GP3 Series

Poslední úprava:
7.4.2013 17:22
GP3 je stejně jako GP2 doprovodným programem Formule 1. V hierarchii závodních sérií je však GP3 Series pod GP2.

Informace

Mistři GP3:

2010 Esteban Gutiérrez 
2011 Valtteri Bottas
2012 Mitch Evans

Související články

Týmy ART a Trident ovládly dění GP3 v Budapešti

1. srpna 2017, 18:34 | Roman Klemm | Komentáře
Ilustrační fotografie - Týmy ART a Trident ovládly dění GP3 v Budapešti
V Maďarsku zakončila formule GP3 první polovinu ročníku, kterému zatím vládli především jezdci týmu ART. U Budapešti jezdci francouzského týmu triumfovali v sobotu, v neděli se ale situace zcela změnila ve prospěch italské stáje Trident.

Kvalifikace

Černé monoposty stáje ART deklasovaly konkurenci již při sobotní kvalifikaci. Nejrychlejší rychlého čtyřlístku byl tentokrát Brit Jack Aitken, před kolegy Russellem a Fukuzumim. Jen Ital Boccolacci (Trident) dokázal homogenitu výsledku narušit, když zajel rychleji, než Hubert a byl

GP3 v Silverstone: První triumf mladého Alesiho

16. července 2017, 15:05 | Roman Klemm | Komentáře
Ilustrační fotografie - GP3 v Silverstone: První triumf mladého Alesiho
Letos teprve třetí víkend šampionátu GP3 v Silverstone přinesl nejvíce bodů domácímu jezdci Georgovi Russellovi. Dlouhán z juniorského kádru AMG-Mercedes teď jasně vede celkové hodnocení. V neděli ovšem patřil potlesk a pozornost Giulianovi Alesimu, který vyhrál svůj první velký závod.

Kvalifikace

Nejlepší startovní pozici si pro sobotní závod třetího podniku šampionátu formule GP3 vybojoval v pátek večer domácí pilot George Russell (ART). Junior Mercedesu, který teprve před týdnem v Rakousku vyhrál svůj první závod GP3, se prosadil pře

GP3: Fukuzumi a Maini vyhráli v Barceloně

14. května 2017, 21:46 | Roman Klemm | Komentáře
Ilustrační fotografie - GP3: Fukuzumi a Maini vyhráli v Barceloně
Do sezony 2017 vstoupilo ve Španělsku mistrovství Formule GP3 a víkend představil dva nové populární vítěze: Japonce Fukuzumiho a Inda Mainiho.

K prvnímu podniku šampionátu GP3 v Barceloně se sešlo 19 účastníků. O přílivu nových tváří svědčila především skutečnost, že pole obsahovalo jen jediného pilota (Jacka Aitkena), který v této třídě  už někdy vyhrál závod.

Sobota

Při prv

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Komentáře

Žádné příspěvky nenalezeny.