Hamilton vybojoval pole-position o pár setinek!

Hamilton vybojoval pole-position o pár setinek!

Z prvního místa bude do zítřejšího závodu startovat Lewis Hamilton poté, co o velmi málo porazil Sebastiana Vettela a Valtteriho Bottase.

Lewis Hamilton byl nejrychlejší ve všech třech částech kvalifikace. V poslední části se mu velmi povedlo jeho první kolo. V tom druhém byl ve druhém sektoru dokonce ještě o dvě desetiny rychlejší, ale nepovedl se mu poslední sektor. Naštěstí k pole-position mu stačilo jeho první kolo.

Valtteri Bottas, který přišel o velkou část třetího tréninku, dokázal být velmi blízko za Hamiltonem, ale pár desetin mu chybělo a v některých zatáčkách s vozem bojoval více, než jeho kolega. Nakonec se mezi něj Hamiltona dostal Vettel a Bottas tak skončil na třetím místě.

Sebastian Vettel měl dramatický začátek kvalifikace. Po výměně motoru vyjel na trati a když vjel do svého prvního letmého kola, tak ztratil výkon a tým mu řekl, aby zastavil. Vettel se radši ujistil, jestli má fakt zastavit a pokračoval velmi pomalu dále. Nakonec mu tým řekl, aby zůstal na trati a pokusil se dojet do boxů. Nakonec ještě na trati dokázali společně vůz rozjet a hned na to Vettel zajel velmi dobré kolo, které mu stačilo na postup do Q2. Do Q3 se dostal bez problémů ze třetího místa. Po prvních pokusech se dokázal dostat na třetí místo, ale poslední pokus se mu vyvedl mnohem lépe a nakonec skončil pouze 5 setin za Hamiltonem. Räikkönen vypadal rychle, ale nikdy se mu nepodařilo dát dohromady čisté kolo, což ho nakonec odkázalo na čtvrté místo.

Red Bull bojoval akorát sám se sebou. Na Mercedes a Ferrari nemají rychlost, ale jsou mnohem rychlejší, než ostatní vozy za nimi. Tudíž to byl souboj Verstappena s Ricciardem. Verstappen nakonec Ricciardovi nandal půl sekundy a může být spokojený s pátým místem, Ricciardo se šestým.

Výborně se v domácí kvalifikaci předvedl Fernando Alonso, kterého nezradil jeho vůz. Zatímco Verstappen odpadl už v Q1, Fernando Alonso se prokousal až do Q1 a nakonec všechny naprosto překvapil skvělým kolem v Q3, které pro něj přineslo sedmé místo na startu.

TOP10 doplnil Perez, Massa a Ocon. Force India po nepřesvědčivých trénincích dostala oba vozy do Q1, což je pro ně úleva. Massa chránil čest Williams, Lance Strol vypadl už v Q1.

 

Sdílejte na:
Zavřít