Hamilton získal pole position, mluví o největším tlaku, jaký zažil

7. července 2018, 19:47 | Anton Krajčoviech
Ilustrační fotografie - Hamilton získal pole position, mluví o největším tlaku, jaký zažil

Hamilton získal doma pole position a nebylo to zdaleka poprvé, ani podruhé, ani podesáté. Podle vlastních slov byl ale pod obrovským tlakem.

Lewis Hamilton vnímá domácí závod vždy intenzivně. Dnes získal doma 76. pole position v kariéře a fanoušků bylo slyšet.

"Když vezmu v úvahu přípravu, tu intenzitu, týmový duch a sílu okamžiku, vědouce, jak blízko jsme k pole position, bylo to jedno z nejlepších kol jaké jsem kdy zajel. Cítil jsem se pod největším tlakem pod jakým jsem kdy byl a pak jen ..."

Lewis Hamilton sám velmi nechápe, proč byl takový nervózní a nechápe ani to, jak stres zvládl. Úřadující mistr světa uznal i formu Ferrari, se kterým to bylo opravdu těsné a poděkoval svému týmu.

"Neumím vám říct, jak jsem zvládal adrenalin, bylo to za hranicemi toho, co jsem kdy zažil. To je dost bláznivé, protože to byla 76. pole position."

"Tihle chlapi (Ferrari) vytáhli v Q3 něco opravdu výjimečného. Nevím, co včera dělali, ale jejich auto bylo dnes velmi rychlé. Myslím, že jsme se tím opravdu dobře poprali. "

"Tak obrovské množství tlaku, jsem tak vděčný svému týmu za tvrdou práci. Ferrari tento víkend posbíralo nějakou rychlost, ale my jsme v té nejlepší pozici, v jaké můžeme být. Naše závodní rychlost byla také dobrá, takže se těším na vyrovnané závody s těmito chlapy."

Brit dnes jel naplno, o to víc ho překvapilo, když se po prvních jízdách v Q3 propadl za Vettela.

"Dnes jsem si nenechal nic v záloze. Kolo bylo prostě intenzivní, opustil jsem pit lane, první kolo bylo v pohodě, bylo dost dobré. Pak jsem spatřil, že jsem klesl na druhé místo."

"Samozřejmě vás to přirozeně dostává ještě pod trochu víc tlaku, protože víte, že (Vettel) se pojede ještě zlepšit. Musíte se tedy zlepšit stejně a ještě o něco více. Musíte limity rozšířit ještě o něco více, aniž jste to ztratili v náročných úsecích. "

Další články

Komentáře

Žádné příspěvky nenalezeny.