Malajsie

Tým Caterham

Název:
Tým Caterham
Země původu:
Malajsie
Sídlo:
Hingham,Norfolk, Velká Británie
Poslední úprava:
8.2.2013 17:04

Úvod

Stáj Lotus je jednou ze tří nových stájí na startovním roštu Formule 1 pro rok 2010. Pro debutovou sezónu nasadil tým z Malajsie dva zkušené jezdce - Itala Jarna Trulliho a finského závodníka Heikkiho Kovalainena. Jak samo vedení nové stáje potvrdilo, tým není pokračovatelem stáje Lotus, která v královně motorismu působila v letech 1954 - 1994. Šéfem stáje je v současné době Tony Fernandes, testovacím pilotem Lotusu je malajský závodník Fairuz Fauzy. 

Informace

15. září roku 2009 bylo oficiálně oznámeno, že po více jak deseti letech se do Formule 1 vrátí název Lotus. Nejednalo se však o pokračovatele historicky velmi úspěšné stáje Lotus, ale o nově založený malajský tým Lotus Racing, jehož šéfem je Tony Fernandes. 

Byl to jeden ze tří nováčkovských týmů sezóny 2010 a do tohoto ročníku poslal zkušenou jezdeckou sestavu. Jeden monopost obsadil Fin Heikki Kovalainen, jež za sebou již má angažmá v takových týmech, jako je Renault nebo McLaren. V druhém voze jezdil Ital Jarno Trulli, který ve Formuli 1 působí již pěknou řádku let.

Výsledky nováčkovského týmu nebyly rozhodně špatné, stáj ovšem mistrovské body nezískala. I tak se ale mohla radovat z primátu nejlepšího nováčkovského týmu sezóny 2010. Pro sezónu nadcházející zůstalo jezdecké obsazení stáje totožné.

Co se ale do nové sezóny změnilo, to je název tohoto týmu. O název Lotus se totiž začal hlásit i tým Renault, tudíž byla první kauza nového ročníku na světě, aniž by sezóna vůbec začala. Stáj tak musela změnit svůj název z Lotus Racing na Team Lotus, od sezóny 2011 tak ve Formuli 1 vídáme dvě stáje Lotus. Kromě Fernadesova týmu ještě britský Lotus Renault.

Výsledky a tabulková data

Související články

Grosjean: Velké týmy by mě neměly přehlížet

28. prosince 2014, 22:54 | Pavel Raus | Komentáře
Ilustrační fotografie - Grosjean: Velké týmy by mě neměly přehlížet
Romain Grosjean není spokojený s tím, že opět nedostal nabídku od žádného z top týmů formule 1. I přes nepovedenou sezónu Lotusu by prý nikdo neměl zapomínat čeho je schopný.

Romain Grosjean patřil v závěru roku 2013 k nejlepší jezdcům ve startovním poli. V posledních šesti závodech roku se Francouz postavil na pódium hned čtyřikrát, ve VC USA přitom nestačil jen na suverénního Vettela, který tak vyhrál osmý závod v řadě (v Brazílii přidal devát&yac

Fernandesův Lotus plánuje změnu názvu

12. září 2011, 13:11 | Stanislav Kolman | Komentáře 2x
Ilustrační fotografie - Fernandesův Lotus plánuje změnu názvu
Spor mezi týmy Team Lotus a Lotus Renault bude v nejbližší době pravděpodobně rozuzlen. Stáj Tonyho Fernandese totiž oficiálně potvrdila, že se spekuluje o změně názvu.

Již v letošním ročníku se dlouze spekulovalo, jak to se značkou Lotus bude. Nyní se zdá, že spor mezi oběma týmy se konečně dočká jasného řešení, nejpozději na konci letošní sezony. Zelené monoposty, které závodí pod hlavičkou

Lotus: Dobrá kvalifikace pro tým

30. července 2011, 22:38 | Lucka Modrovičová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Lotus: Dobrá kvalifikace pro tým
Na Velkou cenu Maďarska si tým přivezl pár vylepšení a jsou spokojeni s dosavadními výsledky. Na zítřejší závod si jezdci ušetřili pneumatiky a věří, že by jim to mohlo pomoci.

Heikki Kovalainen (19. místo): „Po náročném víkendu jsem rád jak dnešní kvalifikace dopadla. Nebyl jsem schopen najít správné vyvážení, ale s celým víkendem jsem spokojen. Pro kvalifikaci jsme provedli několik změn, které nám zajistily správný

1 2 3 4 5 6 7 8 »

Komentáře

Žádné příspěvky nenalezeny.