Horner: Ricciardo chce pro rok 2025 nahradit Péreze

Horner: Ricciardo chce pro rok 2025 nahradit Péreze

Christian Horner prozradil, že podle něho Daniel Ricciardo využívá svého působení v týmu AlphaTauri, aby se v roce 2025 dostal k místu v Red Bullu. Bojovat o něj bude se Sergiem Pérezem.

Očekávaný návrat Daniela Ricciarda se uskuteční tento víkend na maďarském Hungaroringu – na trati, kde Australan v roce 2014 zvítězil. V týmu AlphaTauri nahradil Nycka de Vriese a závodit bude po boku Júkiho Cunody. Přestože Daniel Ricciardo letos ještě neabsolvoval ani jedno kolo v závodě, Christian Horner už věří, že by na rok 2025 mohl mít zálusk na místo v Red Bullu.

Sergio Pérez se letos snaží držet krok s Maxem Verstappenem, a přestože šéf Red Bullu potvrdil, že pro ně bude Mexičan závodit ještě příští rok, na rok 2025 nic neslíbil. „V tuto chvíli pro nás existují jen věci do konce sezóny. Nad rámec toho nemáme žádné myšlenky ani očekávání,“  prohlásil Christian Horner. „Zapůjčili jsme ho (Daniela Ricciarda – pozn. red.) do AlphaTauri do konce roku. Je zřejmé, že našimi jezdci budou příští rok opět Max (Verstappen – pozn. red.) a Checo (Sergio Pérez – pozn. red.). Ale vždy je dobré mít v záloze talenty. Myslím, že Daniel (Ricciardo – pozn. red.) pohlíží na svůj čas v AlphaTauri tak, že se chce ucházet o místo v Red Bullu na rok 2025. To je jeho cílem. A tím, že jde do AlphaTauri, myslím, že to vidí jako nejlepší cestu, jak se chce pro rok 2025 prosadit,“ vysvětluje šéf Rudých býků.

Sdílejte na:
Zavřít