Pátek v Silverstone: V čele Hamilton a Vettel, Grosjean s Verstappenem havarovali

6. července 2018, 22:36 | Barbora Goldmannová
Ilustrační fotografie - Pátek v Silverstone: V čele Hamilton a Vettel, Grosjean s Verstappenem havarovali

V pátečních jízdách se nejlépe dařilo největším rivalům v boji o titul, Sebastianovi Vettelovi a Lewisi Hamiltonovi. Force India je zpět v nejlepší desítce, rovněž Sauber postupuje stále výš. V Británii si odbyla premiéru tvrdá, modře označená směs pneumatik Pirelli a nebyli jsme „ochuzeni“ ani o červené vlajky či virtuální safety car a několik výletů mimo trať.

První trénink

Na okruhu v Silverstone mohli piloti vyzkoušet poprvé vyzkoušet tvrdou sadu pneumatik. Viděli jsme ji však jen na voze Ricciarda, Grosjeana, Alonsa a obou Force Indiích. Ostatní obuli buďto středně tvrdou specifikaci gum nebo softy.

Mercedesu, jak je již zvykem, tato trať sedí, což okamžitě potvrdili, když Hamilton s Bottasem obsadili první dvě příčky a třetí Vettel měl na domácího hrdinu ztrátu něco málo před půl vteřiny. Za ním se zařadil Ricciardo a Räikkönen, který si dnes s traťovými limity nikterak nelámal hlavu a jednou se roztočil.

Ovšem Fin nebyl jediným pilotem, který si udělal výlet mimo trať. Nejhůř dopadl Romain Grosjean, který v první zatáčce nezvládl svůj Haas a zabodl jej do bariéry a byl kvůli němu aktivován virtuální safety car.

Poškození bylo tak velké, že musela proběhnout výměna celého šasi, díky čemuž zmeškal celý druhý trénink.

Nicméně i přes nehodu se vešel do první desítky, jeho kolo stačilo na sedmou příčku před růžovými formulemi Pereze a Ocona. Nejlepší desítku překvapivě uzavřel Williams s Lancem Strollem za volantem. Sauber byl TOP10 blízko. Tentokrát byl tím lepším z dua Leclerc-Ericsson právě Švéd na jedenáctém místě, kterého od mladého Kanaďana dělilo 64 tisícin, Monačan skončil o dvě pozice níže.

Druhý trénink

Kromě Grosjeana málem nenastoupil do druhého tréninku ani Max Verstappen, jenž na konci první 90 minutovky hlásil problém s převodovkou.

Nakonec z toho však nic nebylo a Nizozemce jsme viděli znovu v akci. Ale přesto jeho druhé tréninkové jízdy netrvaly moc dlouho. V sedmé zatáčce ztratil kontrolu nad svým vozem a přišel poměrně tvrdý náraz do bariéry, přičemž si zdemoloval pravou stranu auta.

Trénink nedokončil ani Pierre Gasly, jenž musel zastavit ve čtvrté zatáčce, neboť mu vypověděla službu převodovka.

Změna nastala na čele tabulky. Druhý trénink totiž patřil Vettelovi, avšak Hamilton na něj ztratil jen desetinu sekundy, o další dvě desetiny byl pomalejší Britův kolega Bottas. Mezi nejrychlejších deset se tentokrát probojoval s McLarenem Fernando Alonso, který skončil na šestém místě za Danielem Ricciardem. Sedmé místo obsadil Nico Hülkenberg následovaný indickou stájí, ovšem v opačném pořadí, než tomu byl v prvním tréninku. Charles Leclerc opět nezklamal a zajel desátý nejrychlejší čas.

Další články

Komentáře

Žádné příspěvky nenalezeny.