Zákulisí

Tento web funguje na "na míru" vyvinuté aplikaci, která je vytvořena s využitím Zend Frameworku. Na této stránce se budeme zabývat, čím jsou jednotlivé části zajímavé.

Články

Jedná se o implementaci klasického publikačního modelu. Zajímavostí je generátor tabulek, který umožňuje vytvářet přehledné tabulky např. pro výsledky testů. Dále stojí za zmínku systém šťítků, který umožňuje spojit články s obsahem encyklopedie.

Encyklopedie

Datovým centrem celé aplikace je encyklopedie, snažíme se ,aby měl veškerý obsah k daný položkám patřičnou relaci (štítkový systém). Na rozdíl od jiných encyklopedií ukládáme výsledky závodů a sezón jako data, nikoliv jako text. Toto řešení nám umožňuje využít znovu stejná data (např. pro statistiku), ale především má význam pro návštěvníka, který má veškeré informace ve stejné podobě.

Uživatelské profily

Protože nedílnou součástí našeho projektu je její komunitní část a obsah tvořený návštěvníky, potřebovali jsme proto co nejvíce usnadnit registraci a správu členských účtů, zvolili jsme tedy jednotný systém přihlášení -  Facebook Connect. Nicméně i pro uživatele, kteří nemají a nebo nechtějí svůj Facebook profil synchronizovat máme hotové alternativní řešení.

Autoři

Příprava a realizace projektu

Bronislav Robenek
http://bronislavrobenek.com
bronislav.robenek@me.com

Dále se na projektu podíleli

Dominik Rezek - Úpravy designu a konzultace
http://dominikrezek.cz

Jan Gřonka - Návrh designu
http://www.natio.cz/
gronka@natio.cz

Použité produkty třetích stran

Zend Framework, Facebook API, Facebook Connect, jQuery, TinyMCEHighlight, GalleryView,  jCarouselTablesorterColorbox, Adobe Photoshop, Eclipse PDT, Google Analytics