Force India uvažuje o změně názvu

Indický tým Force India opět šokuje! Po nečekaně rychlé změně zbarvení vozu se nyní uvažuje o změně názvu celého týmu.

Force India vstoupila do formule 1 v roce 2008 jako nástupce týmu Spyker. Za tu dobu se zúčastnila 178 závodů a získala 871 bodů. Jednou stála na pole position a pětkrát na stupních vítězů. Pětkrát také zajela nejrychlejší kolo závodu. Jejím nejlepším dosavadním výsledkem v poháru konstruktérů je 4. místo, které získala v loňské sezóně, když porazila britský tým Williams.

Název tohoto týmu vymyslel jeho majitel Ind Gustav Mallya s cílem přilákat do formule 1 nové indické sponzory a také jezdce. To se ale nepovedlo, a proto Gustav Mallya společně s některými akcionáři uvažují o změně názvu.

„Někteří lidé nám říkají, že název Force India má omezený psychologický účinek. Chtěli bychom, aby název našeho týmu měl velký mezinárodní účinek,“ řekl Mallya pro Motorsport Total.