V Albert Parku dominoval Leclerc, Verstappen nedokončil

Třetí závod letošní sezóny vyhrál Charles Leclerc, druhý se umístil Sergio Pérez a na třetím místě skončil George Russell. Na tento závodní víkend bude chtít určitě zapomenout Carlos Sainz, protože závod pro něj skončil ve druhém kole. Max Verstappen opět odstoupil ze závodu kvůli technickému problému.

Start si pohlídal Charles Leclerc, Max Verstappen si zůstal na druhé pozici a na třetí místo se dostal Lewis Hamilton.

Naopak Carlos Sainz se po startu na bílých pneumatikách z devátého místa propadl na čtrnáctou pozici.

Žluté vlajky zavlály ve třetím sektoru ve druhém kole! Carlos Sainz v kačírku! V deváté zatáčce se nedokázal udržet na trati, dostal smyk a skončil v kačírku, ze kterého už nevyjel a závod pro něj skončil. Aktivován safety car. Na konci šestého kola byl závod restartován.

Restart závodu na čele pořadí nezměnil.

Až v 10. kole se Sergio Pérez vrátil na třetí místo před Lewise Hamiltona.

Na konci 18. kola se objevil v boxech Max Verstappen, obul bílou sadu pneumatik a vrátil se na sedmou pozici.

Ve 20. kole zamířil ke svým mechanikům Sergio Pérez, obul nejtvrdší sadu pneumatik a propadl se na devátou pozici.

Až na konci 22. kola zamířil vedoucí Charles Leclerc do boxů, nasadil bílou sadu a vrátil se na první pozici. V boxech byl taky Lewis Hamilton.

Ve 23. kole znovu aktivován safety car kvůli Sebastianovi Vettelovi, který dostal smyk a narazil do bariéry. Z toho těžil George Russell, který absolvoval zastávku v boxech a posunul se na třetí pozici.

Na konci 26. kola zajel do boxů safety car. Vedení si málem neudržel Charles Leclerc, Max Verstappen se na něj na hlavní rovince dotáhl, nicméně Monačan zůstal na první pozici.

Max Verstappen v 39. kole odstavil svůj monopost na výjezdu ze zatáčky číslo 1! Dostal příkaz okamžitě zastavit! Aktivován virtuální safety car. Ve 40. kole se znovu začalo závodit.

Lance Stroll obdržel penalizaci v podobě 5 sekund za přílišné kličkování.