Ve třetím tréninku na Silverstone Hamilton těsně před Räikkönenem, tentokrát havaroval Hartley

7. července 2018, 13:48 | Barbora Goldmannová
Ilustrační fotografie - Ve třetím tréninku na Silverstone Hamilton těsně před Räikkönenem, tentokrát havaroval Hartley

Do sobotního dne vstoupil nejlépe Hamilton, ovšem jen s minimálním náskokem na druhého Räikkönena. Také dnes byl trénink přerušen červenými vlajkami po strašidelně vypadající nehodě Brandona Hartleyho. Jedna ze zatáček prošla menší kosmetickou úpravou.

Jelikož piloti včera nesčetně krát překročili traťové limity v 18. zatáčce, ale nikterak za to nebyli potrestáni, tak se FIA rozhodla jednat a přidali tam obrubník, aby piloti nemohli získat jakoukoliv výhodu.

Ani dnešní den se neobešel bez červených vlajek. Tentokrát se však nejednalo o jezdeckou chybu, nýbrž o technickou závadu. Na voze Toro Rosso Brandona Hartleyho se z ničeho nic zlomilo zavěšení levého předního kola a Novozélaňan vyletěl na konci rovinky Wellington nekontrolovatelně z trati a "doskákal" až do bariéry. 

Hartley z auta vylezl bez zranění, ale přesto musel navštívit lékaře. FIA později potvrdila, že je v pořádku. Jelikož tým nevěděl přesnou příčinu závady na Harleho voze, tak následně na trať už raději nevyjel ani Pierre Gasly.

Piloti mohou tento víkend mít otevřené DRS až do třetí zatáčky. Nicméně auto s otevřeným DRS je v první zatáčce velmi obtížné udržet na trati. Právě na to včera doplatil Romain Grosjean, který do zatáčky vletěl a vůz následně zabodl do bariéry. Do podobné situace se dostal dnes také Esteban Ocon, který to ale naposlední chvíli zachránil a zatáčku pouze střihnul.

Vpředu se o nejrychlejší kolo přetahoval pro změnu Hamilton s Räikkönenem. Brit nakonec Icemana překoval o pouhých 93 tisícin sekundy. Za nimi se zařadil Bottas s Vettelem. Němec si stěžoval na bolest týla, což by mohlo být pravděpodobně následkem zvlěné trati.

Red Bully zaostávali za Mercedesem o více jak jednu vteřinu, lepší z dvojice byl Verstappen. Nejlepším ze zbyktu světa byl Charles Leclerc, který na Australana ztratil překvapivě málo - jednu desetinu. Osmé a deváté místo pro rakouské hrdiny z Haasu, Magnussena a Grosjeana. Nejlepší desítku uzavřel Ericsson. 

 

 

 

Další články

Komentáře

Žádné příspěvky nenalezeny.