Vettel: Kdybych to nezkusil, můžu zůstat doma

Vettel: Kdybych to nezkusil, můžu zůstat doma

Sebastian Vettel řekl, že nelituje svého manévru na Maxe Verstappena během Velké ceny Japonska.

Dvojice kolidovala v zatáčce spoon během souboje o třetí pozici. Vettel bojoval o pozici, i když věděl, že Max Verstappen má pěti vteřinovou penalizaci za kolizi s Raikkonenem.

“Nelituji toho manévru,“ řekl Vettel. 

“Samozřejmě to mohlo dopadnout jinak, protože v takové zatáčce je to vždy odlišné. 

“Nicméně uvnitř auta jsem viděl prostor, baterie byla nabitá, měl jsem spoustu výkonu, připravil jsem si baterii, měl jsem více rychlosti, mohl jsem získat tu zatáčku, byl jsem bok po boku, ale nenechal mi prostor a trefili jsme se.”

Vettel řekl, že kolize s Kimi Raikkonenem, za kterou dostal penalizaci, ukázala, jak Verstappen nerespektuje prostor pro ostatní jezdce. 

“Samozřejmě jsem chtěl předjet, ale nebylo to nutné. Věděl jsem, že má penalizaci, ale cítil jsem, že jsem rychlejší.

“Potom jsem se dotáhl na rovince a s plnou baterií jsem ho dotahoval. Měl jsem dobrý výjezd. Nicméně Safety Car mi pomohl být ještě blíž.

“Odstup zde byl, dokud mě neviděl, potom začal bránit. Byl jsem uvnitř. Jak zjistil, že jsem blízko, tak se snažil zavřít dveře. To je můj pohled. Nemůžete ale takhle nikoho tlačit.

“Myslím podívejte se na Kimiho. Verstappen byl mimo trať a když se vrátil, srazil se s Kimim. Není to vždy tak, že by měl ten druhý pouštět pozici. Všichni závodíme, závod je dlouhý. Pokud je zde prostor, tak to zkrátka zkusím. Myslím si, že zbytek pole jsem předjel bez problému. Někdy to bylo těsnější, někdy byl větší odstup, ale bylo to v pohodě. Kdybych to nezkusil, můžu zůstat doma.

“Je to normální, že potřebujete někdy nechat prostor. To se tentokrát ale nestalo, proto jsme se trefili.“

Sdílejte na:
Zavřít