Alonso: Byla to nejlepší letošní kvalifikace

7. července 2018, 19:31 | Anton Krajčoviech
Ilustrační fotografie - Alonso: Byla to nejlepší letošní kvalifikace

Fernando Alonso je vzhledem k povaze okruhu a svého auta spokojený s tím, jak McLaren zvládl kvalifikaci.

Alonso se kvalifikoval na zítřejší závod na třinácté místo, ráno ještě k tomu použil poslední "volné" MGU-H. Přesto si myslí, že dnešní kvalifikace byla pro McLaren nejlepší v sezóně.

"Myslím, že dnešní kvalifikace byla nepochybně nejlepší v roce a tento víkend je také zatím nejlepším."

"Celá sobota šla dobře a my jsme byli velmi konkurenceschopní. Jsem velmi šťastný a doufám, že zítra můžeme získat nějaké body. Pozice je víceméně stejná jako vždy, ale je to dlouhá trať a potřebujete hodně přítlaku. "

Silverstone není zrovna okruh, který by McLarenu vyhovoval, stejně jako tomu bylo na Red Bull Ringu s dlouhými rovinkami, či ve Francii.

"Věděli jsme o problémech, které zde můžeme mít, myslím si tedy, že jsme se z komplikované kvalifikaci dostali s dobrou pozicí a startujeme z čisté strany."

"Z celkového hlediska jsem šťastný, ale víme o svých limitech. Ty jsou stejné jako ve Francii a v Rakousku, protože auta jsou stále tatáž. "

Sauber v posledních závodech přeskočil McLaren a pomalu se mu vzdaluje. Zdá se, že Alonso si toho je vědom.

"Doufám, že na Hockenheimu můžeme mít nějaké vylepšení a v Maďarsku také. Víme, že potřebujeme nějaké desetiny, abychom stačili na Haas i na Sauber, který je nyní na úrovni Haasu. Na trati jsou nyní tři týmy Ferrari. "

Další články