VC Mexika rozhodl start, Verstappen s přehledem vyhrál

Osmnáctý závod letošní sezóny ovládl Max Verstappen, druhý se umístil Lewis Hamiltoin a na třetím místě skončil Sergio Pérez. Max Verstappen zvýšil vedení v šampionátu na 19 bodů. Rozdíl mezi Mercedesem a Red Bullem v poháru konstruktérů je 1 bod.

Start se povedl výborně Maxovi Verstappenovi, který dokázal využít větrného pytle a do první zatáčky vjel na prvním místě. Valtteri Bottas měl kontakt s Danielem Ricciardem a finský pilot dostal hodiny. Oba museli do boxů, Australan měl poškozené přední křídlo a propadli se na poslední pozice.

Safety car na trati! Závod skončil v prvním kole pro Micka Schumachera a Júkiho Cunodu. Z opakovaných záběrů se ukázalo, že se stali obětí sendviče s Estebanem Oconem.

Pořadí po prvním kole za safety carem: Verstappen, Hamilton, Pérez, Gasly, Leclerc a Sainz.

Závod se restartoval v 5. kole a holadský pilot si dokázal udržet vedení.

Postupně se vyčkávalo, kdo jako první se objeví v boxech – Max Verstappen nebo Lewis Hamilton. Jezdec Red Bullu dostal upozornění, že má šetřit pneumatiky a Brit si zase stěžoval, že je má přehřáté.

Lewis Hamilton několikrát ohlásil do rádia, že Max Verstappen je až příliš rychlý. Naopak Sergio Pérez se dokázal dotáhnout do 2 sekund za Lewisem Hamiltonem. Mercedes prozatím nestačí tempu Red Bullu.

Na konci 29. kola zajel do boxů Lewis Hamilton, obul nejtvrdší sadu pneumatik a vrátil se na pátou pozici těsně za Charlese Leclerca. Naštěstí pro Brita, jezdec Ferrari o kolo později zajel do boxů, nasadil bílé pneumatiky a propadl se na devátou pozici. Red Bull nijak nezareagoval.

Až ve 33. kole se ukázal u mechaniků Max Verstappen, obul bílé pneumatiky a vrátil se na druhou pozici. Poprvé ve vedení k radosti domácích fanoušků byl Sergio Pérez.

Mexičan zajel do boxů na konci 40. kola, nasadil nejtvrdší sadu pneumatik a vrátil se na třetí pozici. Začala jeho stíhací jízda na Lewise Hamiltona.

Valtteri Bottas má dneska velkou smůlu, druhá zastávka byla velmi dlouhá a Fin se musí opět probojovávat startovním polem. Problémem byla levá předná pneumatika.

Posledním z prvních top 6 pilotů byl v boxech Carlos Sainz, který ve 42. kole zajel k mechanikům, nasadil bílé pneumatiky a vrátil se na šestou pozici.

Lewis Hamilton se dokonce ptal svého inženýra, jestli jsou stále na příjmu. Sergio Pérez se začínal dotahovat na britského pilota. V 60. kole byl sekundu za pilotem Mercedesu.

Mercedes povolal potřetí Valtteriho Bottase, aby se pokusil získat nejrychlejší kolo závodu, aby jeden bod nedostal Max Verstappen, který držel fialový čas. Nakonec se to Finovi podařilo.