Berger předpovídá Micku Schumacherovi zářnou budoucnost

Na Nürburgringu vypálil Schumi junior všem soupeřům rybník, když ovládl všechny tři závody a stal se tak okamžitě aspirantem na titul.

V posledních několika víkendech se Mickovi Schumacherovi velmi dařilo. Svoji vítěznou vlnu započal symbolicky na okruhu Spa-Francorchamps, který byl nejoblíbenější tratí jeho otce, legendárního Michaela Schumachera. Následoval triumf ve druhém závodě na okruhu v Silverstone a poté první místo v prvním závodě v italském Misanu. Ovšem víkend na Nürburgringu byl pro mladého Schumiho jako z říše snů, vyhrál totiž všechny tři závody.

Díky tomuto fantastickému výkonu a ziskem obrovské porce 185 bodů se posunul na druhé místo v šampionátu jezdců Formule 3 a na lídra Daniela Ticktuma ztrácí momentálně pouhé tři body. Aby dostal superlicenci, stačí když skončí v konečném pořadí nejhůře na třetím místě.

Mimo to si vyzkoušel také v rámci „taxi jízd“ v pohoří Eifel vůz německého šampionátu cestovních vozů DTM, jehož šéf Gerhard Berger je přesvědčený, že by mohl Schumacher letošní ročník v pohodě vyhrát: „Myslím si, že má opravdu velkou šanci vyhrát tento šampionát a pak udělat další krok.“

Sieh dir diesen Beitrag auf Instagram an

Thinking back to last weekend… Letztes Wochenende… @nuerburgring @prema_team @theodoreracing1 @fiaf3europe @ravenol.de @#SCM #TeamMS – pics by @fotoformulak

Ein Beitrag geteilt von Mick Schumacher (@mickschumacher) am Sep 15, 2018 um 11:14 PDT

„Micka znám od motokár a párkrát jsem byl zapojen do vyjednávání, když nastupoval do světa monopostů. Už dlouhou dobu ukazuje schumacherovské geny.“

Mick Schumacher se snaží nic neuspěchat, a především se zpočátku vyhýbal publicitě, aby se nedostal zbytečně moc pod velký tlak.

„Nabíral zkušenosti, dále se vzdělával a pomalu se připravuje na velkou budoucnost. Líbilo se mi zejména, jak se rodině podařilo nastavit celý „low profile“ (Vyhýbání se extrémnímu zájmu médií, pozn. redakce).“

Právě proto by byl přestup do formule 2 zcela logický. „Mick musí udělat další krok směrem do formule 2, a to má také v plánu. Má se stát mistrem, uvidíme jej příští rok ve formuli 2. Věřím, že má před sebou dobrou budoucnost a cestu do formule 1 zvládne,“ řekl bývalý pilot Formule 1 a vítěz deseti Grand Prix, jehož slova přinesl speedweek.com.