Verstappen je šampion, předjel Hamiltona v posledním kole!

Finále letošní (už epické) sezóny vyhrál Max Verstappen, který předjel Lewise Hamiltona v posledním kole závodu! Stal se tak šampionem roku 2021. Druhý dojel Lewis Hamilton a na třetím místě skončil Carlos Sainz. Mercedes po osmé v řadě získal titul konstuktérů.

Do závodu nenastoupil Nikita Mazepin, protože měl pozitivní test na covid-19.

Start se povedl Lewisovi Hamiltonovi a dostal se do vedení, Max Verstappen se propadl na druhou pozici! Nizozemský pilot se nevzdal a okamžitě zaútočil na britského pilota, který si musel zkrátit trať! Incident nakonec zůstal bez následků!

Pořadí po prvním kole: Hamilton, Verstappen, Pérez, Sainz, Norris, Leclerc.

Lewis Hamilton si postupně vybudoval 5 sekundový náskok na druhého Maxe Verstappena.

Na začátku 14. kola zajel do boxů Max Verstappen, obul bílou sadu pneumatik a vrátil se na pátou pozici a následně okamžitě se dostal na čtvrtou pozici.

O kolo později zareagoval Lewis Hamilton, obul bílou sadu pneumatik a vrátil se na druhou pozici. Max Verstappen ztrácel 5 sekund.

Max Verstappen nicméně zůstal zaseknutý za Carlosem Sainzem, až v 18. kole se dostal před španělského pilota.

Lewis Hamilton ve 20. kole dojel vedoucího Sergia Péreze, který dostal informaci, že má zpomalit britského pilota. Mexický pilot odváděl vynikající práci, protože dokázal zpomalit a náskok se zmenšil z 8 sekund na 1,5 sekundy pro Maxe Verstappena. Lewis Hamilton předjel Sergia Péreze a ten následně okamžitě přepustil pozici Maxovi Verstappenovi a zamířil do boxů. Mexičan obul bílou sadu a vrátil se na pátou pozici.

Max Verstappen okomentoval počínání svého týmového kolegy: „Je absolutní legenda.“

Nicméně Lewis Hamilton postupně začal znovu navyšovat náskok.

Kimi Räikkönen měl problém s brzdami! V zatáčce číslo 6 mu selhaly brzdy! Finský pilot dojel do boxů, nicméně musel odstoupit. Fanoušci okamžitě začali tleskat mistrovi světa z roku 2007.

George Russell měl problém s pohonnou jednotkou, Brit zajel do boxů a odstoupil.

Valtteri Bottas zajel v 31. kole do boxů, obul bíle pneumatiky a propadl se na devátou pozici.

Antonio Giovinazzi odstavil svůj monopost kvůli problémům s řazením ve 36. kole. Aktivován virtuální safety car.

Lewis Hamilton dostal informaci, že má zůstat na trati, Max Verstappen zastavil, obul bílou sadu pneumatik a vrátil se na druhou pozici. To samé udělal i Sergio Pérez.

Ve 38. kole byl závod restartován, 17 sekund rozdíl mezi Hamiltonem a Verstappenem, do konce závodu zbývalo 20 kol. Lewis Hamilton dostal informaci, že Max Verstappen bude muset mít každé kolo o 0,8 sekundy rychlejší. Tohle bude zajímavé…

Pokud se závod dojede v pořadí Hamilton – Verstappen, Brit získá osmý titul mistra světa.

10 kol do cíle závodu měl Lewis Hamilton náskok 12 sekund.

5 kol do konce byl náskok furt na úrovni 12 sekund.

Pozor! V 53. kole havaroval Nicholas Latifi. Byl aktivován safety car. Max Verstappen opět v boxech! Obul červenou sadu pneumatik. Stejně tak i jeho týmový kolega Sergio Pérez. Lewis Hamilton nestavěl!

Jak v Mercedesu, tak i v Red Bullu jsou velmi nervózní. Sergio Pérez odstupuje ze závodu kvůli technickým problémům! O kolo pozadu nebudou obíhat safety car.  Mezi Lewisem Hamiltonem a Maxem Verstappenem je 5 aut o kolo pozadu.

Pozor! Auta o kolo pozadu mohly předjet safety car! Bude to jedno ostré kolo do konce závodu!

Max Verstappen předjel Lewise Hamiltona v posledním kole! Brit se nevzdává!

Max Verstappen se stává šampiónem roku 2021! Mercedes získal pohár konstruktérů!