Články: Simulátory

F1 2017: Datum vydání a návrat klasických vozů

17. května 2017, 21:15 | Jan Dohnal
Ilustrační fotografie - F1 2017: Datum vydání a návrat klasických vozů
Klasické vozy formule 1, propracovanější režim kariéry, vylepšené multiplayerové závody a zbrusu nový mód! To vše a mnohem více vám nabídnou nové F1 od Codemasters.

V současné době má každý možnost vyzkoušet si jaké to je hrát v NHL, NBA nebo třeba závodit ve formuli 1. To vše pochopitelně virtuálně!

Výrobci těchto her to ale nemají jednoduché! Každý rok musí vydávat nové díly, které musí obsahovat spoustu novinek a zároveň musí být, co nejreálnější. Někdy se to povede a někdy také ne. Vývojáři od Codemasters s tím mají vlastní zkušenost. Díl F1 2015 byl velkým zklamáním. Zmizel režim kariéry a krom normálních sezón, náhodných závodů a časovek jste nemohli v tomto díle moc co dělat. Vše se ale změnilo s dílem F1 2016, který byl naopak velkým překvapením. Vývojáři od Codemasters zjistili, jakým směrem by se měl nový díl ubírat a dnes zveřejnili datum vydání a také několik novinek.

První a možná také největší novinkou je návrat klasických vozů. Celkem jich bude dvanáct a dnes byly oznámeny první tři.

Prvním vozem je McLaren MP4/4 z roku 1988, ve kterém závodili Alain Prost a Ayrton Senna. Druhým vozem je Williams FW14B z roku 1992, do kterého usedali Nigel Mansell a Riccardo Patrese. Třetím a zatím posledním vozem je Ferrari F2002, ve kterém v roce 2002 závodili Rubens Barichello a Michael Schumacher. Další vozy budou odhaleny v následujících týdnech.

Herní ředitel Codemasters Paul Jeal je z těchto novinek nadšený:

„Po mimořádně úspěšné F1 2016, jsme rádi, že můžeme oznámit datum vydání F1 2017 a také návrat klasických vozů F1 z posledních 30 let.“

Codemasters poprvé zavedl klasické vozy v roce 2013 a fanoušci je přijali s velkým nadšením. Poté ale zmizeli a nyní přišel jejich velký návrat. Tyto vozy si budete moci vyzkoušet ve všech módech, a to i v režimu kariéry, kde k tomu budete dokonce vyzváni.

Hra vyjde 25. srpna, ale už nyní si jí můžete na steamu předobjednat. Pokud tak učiníte dostanete jako dárek výhradní přístup k McLarenu MP4/4, o kterém už tu byla řeč.

Novinky budou přibývat a nám nyní nezbývá nic jiného než čekat, než si budeme moci tento díl sami ozkoušet.

 

Motorsport Manager: Nová hra nabídne svět rychlých kol z jiného pohledu, vyjde už příští měsíc

10. srpna 2016, 19:25 | Stanislav Kolman | Komentáře
Ilustrační fotografie - Motorsport Manager: Nová hra nabídne svět rychlých kol z jiného pohledu, vyjde už příští měsíc
Kromě vydání oficiální hry F1 2016 se fanoušci motoristického sportu mohou těšit na další nový titul. Nese název Motorsport Manager a svět rychlých kol z něj poznáte z cela jiné pozice, než z kokpitu na závodním okruhu.

Motorsport Manager vychází ze stejnojmenné hry pro chytré telefony a titul vyvíjí i stejní lidé. Hra bude oficiálně k dispozici v září 2016, vyjde na něco kolem osmi set korun a dostupná bude pro PC, Linux i Mac. Působit budete moci hned ve třech závodních sériích, přičemž se plánuje, že vývojáři další přidají krátce po vydání. Jedinou kaňkou na celém projektu je, že nesmí využívat reálná jména jezdců a týmů Formule 1, je to tak kvůli autorským právům.

F1 2016 přináší další trailer: Vytvořte svou vlastní legendu!

7. srpna 2016, 11:54 | Stanislav Kolman | Komentáře
Ilustrační fotografie - F1 2016 přináší další trailer: Vytvořte svou vlastní legendu!
Vydání oficiální hry Formule 1 se nezadržitelně blíží, už 19. srpna se dočkají všichni majitelé herních konzolí nových generací i PC hráči. Titul z dílny Codemasters navíc slibuje mnoho zajímavých novinek a nyní láká dalším trailerem.

Hlavní novinkou herního titulu F1 2016 je návrat režimu kariéry, která půjde natáhnout až na deset let a během níž se budete moci z podprůměrného týmu propracovat do top stáje a následně bojovat o mistrovské tituly. Kromě toho hra přináší také návrat safety caru a vůbec poprvé se představí zaváděcí kolo. Příznivci se tak rozhodně mají na co těšit. Společnost Codemasters, která za celým projektem stojí, nyní láká dalším trailerem, který je zaměřený striktně na nový režim kariéry.

Další trailer na F1 2016 je venku, vydání oficiální hry se blíží!

21. července 2016, 20:39 | Stanislav Kolman | Komentáře
Ilustrační fotografie - Další trailer na F1 2016 je venku, vydání oficiální hry se blíží!
Už 19. srpna spatří světlo světa oficiální herní titul F1 2016 od společnosti Codemasters. Ta před následujícím závodním víkendem v Maďarsku vydala další zajímavý trailer.

Na oficiální hru Formule 1 2016 se mohou těšit majitelé konzolí nových generací (PS4 a Xbox One), ale také PC hráči. Titul vyjde 19. srpna, předobjednávka je však možná již nyní. Codemasters v novém titulu slibují spoustu novinek. Po roční pauze se do hry vrací fandy tolik očekávaný režim kariéry, který nyní můžeme natáhnout až na 10 sezon. Právě tento režim je také největším lákadlem, vždyť celá hra nese podtitul "Vytvořte si svou vlastní legendu".

Právě na tuto novinku láká i následující minutka nového traileru.

 

Trailer na hru F1 2016 je venku! Slibuje mnoho zajímavých novinek

7. července 2016, 21:58 | Stanislav Kolman | Komentáře 1x
Ilustrační fotografie - Trailer na hru F1 2016 je venku! Slibuje mnoho zajímavých novinek
Letošní sezona Formule 1 je v plném proudu a s blížícím se přelomem první a druhé poloviny ročníku přichází i první trailer k oficiální hře. Jak vypadá a na co všechno se hráči mohou těšit?

Na oficiální hru Formule 1 2016 se mohou těšit majitelé konzolí nových generací (PS4 a Xbox One), ale také PC hráči. Titul vyjde 19. srpna, předobjednávka je však možná již nyní. Codemasters v novém titulu slibují spoustu novinek. Po roční pauze se do hry vrací fandy tolik očekávaný režim kariéry, který nyní můžeme natáhnout až na 10 sezon. Právě tento režim je také největším lákadlem, vždyť celá hra nese podtitul "Vytvořte si svou vlastní legendu".

Dalších menších, ale neméně zajímavých novinek je celý seznam. Ve hře se třeba znovu dočkáme safety caru, ale k němu přibude i ten virtuální. Další zajímavostí je také novinka v podobě zaváděcího kola, které hráč tentokrát bude moci odkroužit vůbec poprvé v historii série. Multiplayer titulu pak bude podporovat až 22 hráčů najednou, čímž se zaplní celé startovní pole.

F1 2016 nabídne také převzetí kontroly nad vozem při vjezdů do boxů. Hráč si bude muset dát velký pozor, aby do pit lane nenajel příliš rychle a nedostal tak penalizaci. I zastávka s přičtením pěti trestných sekund bude v novém titulu horkou novinkou. „Snažíme se vytvořit hru, která bude reálnému světu Formule 1 co nejpodobnější. Naslouchali jsme naší komunitě fanoušků a na základě toho můžeme představit celou řadu novinek,“ uvedl Lee Mather, šéfdesignér hry.

Formule 1 v Praze? Zážitek z centra Simulation of Reality

28. června 2016, 12:17 | Stanislav Kolman | Komentáře
Ilustrační fotografie - Formule 1 v Praze? Zážitek z centra Simulation of Reality
Že za zážitkem jménem Formule 1 musíte nutně cestovat do zahraničí? Omyl. V pražském centru společnosti Simulation of Reality máte jedinečnou možnost svézt se v simulátoru monopostu královny motorismu.

Jako jedni z prvních jsme pod taktovkou závodníka Jana Charouze měli možnost vyzkoušet upgradovaný simulátor vozu Formule 1 v centru Simulation of Reality na pražském Zličíně. Jako památku jsme po sobě zanechali nejrychlejší čas vůbec, který zvládl Josef Viták. Ten se ve výsledkové tabulce vyšplhal i před jména jako Josef Král, Tomáš Richtr nebo již zmiňovaný Jan Charouz. Právě ten se na vývoji upgradovaného simulátoru podílel vůbec nejvíce.

„Vyvíjíme, vyrábíme a následně provozujeme simulátory ve vzduchu, na silnici a pod vodou pro veřejnost a profesionály od roku 2008. Simulátory Formule 1 jsme začali vyvíjet v roce 2012 a o dva roky později jsme je představili veřejnosti při otevření našeho nového centra Simulation of Reality na Praze 5,“ uvedl Radek Topinka, CEO společnosti Simulation of Reality.

Dnes jsme navštívili tiskovou konferenci k představení upgradovaného simulátoru Formule 1 v Simulation of reality s...

Zveřejnil(a) SvětFormule.cz dne 31. březen 2016

 

„Milujeme simulátory, věrné napodobení reality je pro nás srdcová záležitost a tak jsme navázali v minulém roce spolupráci s Janem Charouzem, závodníkem a jedním z mála se zkušeností s pilotováním Formule 1. Jejím výsledkem je velká změna v přepracování celého simulátoru. Upravili jsme vše, od ergonomie kokpitu, investici do nových závodních komponent, až po výměnu jízdního modelu a nové zlepšené půlkruhové vizualizace. Od dubna 2016 navíc také představujeme novou službu s využitím profesionálního doplňkového instruktora Jana Charouze, který na rozdíl od běžné obsluhy individuálně povede zákazníka jeho ideální jízdní stopou včetně předzávodního briefingu a pozávodního debrifingu s vyhodnocením telemetrických dat,“ dodal Topinka.

Více nejen o simulátoru Formule 1, ale také závodního automobilu, letadla či ponorky naleznete na oficiálním webu Simulation of Reality. A pokud vás možnost vyzkoušení si monopostu královny motorismu zaujala, můžete se už brzy těšit na zajímavé soutěže na našem webu.

Fotogalerie Simulation of Reality 

První informace o nové hře F1 2016: Vrátí se kariéra i safety car, vyjít má v létě

1. června 2016, 20:45 | Stanislav Kolman | Komentáře
Ilustrační fotografie - První informace o nové hře F1 2016: Vrátí se kariéra i safety car, vyjít má v létě
Web F1.com představil první informace k pokračování oficiálního vydání hry královny motorismu. To spatří světlo světa už v létě a hráči se mohou těšit na několik zajímavých novinek.

Hra vyjde v letních měsících pro herní konzole PS4 a Xbox One, neostrouhají ale ani PC hráči. Po roční přestávce se do titulu vrací režim kariéry, jehož absence vyvolala u fanoušků a hráčů značné rozhořčení. Na to společnost Codemasters, která hru vyvíjí, zareagovala jak nejlépe mohla. Nejenže režim kariéry, ve kterém můžete závodit a vypracovávat se do hry vrátila, ale dokonce jej natáhla až na možnost 10 sezon. To je v historii této hry vůbec nejvíce.

Kromě kariéry se do hry vrací také safety car a nově i virtuální safety car. Závodit budeme moci na všech okruzích, které jsou v letošním šampionátu obsazeny, včetně nové městské tratě v Baku, kde se pojede Velká cena Evropy.

Hráči si vytvoří svého jezdce, vyberou si závodní číslo a na startu kariéry se mohou připojit ke kterémukoliv z jedenácti týmů Formule 1, včetně amerických nováčků Haas. Můžete také začít ve slabém týmu a postupně se vypracovat, stejně tak však můžete vsadit vše na jednu kartu a všech 10 sezon odkroužit s jedním týmem.

„Hra F1 2016 je masivním krokem vpřed,“ řekl Lee Mather, hlavní designer z dílny Codemasters. „Nový režim kariéry se do hry vrací a umožňuje hráčům prožít nezapomenutelnou a originální kariéru, kterou je možno rozvrhnout až do deseti sezon. Na fanoušky také čeká mnoho stále neodhalených novinek. Rozhodně se mají na co těšit,“ dodal.

Nový obal hry F1 2016, vrací se režim kariéry i safety car! Pořídíte si tenhle kousek? 

Zveřejnil(a) SvětFormule.cz dne 1. červen 2016

 

F1 2015 přichází s novým trailerem, vyjde ale později

22. května 2015, 16:52 | Stanislav Kolman | Komentáře
Ilustrační fotografie - F1 2015 přichází s novým trailerem, vyjde ale později
Vydání nové hry F1 2015 od společnosti Codemasters se nezadržitelně blíží. Uvedení na trh bylo sice odsunuto, vynahradit nám to má ale nové oficiální video!

Z původního červnového termínu bylo vydání hry F1 2015 odsunuto na 10. července. Hráči si ale mohou čekání zpestřit následujícím videem, ve kterém je zachyceno několik zajímavých momentů z nově připravované hry.

Kromě jiného čeká hráče této herní série od společnosti Codemasters také nový engine, bonusem pak bude možnost zahrát si sezónu 2014. Na hru se mohou těšit PC hráči a majitelé konzolí nových generací.

Uniklé snímky z dílny Codemasters. Je toto nová hra F1 2015?

1. března 2015, 10:44 | Stanislav Kolman | Komentáře 1x
Ilustrační fotografie - Uniklé snímky z dílny Codemasters. Je toto nová hra F1 2015?
Na jednom z diskuzních fór o oficiální hře Formule 1 se objevilo několik fotografií, které by měly být uniklými snímky hry F1 2015. Ta by podle společnosti Codemasters měla vyjít na jaře tohoto roku.

Podle dostupných informací se jedná o fotografie pořízené z interního newsletteru společnosti Codemasters. Na snímcích je kromě jiného zachycen i okruh v Mexiku, který bude ve hře horkou novinkou.

Společnost Codemasters již dříve oznámila, že nová hra F1 2015 vyjde již v úvodu letošní sezóny. Společnost tento krok učinila jako drobnou omluvu pro majitele konzolí nových generací, kteří se hry F1 2014 nedočkali. Zdá se, že v původní verzi budou použity vozy z roku 2014 s aktuálními designy. To se však bude měnit s průběžnými aktualizacemi.

Jedna z poznámek v newsletteru hovoří o tom, že hra bude vydána za tři až čtyři měsíce, což by znamenalo, že se na pultech herních obchodů objeví v červnu tohoto roku. Jedná se ale o pouhé spekulace a nepodložené informace.

Poslední fotografie je srovnání reálného pohledu, údajné hry F1 2015 a hry F1 2014.

F1 2012: Nová nálož adrenalinu je tu!

2. října 2012, 13:50 | Lukáš Redl | Komentáře 2x
Ilustrační fotografie - F1 2012: Nová nálož adrenalinu je tu!
Dvacet závodů, čtyřiadvacet soutěžících, šest šampionů, drama v každé zatáčce. Tak by se dal popsat letošní ročník mistrovství světa Formule 1. A právě ten nám přiblíží hra F1 2012.

Nejednomu fanouškovi moderní doby pak udělala radost společnost Codemasters, jež stojí za řadou úspěšných závodních sérií, informací, že i letošní sezónu zpracuje na počítače a konzole. Nyní je již hra venku a my se tak můžeme podívat, jak to vlastně dopadlo!

V úvodu jsme jasně naznačili, že v současné F1 by se atmosféra dala krájet a úkol britského vývojářského studia zněl – přesně vystihnout strhující podívanou se sedmi různými vítězi v prvních sedmi závodech! A samozřejmě zachovat autentičnost, vyladit hratelnost, opět posunout grafiku směrem vpřed a po stížnostech věrných fanoušků formulí konečně hře dodat reálný zvukový podklad. Poslední dva ročníky (F1 2010 & F1 2011), to bylo spíše takové cestování od extrému do extrému, v lecčems dvě naprosto odlišné hry, v jiném ohledu zase úplně stejné. Mnozí slavili, že vůbec nějaké ty ef jedničky na jejich herní miláčky vyšly, ale tajně v duchu doufali v pořádný skvost, který se zařadí po bok staré dobré série Grand Prix, kterou doufáme, že většina z vás někdy okusila (i dnes to stále ještě stojí za to).

Hned na úvod však varuji ortodoxní rFactoristy – toto není simulátor, nikdy nebyl a nikdy nebude, tato hra slouží hlavně pro pobavení a pro široké spektrum hráčů. Nečekejte žádné několikahodinové ladění monopostů! Ale na druhou stranu, když tuto informaci víte, možná můžete vyzkoušet se trochu odreagovat právě na této hře, protože lépe zažijete tu atmosféru, jež každý závodní víkend doprovází Formuli 1.

Hned po spuštění na vás vyskočí první a možná ta vůbec nejdůležitější změna, zejména pro méně znalé hráče či ty, kteří bohužel ani netuší, o co tady jde. Vaše kariéra tu nezačíná hned prvním závodním víkendem bez řádné průpravy, tentokrát si vás zavolají tři top týmy – Red Bull, Ferrari a McLaren – a vy se rozhodnete, se kterým z nich se zúčastníte dvoudenního testování mladých jezdců v Abu Dhabi. Inženýr z týmu vás připraví, usadí do vozu, vyzkoušíte si ovládání a poté vás vyšle na trať, kde provedete řadu testů a naučíte se ovládat poměrně komplexní monopost z královny motorsportu. Dostanete naštěstí také instruktáž k systémům KERS a DRS, takže pokud nevíte co a jak, podrobný manuál vás nemine. Nakonec si můžete zkusit volnou jízdu po okruhu a přetahovat se o nejlepší čas s dalšími mladíky, jejichž jména jsou pak známé především ze Světové série Renault. Pokud budete dobří, svou práci odvedete svědomitě a týmům nezničíte jejich drahé vozy, dostanete odměnu v podobě odemknutých lepších týmů při výběru na začátku kariéry, což se hodí.

Okamžitě si také všimnete předělaných obrazovek s nabídkami, paddock je starou záležitostí a vás přivítá jednoduchá varianta s kartičkami s obrázky, tam se ztratit opravdu nedá. Také obrazovka s kariérou přináší změny, které se promítnou i do celého sezónního procesu. Zapomeňte na stereotypní závodění, tentokrát opravdu pocítíte speciální závody. Na domácí závody týmu či dodavatele motorů dostanete obtížnější úkoly, jelikož tým očekává, že se předvedete v plné parádě. Monako to je příběh sám o sobě a šéf týmu letos bude hodnotit vaše výsledky i během sezóny. Zkrátka musíte se pořádně snažit.

Konečně se dostáváme k závodění samotnému, začněme tedy herní fyzikou. Brzdná dráha již není předmětem vědeckofantastických úvah a svou nohu si připravíte o pár desítek metrů dříve. Nestabilní monoposty v zatáčkách jsou také minulostí a konečně se nemusíte prát s volantem, ale zatáčku jemným laděním pedálu zmáknete i s pyšným úsměvem. Na jedničku samozřejmě zlehka s plynem, abyste nemusili lovit zadní kola kdesi v kačírku, případně ještě někoho neuváženým pohybem vzali s sebou. To se totiž trestá! V tomto ohledu tvůrci také v řadě případů ubrali, většinou vás odmění desetisekundovým trestem, ale například při nelegálním předjetí máte celých osm sekund na to, pustit soupeře před sebe. To na realismu rozhodně přidává a na „vztek-ismu“ ubírá.

A teď náš hlavní favorit na ocenění Nejlepší herní prvek – umělá inteligence. Většinou problémová část her je tu na skvělé úrovni a při prvním závodě jsme se hned několikrát ujišťovali, že jde o stále tu samou herní sérii od stále té samé společnosti. Umělá inteligence je rychlá, nebojí se útočit a využívá řadu vychytralých strategií a to i k obraně. Vybrždění soupeře na situaci nic nezmění, buď si zachová závodní stopu a následně při akceleraci vás hravě předjede, nebo se ponoří s vámi bok po boku do zatáčky a jen co bude mít jednu na svou ruku, má vyhráno. Marně jsme vzpomínali, kdy naposled se ve hře stalo Monako opravdu tratí, kde se nedá předjíždět. Pneumatiky vám začnou za pár kol odcházet a ještě uprostřed souboje s takovým Maldonadem řešit, zda už tedy zajet do boxů, to je konečně ta zábava! Nedej bože aby začalo pršet, rozhodovat se pak, zda přezout na ty mokré pneumatiky, když v prvním sektoru prší a ve třetím ještě stále svítí sluníčko – to je peklo. Mnozí označovali kariéru za stereotypní, ale letos? To prostě nehrozí!

Profesionální život závodního jezdce má v této hře však jednu malou nevýhodu – kariéra nabídne pouze 25%, 50% či 100% délku závodu, což může být pro někoho moc. Ale nezoufejte, i pro takové je tu možnost. Nový herní mód nazvaný Season Challenge nabídne krátké pětikolové závody, jediný kvalifikační pokus, žádné náročné strategie, tři jednoduché obtížnosti a kratší šampionát o deseti závodech. Tady pak nejde ani tak o boj o titul jako o plnění úkolu, kterým je porážka vámi zvoleného rivala. Zkrátka máte celkem tři pokusy na to být lepším než on, pokud to alespoň dvakrát zvládnete, máte jasně vyhráno a postupujete dál. Kam? Dostanete možnost usednout do vozu vašeho rivala a pokračovat v sezóně za něj. Samozřejmě si zvolíte nového rivala a takhle tedy postupujete, až skončíte na vrcholu a nikdo vám nebude sahat ani po kotníky.

Samozřejmě to, že čtvrtinu startovního pole obývají šampioni, nemohlo zůstat bez povšimnutí a Codemasters připravili speciální výzvu zvanou Champions Mode. Na stůl dostanete šest závodních scénářů a v každém za úkol porazit jednoho ze šesti šampionů. Nelehký úkol, ale to vás má jen připravit na velkolepé finále – na novém okruhu v Austinu (Texas, USA), kde si letos Formule 1 v listopadu odbude svou premiéru, se postavíte na start jen vy a těch šest mistrů světa a budete muset předvést to nejlepší ze svého umění, abyste je porazili a získali titul nejlepšího závodníka všech dob!

Mimo to na vás čekají klasické módy jako Rychlý závod, Jízda na čas, Útok na čas (scénáře) a online hra, kde se může sejít až 16 reálných hráčů plus 8 počítačem řízených formulí.

Vizuální zážitek sliboval hodně a není pochyb o tom, že nezklamal. Opět tvůrci lehce pozměnili tóny barev a hra se přiblížila k realitě ještě o trochu více. Konečně na volantu máte opravdová tlačítka a páčky, které můžete ovládat a připadáte si, že vážně sedíte v kokpitu vozu Formule 1 – a to je přeci paráda! Vozy také již nevypadají uměle a vážně, co se barevnosti týče, na trať padnou. Ošklivých nosů se ale nezbavíte ani tady, na to si musíme všichni počkat až do příštího roku. Zvuková stránka doznala pořádných změn. Motory zní tak jak mají a určitě poznáte podobnosti s reálnými podklady z televize, burácení osmiválců rozvášní každé srdce pravého motoristického fanouška. Tato hra je hodně o detailech, ale konečně máme na stole ucelený produkt bez dětských chyb. Třešničkou na dortu je pak namluvený komentář z úst komentátora jedné britské stanice celé věnované Formuli 1 a každá trať má ve hře instruktážní video, kde vás provází bývalý pilot Formule 1 Anthony Davidson.

Pokud se tedy chcete pustit do souboje s dravými soupeři a šesti šampiony, pak tedy prosím, tady máte F1 2012. Oželit jen musíte všechny kompletní tréninky sestávající ze tří měřených tréninků, tentokrát máte jen jeden hodinový, ale ono i to je dost pro běžného smrtelníka. I tak, letos se nebude nedávat, letos se bude chválit, tak šup do obchodů, je na čase ukázat, jak se závodí! My doporučujeme!

1 2 »