Rusko

Jezdec: Sergey Sirotkin

Jméno
Sergey Sirotkin
Datum narození
27.8.1995
Národnost
Rusko
Poslední úprava
29.4.2016 10:46

Sergey Olegovich Sirotkin je ruský závodník, který se narodil v Moskvě. V roce 2011 vyhrál evropskou sérii Formule Abarth a v červenci roku 2013 byl potvrzen jako vývojový jezdec týmu Sauber, který do stáje přišel společně s několika ruskými investory. Ti by Sirotkina rádi viděli nasazeného ve Velké ceně již v roce 2014.

Informace

Před formulí 1

Motokáry

Sirotkin stejně jako většina jeho kolegů z branže začal svou závodní kariéru na motokárách, působil v několika mezinárodních sériích a postupně se vypracoval až do KF3 a KF2, kde působil až do roku 2010.

Formule Abarth

Když mu bylo 15 let, přesedlal na monoposty nově vzniklé série Formule Abarth. Hned ve svém prvním závodě skončil na bodovaném umístění, kterých v té sezóně stihl nasbírat celkem pět. Celkově to stačilo na osmnácté místo v šampionátu jezdců.
V této závodní sérii zůstal Sirotkin i pro rok 2011, ačkoliv byla rozdělena na dvě části – evropskou a italskou. V té první vyhrál ze čtrnácti závodů hned pět a desetkrát se umístil na stupních vítězů. To mu společně se 175 získanými mistrovskými body stačilo k zisku vítězství v celé sérii. V té italské byl o něco méně úspěšnější, za stejný počet závodů stihl vyhrát dvakrát a na stupně vítězů se podíval devětkrát, celkově skončil druhý.

Auto GP World Series

V roce 2012 se stal ruský závodník součástí šampionátu Auto GP World Series, hned ve svém prvním závodě na italské Monze se kvalifikoval do první řady, na Adriana Quaife-Hobbse, který startoval z pole position, ztratil pouhých 0,04 sekundy. Byť tento závod nedokončil, v těch dalších se mu již dařilo o poznání lépe, vyhrál dva a hned devětkrát se umístil na stupních vítězů, celkově z toho bylo třetí místo.

Formule 3

V roce 2012 sbíral zkušenosti také v šampionátu Formule 3, zaznamenal dvě vítězství na Hungaroringu a Monze, ve čtyřech dalších případech se umístil na stupních vítězů. Jako jedinému se mu podařilo bodovat ve 22 z 24 závodů a celkově skončil na pátém místě.

Formule Renault 3.5 Series

Sirotkin se debutu ve Formuli Renault dočkal na domácím okruhu Moskva Raceway. Svůj první závod skončil na dvanáctém místě, druhý nedokončil.
V závodí sérii Formule Renault 3.5 působil Sirotkin i celou sezónu 2013.

Formule 1

Sauber (nyní)

V červenci roku 2013 se ruský závodník i díky ruským investorům stal součástí týmu Sauber, kde měl být v průběhu některého z pátečních tréninků nasazen do závodního víkendu. Velmi nahlas se spekulovalo i o tom, že právě Sergey Sirotkin bude barvy týmu Sauber reprezentovat v roce 2014 jako závodní jezdec.

Výsledky a tabulková data

Související články

Vandoorne: Sergej je zatraceně silný

7. února 2018, 01:02 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Vandoorne: Sergej je zatraceně silný
Fanoušci s rozhodnutím Williamsu angažovat ruského závodníka příliš nesouhlasili. Ovšem jeho budoucí rival Stoffel Vandoorne se jej zastává.

O budoucím kolegovi devatenáctiletého Kanaďana Lance Strolla se dlouhé měsíce spekulovalo. Na místo po Felipe Massovi byli hned tři kandidáti, ovšem jen dva se dostali do finálního "rozstřelu", jenž se udál během testů po závěrečném závodu v Abu Dhabí. Rozhodovalo se mezi Robertem Kubicou a

Uvidíme v Le Mans také Sirotkina?

27. ledna 2018, 08:08 | Dušan Bouzek | Komentáře
Ilustrační fotografie - Uvidíme v Le Mans také Sirotkina?
Rus by se mohl stejně jako loni představit ve slavném závodě.

V letošním ročníku legendárního závodu 24 hodin Le Mans by mohla mít Formule 1 skutečně hojné zastoupení. Již dlouho se hovoří o možném startu dvojnásobného šampiona Formule 1 z let 2005 a 2006 Fernanda Alonsa. Španěl usiluje o tzv. trojkorunu, což je vítězství ve Velké

Za Williams budou závodit Lance Stroll a Sergej Sirotkin

16. ledna 2018, 13:29 | Dušan Bouzek | Komentáře
Ilustrační fotografie - Za Williams budou závodit Lance Stroll a Sergej Sirotkin
Ruského pilota čeká v letošním roce debutová sezona.

Stáj Williams dnes konečně oznámila, kdo zaujme volné místo po odcházejícím Felipem Massovi. Podle očekávaní byl potvrzen příchod ruského pilota Sergeje Sirotkina, který tak v souboji o sedačku porazil Poláka Roberta Kubicu, jemuž se tedy vrátit do královny motorsportu prozatím nepoda

1 2 3 4 5 6 »

Komentáře

Žádné příspěvky nenalezeny.