V Imole dominoval Verstappen, katastrofa pro Ferrari

Čtvrtý závod letošní sezóny vyhrál Max Verstappen, druhý se umístil Sergio Pérez a na třetím místě skončil Lando Norris. Neděle se vůbec nevyvedla Ferrari před domácími fanoušky, protože Carlos Sainz skončil již v prvním kole a Charles Leclerc udělal chybu, která ho stála třetí pozici ke konci závodu.

Všichni jezdci obuli pneumatiky do přechodných podmínek. Start se povedl jezdcům Red Bullu, kteří se dostali do vedení. Charles Leclerc neměl dobrý start a propadl se až na čtvrtou pozici. Naopak velké zklamání pro Carlose Sainze a Daniela Ricciarda, kteří měli kontakt a pro španělského pilota závod skončil, protože končil v kačírku, ze kterého se nemohl už dostat. Charles Leclerc neměl dobrý start a propadl se až na čtvrtou pozici.

Aktivován safety car. Závod byl restartován v 5. kole a vedení si udrželi jezdci Red Bullu.

Fernando Alonso v 6. kole odstoupil ze závodu kvůli poškození pravého sidepodu.

V 8. kole se Charles Leclerc posunul na třetí místo a začal stahovat ztrátu na vedoucí Red Bully.

Prvním odvážlivcem, který nasadil pneumatiky do sucha byl Daniel Ricciarco na konci 16. kola. O kolo později ho následovali Sebastian Vettel, Pierre Gasly a Alexander Albon. Ostatní čekali, jestli přijde déšť.

Na konci 19. kola zajel do boxů Sergio Pérez, obul středně tvrdé pneumatiky a vrátil se na čtvrtou pozici. Věština startovního pola přezula do sucha. Až o kolo později zajeli do boxů Max Verstappen, Charles Leclerc a Lando Norris.

Charles Leclerc byl na výjezdu z boxů před Sergiem Pérezem, nicméně Mexičan měl lépe zahřáté pneumatiky a dokázal se před Monačana dostat zpátky na druhou pozici.

Esteban Ocon dostal penalizaci v podobě 5 sekund za nebezpečné vypuštění v boxech.

Ředitelství závodu stále nepovolilo využití DRS i když trať je víceméne suchá ve 30. kole.

Až ve 34. kole bylo povoleno využít DRS.

Na konci 49. kola zajel do boxů Charles Leclerc, obul nejměkčí sadu pneumatik a propadl na čtvrtou pozici za Landa Norrise. O kolo později reagoval Red Bull se Sergiem Pérezem. Zároveň se pilot Ferrari vrátil na třetí pozici.

V 51. kole zajel vedoucí pilot Max Verstappen, obul červené pneumatiky a vrátil se do čela závodu.

Charles Leclerc udělal chybu! V 54. kole dostal smyk v šikaně, narazil do bariéry, poškodil si přední křídlo a musel zajet do boxů! Monačan se propadl až na devátou pozici! Lando Norris se tak posunul na stupně vítězů.