Albon podepsal s Williamsem víceletou smlouvu

Albon podepsal s Williamsem víceletou smlouvu

Britská stáj je s výkony thajského závodníka natolik spokojená, že s ním uzavřeli kontrakt na více let. Originálním a vtipným způsobem to potvrdil i sám Albon.

Alexander Albon se vrátil do formule 1 po roční pauze s Williamsem, ve kterém podává velmi solidní výkony. Čtyřikrát se dostal do druhé části kvalifikace a jeho týmový kolega Nicholas Latifi mu nestíhá. Po turbulentních prvních pár dnech přestávky, kdy nás šokovali hned dva jezdci svým rozhodnutím, přišlo dnes očekávané potvrzení Albona na dalších několik sezón v týmu.

Albon si rýpnul do Oscara Piastriho, který vyvrátil na twitteru oznámení Alpinu, že pro ně bude příští rok závodit: „Williams dnes vydal tiskovou zprávu, že pro ně budu příští rok jezdit. Je to pravda a podepsal jsem s Williamsem smlouvu pro sezonu 2023.“

26letý závodník je pochopitelně rád, že bude startovat i v následujících letech. Očividně mu to v týmu svědčí. „Tým tvrdě tlačí na pokrok a já jsem opravdu motivován pokračovat v této cestě a dále společně rozvíjet naše poznatky.“

Šéf týmu Jost Capito prozradil, že dlouholetá spolupráce byla dohodnuta už při jeho nástupu. Zároveň si pochvaluje jeho kvality, které mohou týmu přinést své ovoce.

„Alex je skvělý jezdec a vážený člen týmu Williams Racing, takže jsme nadšeni, že můžeme potvrdit, že s ním budeme dlouhodobě spolupracovat. Přináší skvělou kombinaci dovedností a zasvěcených poznatků, které pomohou týmu přinést v budoucnu větší úspěch. Je to nelítostný bojovník, který se ukázal jako oblíbený a loajální člen týmu a jsme rádi, že nám poskytne stabilní základnu pro další vývoj v této nové éře vozů F1,“ uzavřel Capito.

Sdílejte na:
Zavřít