor rakouského víkendu formule 3, Dennis Hauger (Prema Powerteam), se prosadil nejen v páteční kvalifikaci. 18letý Nor dokázal vyhrát v sobotu ráno a dojet večer třetí – pokaždé pouze z 12. startovní pozice. Kdo by tedy před startem v neděli mohl pochybovat o tom, že si Markův junior „levou zadní“ dojede pro zlatý pohár (zlatého býka) i v hlavním závodě?
Zabránit mu v tom přirozeně chtěli především jezdci, kteří na startu stáli bezprostředně za ním, tedy Dán Frederik Vesti, Rus Alexander Smoljar (oba ART), Brazilec Caio Collet (MP), Američan Jak Crawfort (Hitech) a dueo Tridentu, Clement Novalak z Francie s Jackem Doohanem z Austrálie.
Piloti Charouz Racing Systemu před sebou měli v tomto ohledu kamenitou cestu: Logan Sargeant startoval z 12. pozice, Enzo Fittipaldi z 15. a Reshad de Gerus z 24. Také jediný Čech v poli, Roman Staněk si v kvalifikaci nepřipravil dobrou výchozí pozici – byl jen 21.
Po zhasnutí startovních světel udělal poleman Hauger vše správně a během prvního kola šikovně blokoval agresivního Vestiho. Sargeant s Fittipaldim drželi úvodem své pozice, Staněk postoupil kupředu na 19. místo.
Vesti ovšem věděl, že s ohledem na vlastní naděje na titul nesmí povolit s tlakem na lídra a ve 4. kole se mu skutečně podařilo nechat Haugera za sebou. Podobný kousek se o tři kola později podařil i Rusovi Smoljarovi. Šetřil Hauger záměrně své obutí, nebo opravdu nemohl rychleji?
Chladný Nor každopádně nenechal vozy ARTu ujet a když Smoljar těsně před polovinou závodu zaútočil na kolegu, pohotově znovu převzal druhé místo za Vestim. Prvních 11 při tom stále ještě tvořilo těsně semknutou skupinu a ve 14. kole se stalo to, co se stát muselo: hezký souboj Leclerca s Martinsem skončil zlou nehodou na konci rovinky Schoenberggerade a zničenými vozy Leclerca, Martinse a Novalaka.
Charouzova „jediná opora“ Logan Sargeant tím postoupil na bodovanou 8. pozici a za dlouhé neutralizace si mohl připravit strategii závěrečného sprintu na sedm kol – tak, jako to ostatně udělali i ostatní kolem něj. Špička se na závěr poněkud roztrhla. Vesti bránil vedení před Haugerem, s odstupem za nimi hájil 3. místo Smoljar před Caldwellem.
Zatímco se Vesti v „duelu Vigingů“ nakonec překvapivě lehce prosadil, musel Hauger bránit druhé místo vůči rozjetému kolegovi Caldwellovi. Podařilo se.
Nannini dojel po silném finiši silný 5. za Smoljarem a i Japonec Iwasa s Brazilcem Colletem předvedli silný závěr. Logan Sargeant profitoval z nehody Jacka Doohana s Jakem Crawfordem a dojel Charouz Racing Systemu pro body za 8. místo před Australanem Calanem Williamsem.
Enzo Fittipaldi a Roman Staněk prožívají problematickou sezónu, která může mít na průběh jejich kariér negativní vliv. Ani tak vysoký počet odstoupení rychlejších vozů nedokázali využít k finiši na bodech. Mají nyní měsíc čas k tomu, aby do Budapešti vylepšili svůj přístup.
Výsledek nedělního závodu F3 ve Spielbergu:
- Frederik Vesti, ART
- Dennis Hauger, Prema
- Oliver Caldwell, Prema
- Alexander Smoljar, ART
- Matteo Nannini, HWA
- Ayumu Iwasa, Hitech
- Caio Collet, MP
- Logan Sargeant, Charouz Racing System
- Calan Williams, Jenzer
- Jonny Edgar, Carlin
13. Enzo Fitttipaldi, Charouz Racing System
14. Roman Staněk, Hitech
20. Reshad de Gerus, Charouz Racing System