Hill věří, že pouze dva jezdci mohou porazit Red Bull

Hill věří, že pouze dva jezdci mohou porazit Red Bull

Mistr světa formule 1 z roku 1996 Damon Hill věří, že Fernando Alonso a Lewis Hamilton jsou jediní dva jezdci, kteří mohou zabránit Red Bullu zvítězit ve všech závodech letošní sezóny.

Na konci sezóny 2022 vyhrál Red Bull deset z posledních jedenácti závodů a v této sezóně zvýšil svůj náskok nad ostatními, když zatím vyhrál všech deset závodů, které se uskutečnily. Díky tomu, že byl Max Verstappen v Silverstonu na nejvyšším stupínku, vyrovnala rakouská stáj historický rekord největšího počtu vítězství v řadě, který držel McLaren s jedenácti triumfy po sobě.

Přestože to nevypadá, že by se dominance Red Bullu měla v nejbližší době zastavit, Hill předpovídá, že úřadující šampiony zastaví buď Alonso v Aston Martinu nebo Hamiltonův Mercedes.

„Vyhrát všechny závody v sezóně je počin, který se ještě nikdy nikomu nepodařil. Lidé z Red Bullu to sice odmítají přiznat, ale rádi by byli týmem, který to dokáže,“ sdělil Hill v rozhovoru pro The Independent. „Moje zkušenosti mi říkají, že jsou tu dva jezdci, kteří tomuto počinu zabrání, Fernando nebo Lewis znovu vyhrají závod.“

Hill však připouští, že Verstappen je potencionálně schopen vyhrát každý zbývající závod, pokud se jednomu ze dvou zmiňovaných jezdců nepodaří zastavit rozjetý Red Bull. Nizozemec nenašel přemožitele od Velké ceny Ázerbájdžánu, kdy jej porazil týmový kolega Sergio Pérez. To se však stalo už na konci dubna.

„Pokud jeden z těch dvou nevyhraje, tak si upřímně myslím, že Max může vyhrát všechny zbývající závody,“ připustil Hill. „Byl by to neuvěřitelný úspěch pro něj i pro samotný Red Bull, zároveň by to určitě přidalo napětí směrem k posledním závodům sezóny.“

Zatím co Verstappen si momentálně užívá nejúspěšnější období své kariéry, Pérez se po vítězství v Baku dostal do krize. Mexičan během předchozích pěti závodních víkendů nepostoupil do třetí části kvalifikace a v šampionu jezdců ztrácí výrazných 99 bodů na Verstappena.

Šéf týmu Christian Horner sice krotil jakékoliv pochybnosti o jeho budoucnosti, ale jmenování Daniela Ricciarda do sedačky AlphaTauri může Mexičana dostat pod tlak. Pérez se bude v Maďarsku pokoušet napravit své kvalifikační trable, Red Bull navíc oznámil, že na Velkou cenu Maďarska přiveze poněkud velký balíček upgradů.

Verstappenovi nyní chybí pouhá tři vítězství, aby dorovnal výkon Sebastiana Vettela, který má na kontě devět výher po sobě. Na tiskové konferenci po závodech v Silverstonu však Red Bull vyzval, aby pokračoval ve zlepšování celého jeho vozu RB19.

„Aerodynamika, nízká rychlost, střední rychlost, vysoká rychlost, efektivita DRS, opotřebení pneumatik… Pracujeme na všech těchto věcech, nedělám si legraci. Ještě jsem zapomněl na výkon brzd.“

Mezitím se nejbližší pronásledovatelé Red Bullu v posledních velkých cenách neustále vyvíjeli. Na druhém místě za se ve čtyřech posledních závodech vystřídali jezdci ze čtyř různých týmů.

Sdílejte na:
Zavřít