De Vries není nadále ve spojení s McLarenem

De Vries není nadále ve spojení s McLarenem

Jeden z předních jezdců Formule 2 Nyck de Vries není nadále ve spojení s týmem Formule 1 McLaren. Potvrdil to i mluvčí týmu McLaren.

Minulý týden se v nizozemských médiích objevily zprávy, že de Vries, který se jako první připojil k programu mladých jezdců McLarenu v roce 2010, není nadále na seznamu pilotů, kteří ve Wokingu pracují na simulátoru.

Během rozhovorů ve Spa, kde se konal další podnik sezóny WEC a kde závodil ve třídě LMP 2 s týmem Racing Team Nederland, řekl: „Už nedělám práci na simulátoru pro tým McLaren.“

Týmový mluvčí potvrdil, že de Vries není součástí McLarenu od konce minulého roku, přestože zůstal na seznamu mládežnických jezdců, který je na stránkách týmu. Na seznamu zůstal až do soboty, po jeho boku byl Sergio Sette Camara.

Hlavní program De Vriese v roce 2019 je závodit s ART Grand Prix ve Formuli 2, kde je momentálně čtvrtý. Nejlepší výsledek z úvodních čtyř závodů bylo pro něj 2. místo.

Minulý rok na trati v Silverstonu se připojil k týmu RTN, který působí ve WEC. V týmu působí i další nizozemští jezdci, Frits van Eerd a Giedo van der Garde.

Na otázku, zda myslí, že bude i během následující sezóny součástí RTN, de Vries řekl: „Myslím, že ano. Časem se uvidí.“

Sdílejte na:
Zavřít