Úvodní podnik sezóny ovládlo Ferrari, Red Bull bez bodů

První závod nové éry formule 1 vyhrál Charles Leclerc, druhý se umístil Carlos Sainz a na třetím místě skončil Lewis Hamilton. Red Bull skončil nezískal ani jediný bod kvůli technickým problémům v závěrečné fázi závodu, které postihly oba jezdce.

Start si pohlídal Charles Leclerc před Maxem Verstappenem a Carlosem Sainzem. Lewis Hamilton se povedl start na výbornou, protože se posunul na čtvrtou pozici.

Esteban Ocon dostal penalizaci v podobě 5 sekund za kontakt s Mickem Schumacherem v prvním kole.

Na první zastávky jsme museli si počkat do 12. kola, kdy do boxů zamířil Lewis Hamilton, nasadil bílou sadu pneumatik, což se později ukázalo jako špatná volba.

Max Verstappen a Carlos Sainz zastavili u svých mechaniků v 15. kole, oba obuli červenou sadu pneumatik. O kolo později zajeli do boxů Charles Leclerc, Sergio Pérez a George Russell. Max Verstappen dokázal díky zastávce stáhnout náskok na Charlese Leclerca.

V 17. kole holandský pilot zaútočil na monackého závodníka, na chvíli se dostal do vedení, nicméně Ferrari se vrátilo do čela závodu. O kolo později se opakoval stejný scénář, Charles Leclerc stále odolal. V dalším kole probrzdil Max Verstappen a Charles Leclerc se vzdálil postupně na 3 sekundy.

Druhé zastávky v boxech přišly v 28. kole, kdy zajel do boxů Lewis Hamilton. Nicméně jezdci Mercedesu nestačili tempu Ferrari a Red Bullu.

V 31. kole byl v boxech Max Verstappen, obul středně tvrdou sadu pneumatik. O kolo později opět reagoval Charles Leclerc, obul stejnou sadu pneumatik a vrátil se před Red Bull Maxe Verstappena. Rozdíl byl opět jedna sekunda.

Ve 33. kole zajeli Carlos Sainz i Sergio Pérez do boxů. Do vedení se vrátila dvojice Leclerc – Verstappen.

Ve 44. kole zajeli překvapivě oba jezdci Red Bull do boxů, obuli červenou sadu pneumatik. Charles Leclerc zůstal na trati, naopak Carlos Sainz zajel do boxů a vrátil se na třetí pozici.

Ve 46. kole odstoupil Pierre Gasly, kterému začal hořet motor. Byl aktivován safety car. Max Vestappen měl problémy s řízením. Do boxů zajel Charles Leclerc. Na konci 50. kola zajel do boxů safety car a závod byl restartován.

Charles Leclerc si pohlídal restart, Max Verstappen se musel bránit druhému Ferrari, které řídil Carlos Sainz.

V 54. kole se dostal před Maxe Verstappena Carlos Sainz a Ferrari je na prvních dvou pozicích. Holandský pilot měl technický problém a zajel do boxů, kde odstoupil ze závodu!

Sergio Pérez měl problém s výkonem! Tlačil na něj Lewis Hamilton. V posledním kole Sergio Pérez neudržel svůj monopost v první zatáčce kvůli technickému problému! Red Bull bez bodů! Lewis Hamilton se posunul na třetí pozici.