Ráno hrozilo, že Vettel se kvalifikace nezúčastní

7. července 2018, 19:37 | Anton Krajčoviech
Ilustrační fotografie - Ráno hrozilo, že Vettel se kvalifikace nezúčastní

Sebastian Vettel prohrál souboj o pole position s Lewisem Hamiltonem, ráno ale nevěděl, jestli se vůbec kvalifikaci zúčastní.

Vettel ze svého monopostu vysedl pár minut před koncem třetího tréninku a přišel o jednu kvalifikační simulaci. Měl problémy s krkem. Závodník dostal otázku, zda si myslel, že by mohl být na pole position. "Abych byl upřímný, ráno ne, nebyl jsem si jistý, jestli budu v kvalifikaci."

Německý závodník cítí, že v kvalifikaci ztratil na rovinkách. Z bolesti krku nedělá drama, prý mu jen o něco zkrátila třetí trénink.

"V posledním kole jsem byl spokojený, ztratil jsem sice hodně času na rovinkách, ale i tak to bylo těsné. Není to nic dramatického, kvalifikace byla v pohodě," řekl Vettel. "Ráno jsme to museli zabalit o něco dříve než jsem chtěl, ale bylo to fajn."

Čtyřnásobný mistr světa si není úplně jistý, proč nebylo Ferrari v Q3 rychlejší, ale závodů se neobává.

"Nevím co se stalo, auto bylo trochu tuhé. Prohráli jsme. Závodů se neobávám. S první jízdou v Q3 jsem byl docela spokojený, věděl jsem, že jsem do toho měl dát o trochu víc ve třetím sektoru, který jsem udělal dobře na druhý pokus, ale tehdy jsem ztratil na rovinkách." 

"Nejsem si jistý proč. Zajel jsem dvě kola, které byly identické, při polovině desetiny se můžete stále naléhat, že jste někde mohli najít čas, myslím, že (Hamilton) byl jen o něco lepší v poslední jízdě."

"Jsem si jistý, že zítra můžeme být rychlejší, dnes jsme dokázali mít rychlost a závody jsou pro nás obvykle lépe."

Další články

Komentáře

Žádné příspěvky nenalezeny.