V Džiddě vyhrál Verstappen 0,5 sekundy před Leclercem

Nejrychlejším mužem v cíli byl Max Verstappen, druhý se umístil Charles Leclerc a na třetím místě skončil Carlos Sainz. Mick Schumacher do závodu neodstartoval, Haas se rozhodl neriskovat kvůli náhradním dílům, které by jinak mohly chybět pro VC Austrálie. Daniel Ricciardo dostal penalizaci 3 míst za blokování Estebana Ocona v kvalifikaci a proto odstartoval až čtrnáctý.

Júki Cunoda neodstartoval do závodu – při výjezdovém kole na startovní rošt odstavil svůj monopost kvůli technickému problému. Závodu se tak zúčastnilo pouze 18 vozů.

Sergio Pérez si udržel vedení po startu a před Carlose Sainze se dostal Max Verstappen na třetí pozici.

Začátek závodu definoval hlavně krásný souboj mezi jezdci Alpine. Po několika změnách pořadí mezi Alonsem a Oconem, dostal francouzský pilot informaci, že má držet pozici za španělským pilotem.

Na konci 15. kola zajel do boxů Sergio Pérez, nasadil tvrdou sadu pneumatik a vrátil se na pátou pozici. Charles Leclerc měl původně zajet taky do boxů, nicméne zůstal na trati.

Žluté vlajky ve třetím sektoru v 16. kole – Nicholas Latifi havaroval na výjezdu z poslední zatáčky. Byl aktivován safety car – Sergio Pérez měl tak obrovskou smůlu, propadl se na třetí pozici. Do vedení se dostal Charles Leclerc a na druhou pozici se posunul Max Verstappen, protože oba stavěli pod safety carem a nasadili bílou sadu pneumatik.

Při návratu z boxů Carlos Sainz měl incident se Sergiem Pérezem, kdy ho mexický pilot vytlačil z tratě.

Až na konci 20. kola zajel do boxů safety car a závod byl restartován. Charles Leclerc si udržel vedení. Sergio Pérez pustil před sebe Carlose Sainze na třetí pozici za incident během safety caru.

V 36. kole zpomalil Fernando Alonso – Španěl jen zahlásil do rádia, že nemá výkon – zamířil do boxů a závod pro něj skončil. A podobný problém ve stejném kole u Daniela Ricciarda, jezdec McLarenu zahlásil, že nemůže zrychlit a zastavil na vjezdu do boxů! Pouze vyvěšena žlutá vlajka ve třetím sektoru.

Valtteri Bottas odstoupil ze závodu.  Byla uzavřena boxová ulička! Fernando Alonso se dokázal dostat na začátek vjezdu do boxů a jeho Alpine zastavil. Zároveň byl aktivován virtuální safety car.

Lewis Hamilton jako jediný nebyl v boxech a jelikož je zavřená boxová ulička, nestihl využít virutálního safety caru. V 41. kole byl závod restartován a Lewis Hamilton okamžitě zamířil do boxů a propadl se na jedenáctou pozici.

Na konci 42. kola se dostal před Charlese Leclerca Max Verstappen, nicméně Monačan se na cílové rovince dokázal vrátit zpátky na první pozici. V dalším kole v poslední zatáčce oba skoro zastavili, protože nikdo nechtěl dát druhému DRS na hlavní rovince.

Verstappen vyvíjel tlak na Leclerca.  V 47. kole předjel Max Verstappen Charlese Leclerca a dostal se do vedení.

Alexander Albon v první zatáčce narazil do Lance Strolla! Žluté vlajky v prvním sektoru.

Max Verstappen vítězí v Džiddě! Charles Leclerc zaostal v cíli o pouhých 549 tisícin sekundy!