Rusko

Jezdec: Sergey Sirotkin

Jméno
Sergey Sirotkin
Datum narození
27.8.1995
Národnost
Rusko
Poslední úprava
29.4.2016 10:46

Sergey Olegovich Sirotkin je ruský závodník, který se narodil v Moskvě. V roce 2011 vyhrál evropskou sérii Formule Abarth a v červenci roku 2013 byl potvrzen jako vývojový jezdec týmu Sauber, který do stáje přišel společně s několika ruskými investory. Ti by Sirotkina rádi viděli nasazeného ve Velké ceně již v roce 2014.

Informace

Před formulí 1

Motokáry

Sirotkin stejně jako většina jeho kolegů z branže začal svou závodní kariéru na motokárách, působil v několika mezinárodních sériích a postupně se vypracoval až do KF3 a KF2, kde působil až do roku 2010.

Formule Abarth

Když mu bylo 15 let, přesedlal na monoposty nově vzniklé série Formule Abarth. Hned ve svém prvním závodě skončil na bodovaném umístění, kterých v té sezóně stihl nasbírat celkem pět. Celkově to stačilo na osmnácté místo v šampionátu jezdců.
V této závodní sérii zůstal Sirotkin i pro rok 2011, ačkoliv byla rozdělena na dvě části – evropskou a italskou. V té první vyhrál ze čtrnácti závodů hned pět a desetkrát se umístil na stupních vítězů. To mu společně se 175 získanými mistrovskými body stačilo k zisku vítězství v celé sérii. V té italské byl o něco méně úspěšnější, za stejný počet závodů stihl vyhrát dvakrát a na stupně vítězů se podíval devětkrát, celkově skončil druhý.

Auto GP World Series

V roce 2012 se stal ruský závodník součástí šampionátu Auto GP World Series, hned ve svém prvním závodě na italské Monze se kvalifikoval do první řady, na Adriana Quaife-Hobbse, který startoval z pole position, ztratil pouhých 0,04 sekundy. Byť tento závod nedokončil, v těch dalších se mu již dařilo o poznání lépe, vyhrál dva a hned devětkrát se umístil na stupních vítězů, celkově z toho bylo třetí místo.

Formule 3

V roce 2012 sbíral zkušenosti také v šampionátu Formule 3, zaznamenal dvě vítězství na Hungaroringu a Monze, ve čtyřech dalších případech se umístil na stupních vítězů. Jako jedinému se mu podařilo bodovat ve 22 z 24 závodů a celkově skončil na pátém místě.

Formule Renault 3.5 Series

Sirotkin se debutu ve Formuli Renault dočkal na domácím okruhu Moskva Raceway. Svůj první závod skončil na dvanáctém místě, druhý nedokončil.
V závodí sérii Formule Renault 3.5 působil Sirotkin i celou sezónu 2013.

Formule 1

Sauber (nyní)

V červenci roku 2013 se ruský závodník i díky ruským investorům stal součástí týmu Sauber, kde měl být v průběhu některého z pátečních tréninků nasazen do závodního víkendu. Velmi nahlas se spekulovalo i o tom, že právě Sergey Sirotkin bude barvy týmu Sauber reprezentovat v roce 2014 jako závodní jezdec.

Výsledky a tabulková data

Sezóna # Konstruktér Pořadí Body celkem
2016 46 Renault 21. 0
2017 0 HRT 20. 0
Název   Okruh # Konstruktér P B
Sezóna   Konstruktér
2016 Španělsko HRT
2016 Velká Británie Renault
2017 Španělsko HRT

Související články

Williams potvrdil nasazení Kubici a Sirotkina při testech v Abu Dhabi

22. listopadu 2017, 20:42 | Jaroslav Drgoňa | Komentáře
Ilustrační fotografie - Williams potvrdil nasazení Kubici a Sirotkina při testech v Abu Dhabi
Williams potvrdil, že Robert Kubica a Sergei Sirotkin se připojí k Lanci Strollovi příští týden během testů v Abu Dhabi.

Po týdnech spekulací Williams potvrdil, že právě Stroll, Sirotkin a Kubica se vystřídají v monopostu týmu během testů pneumatik, který se odehraje hned po Velké ceně Abu Dhabi na okruhu Yas Marina v úterý a ve středu. 

Kubica, který je asi nejpravděpodobnějším favoritem na zisk kokpitu ve Wil

Sergey Sirotkin nastupuje k Renaultu jako testovací pilot, v Rusku se objeví při prvním tréninku

26. dubna 2016, 21:07 | Tadeáš Zíka | Komentáře
Ilustrační fotografie - Sergey Sirotkin nastupuje k Renaultu jako testovací pilot, v Rusku se objeví při prvním tréninku
Závodník z GP2, Sergey Sirotkin, si připojil k týmu Renault Formula 1 Team na pozici testovacího pilota. Žlutý vůz vyzkouší hned při tomto pátečním tréninku před jeho domácí Velkou cenou Ruska.

Rus, který v GP2 závodí pro tým ART Grand Prix v pátek při prvním volném tréninku v Soči nahradí v kokpitu Kevina Magnussena.

"Je to pro mě skvělá příležitost, všechno se to seběhlo velmi rychle, pořád tomu nemůžu úplně uvěřit," řekl sám Sirotkin, který se připojil k

Sirotkin: De Silvestro mě nepředběhne, je tu jen kvůli marketingu

26. června 2014, 15:52 | Pavel Raus | Komentáře 1x
Ilustrační fotografie - Sirotkin: De Silvestro mě nepředběhne, je tu jen kvůli marketingu
Testovací pilot se domnívá, že Simona De Silvestro nemůže ohrozit jeho šance na získání závodní sedačky. V týmu je podle jeho slov jen kvůli marketingu.

Sergey Sirotkin je teprve 18 letý jezdec, který je však už v letošní sezóně testovacím jezdcem Sauberu a věří, že se brzy posune přímo do závodů. Ohrozit by však mohla mnohem zkušenější švýcarská závodnice Simone De Silvestro, která už si v minulosti prošla

1 2 3 »

Komentáře

Žádné příspěvky nenalezeny.