Články: Ostatní

Tohle jsou dvě nejlepší autokamery na trhu. Souhlasíte?

4. října 2017, 09:43 | Komerční článek
Ilustrační fotografie - Tohle jsou dvě nejlepší autokamery na trhu. Souhlasíte?
Tento článek byl sepsán ve spolupráci s portálem SmartMag.cz , který vám pomáhá vybírat elektroniku, včetně té automobilové.

DOD LS470W+

Pokud hledáte vůbec tu nejlepší autokameru na trhu, není jiná možnost než nejnovější model značky DOD model LS470W+.

Tahle prémiová kamera natáčí ve FULL HD rozlišení (1920x1080), takže by vám neměl utéct sebemenší detail (to i díky ultra vysoké citlivosti ISO 12800), včetně rozpoznání SPZ jiných vozidel, nápisů či značek.

Může za to i velmi kvalitní senzor Sony EXMOR s novou pokročilou WDR 2.0 technologii, který reaguje lépe na světlo, takže nejen za šera a při nočních vyjížďkách, ale lepšího obrazu se dočkáte i přes den.

Kamera disponuje tzv. rybím okem, kdy snímá obraz ve 150 ° stupních. To vám pomůže snímat i strany vozidla, což se hodí například na přechodech nebo v případě kamerování vozidel na vedlejších silnicích.

Podle nás je výborné pokud kamera disponuje kvalitním GPS senzorem, který dokáže zachytit nejen trasu, ale také třeba rychlost vozidla. DOD LS470W+ má 10x Speed ​​GPS procesor, který zajistí ultra rychlé zjištění pozice i právě i ono sledování rychlosti. Vše je navíc velmi přesné. 

Kamera do auta slouží zejména také k prevenci. Zachycování důležitých okamžiků, díky kterým můžete třeba zjistit, kdo vám poškrábal vozidlo při parkování u obchodu, můžete s ní dokonce vyvrátit vaše dopravní přestupky, nebo dokázat vaši nevinu při dopravní nehodě.

S prvním problémem vám pomůže funkce monitorování během parkování. Jakmile své vozidlo odstavíte, kamera začne automaticky nahrávat v případě, že rozpozná pohyb objektů před kamerou. Pokud tedy například couvá protější vozidlo z parkoviště ven, kamera to zaznamená a v případě, že vás ťukne, budete mít záznam, se kterým se můžete obrátit na příslušené orgány.

G-senzor je zase funkce, která ochrání váš záznam v případě nárazu, prudkého brzdění nebo nenormálního náklonu. Autokamera funguje ve smyčkách, tzn., že stále přemazává nejstarší záznamy. Právě G senzor napomáhá k tomu, že veškeré přemazávání stopne a uchová potřebný záznam.

Kamera má dále tu výhodu, že je certifikována pro použití v celé Evropské Unii a splňuje technické normy pro použití ve vozidlech.

Veškeré nastavení a také prohlížení videí probíhá na 3 palcovém displeji a v češtině.

Kamera dokáže zachytit spolehlivě SPZ i v noci díky světelné cloně f1.6.

Zkrátka a jednoduše, pokud hledáte spolehlivou a prémiovou autokameru, která bude natáčet jak ve dne tak i v noci velmi kvalitní videa a je-li řízení automobilu vaším denních chlebem, sáhněte po DOD LS470W+ a dostane se vám do ruky to nejlepší.

TrueCam A7s Radar Edition

Jako druhou kameru jsme zvolili cenově dostupnější model střední třídy - TrueCam A7s Radar Edition. Porovnávat budeme zejména s předchozím modelem.

Stejně jako DOD i TrueCam A7s natáčí videa ve FULL HD rozlišení (1920x1080), navíc je však možné oproti DOD přepnout do režimu o snímkové frekvenci až 45FPS a rozlišení 2304×1296. Což zajistí ostrý obraz před vámi jedoucích vozidel, včetně SPZ značek, nápisů a třeba i obličejů. Zde ovšem pozor na ochranu osobních údajů. Vyhněte se postování videí s obličeji na sociální sítě.

Stejně jako předchozí model i tato autokamera je vybavena G-senzorem proti nárazu a DPS modulem, který je ovšem asi bohužel nejslabší částí této kamery. Někteří lidé si stěžují na přesnost a jiní na nefunkčnost. Najdou se ovšem i tací, který používají kameru bez problémů.

Ovládat kameru a pouštět si záznamy můžete na 2,7 palcovém displeji, kompletně v češtině. Nechybí ani funkce monitorování během parkování nebo možnost pořizovat během záznamu rychlé a jednoduché 5 Mpx fotografie.

Radar Edition v tomto případě znamená jediné. Detekci rychlostních radarů. Databáze obsahuje 33 tisíc míst v celé Evropě.

Speciální funkcí je také tachometr, který vás informuje o rychlosti, směru jízdy a blížích se zmíněných radarech.

Vše navíc doplňuje chytlavý komentář herce Karla Zimy.

Kamera snímá obraz v 130 stupních a poradí si s natáčením i za zhoršených světelných podmínek nebo ve tmě.

Pokud hledáte vyloženě autokameru, která bude zaznamenávat jízdu a obraz kolem vás, s koupí TrueCam A7s neprohloupíte. Pokud, však očekáváte spolehlivé funkce navíc, jako je snímání trasy a jízdy vozidla na mapě, možná budete lehce zklamáni nepřesnými GPS.

Chcete-li se inspirovat dalšími tipy na autokamery, mrkněte na test kamer do auta na SmartMag.cz nebo si nechte poradit s výběrem dalších produktů na webu Rankito.cz

Velká cena Abú Dhabi - Dovolená s Formulí 1

2. října 2017, 14:02 | Josef Viták | Komentáře
Ilustrační fotografie - Velká cena Abú Dhabi - Dovolená s Formulí 1
Velká cena Abú Dhabi je nejluxusnějším závodem v kalendáři Formule 1. Okruh Yas Marina a jeho zázemí zabírá 2500 hektarů na ostrově Yas Island. Kromě závodní dráhy jsou zde také hotely, Ferrari park, golfové hřiště, přístav a další.

Okruh je dlouhý pět půl kilometru a obsahuje dvacet jedna zatáček a je umístěn na písčitém povrchu, takže zde často dělá problémy písek na trati a vítr. Obsahuje několik dlouhých rovinek, pár rychlých a hodně pomalých pravoúhlých zatáček. Okruh má pět tribun a má hned několik zajímavostí. Výjezd z boxové uličky obsahuje tunel pod tratí a v jednom bodě na trati piloti projíždějí pod hotelem. První Velká cena na tomto okruhu se konala v roce 2009 a vítězem se stal Sebastian Vettel s vozem Red Bull.

Zažíjte "Dovolenou s Formulí 1"! S cestovní kanceláří Prima Italia se můžete podívat do tohoto diváckého ráje královny motorizmu. Jsou pro Vás připraveny dvě varianty zájezdu. Prima Fly Exclusive na 8 dní za 36.990 Kč a Prima Smart na 5 dní za 22.990 Kč. Více informací naleznete ZDE.

 

 

Cena zahrnuje:
• leteckou dopravu společností Emirates v ekonomické třídě včetně všech letištních tax a poplatků
• transfery: letiště Dubaj – hotel Abu Dhabi, hotel Abu Dhabi - hotel Dubaj - letiště Dubaj
• 5 nocí ubytování ve ****hotelu v Abu Dhabi
• 2 noci ubytování v ****hotelu v Dubaji
• zákonné pojištění CK dle zákona č. 159/1999 Sb.
• asistence českého delegáta CK

Cena nezahrnuje:
• cestovní a storno pojištění zájezdu včetně vstupenky

Fakultativní služby: 
• 3denní vstupenka na trénink, kvalifikaci a závod dle vlastního výběru
• Jeep Desert Safari (výlet do pouště na jeepech zakončen bohatou večeří a programem v beduínském kempu) - 2 300 Kč/os./včetně večeře a nealko nápojů; výlet Dubaj -  Exclusive Sight Seeing Tour of Dubai s českým průvodcem - 2 560 Kč/os. + vstup na Burj Khalifa (nejvyšší budova světa) - 1 700 Kč/os.  

Vízová povinnost:
pro občany České republiky a Slovenska není vyžadována vízová povinnost.

Dragon 7 zvítězil v mezinárodní soutěži Formula Student Czech Republic

12. září 2017, 14:38 | Josef Viták | Komentáře
Ilustrační fotografie - Dragon 7 zvítězil v mezinárodní soutěži Formula Student Czech Republic
Absolutním vítězem v kategorii spalovacích motorů v soutěži Formula Student Czech Republic se jako první český tým stal nový závodní monopost Dragon 7 studentů týmu TU Brno Racing Fakulty strojního inženýrství. Tým z brněnského VUT se utkal s dalšími 45 závodními vozy na Automotodromu Most. Jde o historický rekord týmu, kdy se stal nejlepším nejen v kategorii spalovacích vozů, ale při celkovém součtu 938 bodů byl úspěšnější i než všechny elektrické vozy, což vedlo k zisku ocenění za absolutního vítěze letošní soutěže.

Po absolvování všech částí technické přejímky se tým s vervou pustil do statických disciplín. Těmi se rozumí prezentace business plánu, posouzení nákladů na výrobu vozu. Velmi náročnou je pak obhajoba inženýrského návrhu vozu a zodpovězení otázek hodnotící komise neboli design prezentace. Vytvořený business plán měl u potenciálních sponzorů úspěch a s minimální ztrátou bodů přinesl krásné 4. místo. V nákladové studii bylo nutné spokojit se s 15. místem a v design prezentaci se tým probojoval do finále, kde nakonec obsadil třetí místo.

Poté následovaly dynamické disciplíny. „Podařilo se nám zajet nejrychlejší kvalifikační čas na Endurance, což je vytrvalostní závod na 22 kilometrů. První místo jsme získali také v dílčím závodě na kruhovém Skid-padu, kde jsme dosáhli na čas lehce pod pět vteřin, přesně 4,91 sekundy. Na akceleraci, kde se testuje zrychlení, jsme pak měli čas 4,05 sekundy, což přineslo krásné druhé místo. Nejdůležitější disciplínou v celé soutěži je však Endurance. To jsme si od začátku sezóny moc dobře uvědomovali a soustředili se na výsledek. Příprava přinesla růže a vůbec poprvé jsme zvítězili v závodu na 22 kilometrů. V rámci tohoto závodu se měří i spotřeba paliva vozu, kde jsme skončili druzí. V celkovém součtu bodů z jednotlivých kategorií jsme se ale stali absolutními vítězi“ vysvětlil Roman Baxant, vedoucí týmu TU Brno Racing, pro který je absolutní vítězství historickým rekordem.

Vítězství bylo navíc zcela jednoznačné. Druhé místo za týmem VUT obsadili s bodovou ztrátou více než 100 bodů závodníci UH Racing z britské University Hertfordshire, bronzovou medaili si pak z Mostu odváží polský tým PWR Racing z Vratislavi. V kategorii spalovacích motorů dorazilo do severních Čech celkem 37 závodních týmů, další se pak registrovaly v kategorii vozů na elektrický pohon. „Z výsledků je patrné, že nám velmi prospěla radikální změna, ke které jsme se odhodlali. Základ letošního modelu Dragon 7 totiž tvoří karbonový monokok, zatímco dříve bylo tělo vozu ohraničené trubkovým ocelovým rámem. Jednolitý karbonový monokok se užívá ve vozech Formule 1 nebo v závodech Le Mans,“ vysvětlil Roman Baxant.

Studenti z několika fakult brněnského VUT strávili na stavbě letošního modelu dohromady 50 240 hodin v dílnách, testováním, přípravou dokumentů na soutěže a servisem vozu. Prvním letošním závodem, kde Dragon 7 roztáhl křídla, byla červencová Formula Student East, která se koná v Maďarsku. Zde členové TU Brno Racing dosáhli v konkurenci nejlepších světových týmů, včetně elektrických vozů, na celkové osmé místo. Monopost Dragon 7 stíhal týmy ze špice světového žebříčku v rámci kategorie vozů se spalovacím motorem.

Vrcholem letošní sezóny byl vůbec největší závod v rámci souteže Formula Student na slavném okruhu Hockenheimring. Na tomto „neoficiálním mistrovství světa“ obsadili čeští studenti 6. místo mezi formulemi se spalovacím motorem a získal do světového hodnocení technických univerzit dalších 707,62 bodů. Umístění v první desítce v této soutěži je svou náročností srovnatelné s vítězstvím v letošní Formula Student Czech. Díky skvělé letošní sezóně patří týmu z VUT aktuálně 7. místo ve světovém žebříčku formulí se spalovacím motorem v konkurenci 540 světových univerzit.

Díky odhodlání studentů, spolupráci školy a podpoře sponzorů se potvrdilo, že “zlaté české ručičky“ se ve světě neztratí!

Velká cena Itálie - zažijte jak fandí Tifosi

3. srpna 2017, 17:14 | Josef Viták | Komentáře
Ilustrační fotografie - Velká cena Itálie - zažijte jak fandí Tifosi
První záříjový víkend se, jako již tradičně, koná Velká cena Itálie na okruhu v Monze. Desetitisíce místních Tifosi vytvoří takovou atmosféru, kterou si nemůžete nechat ujít. Tohle se musí zažít, alespoň jednou za život a nejen, pokud jste fanouškem Ferrari.

Základní kámen okruhu položili koncem února roku 1922 domácí hrdinové Vincenzo Lancia a Felice Nazzaro. Na stavbě se podílelo 3500 pracovníků a celý projekt se podařilo zrealizovat za rekordních 110 dní. Kombinovaný okruh měřil 10 kilometrů a byl oficiálně otevřen 3. září 1922.
V roce 1950 vznikl oficiální šampionát Formule 1 a závod se jel i v Italské Monze. Svátek všech Tifosi se odehrál 3. září a vyhrál v něm domácí Nino Farina s Alfou Romeo 158.

Pokud se chcete na tento závod podívat máte možnost s CK Prima Italia za 7.480 Kč.

Základní cena zahrnuje:
- dopravu luxusním autobusem, transfery na okruh Monza
- parking autobusu v Monze
- 2 dny ubytování ve 2lůžkových pokojích v ***hotelu v Miláně
- 2 x snídani
- odborného průvodce, delegáta CK specializovaného na formuli 1
- welcome drink na Monze
- info balíček
- zákonné pojištění CK dle zákona č. 159/1999 Sb.

Dětská sleva: pro děti do 14 let 500 Kč z ceny zájezdu.

Fakultativní služby:
- 3denní vstupenka na trénink, kvalifikaci a závod dle vlastního výběru
- jednolůžkový pokoj s příplatkem 3 500 Kč
- komplexní cestovní pojištění 125 Kč/os.
- storno pojištění zájezdu včetně vstupenky 75 Kč/os.

Více informací ZDE.

Skoro domácí Velká cena Maďarska je za dveřmi

23. července 2017, 16:07 | Josef Viták | Komentáře
Ilustrační fotografie - Skoro domácí Velká cena Maďarska je za dveřmi
Velká cena Maďarska na okruhu Hungaroring je pro nás velmi blízkým závodem Formule 1 a pro každého fanouška by měla být tedy povinností.

První Velká cena na okruhu Hungaroring se konala v roce 1986. Od té doby až do teď nikdy v šampionátu Formule 1 nechyběla. Zvítězit na zdejším okruhu dokázali například Nelson Piquet, Ayrton Senna, Michael Schumacher, Mika Häkkinen a další.

Na okruh se dostanete zhruba za 8 hodin z Prahy luxusním autobusem Mercedes s cestovní kanceláří Prima Italia. Z Brna a Bratislavy samozřejmě o něco kratší dobu. Cena zájezdu na nedělní závod je 3980 Kč.
Cena zahrnuje:
- autobusovou dopravu z ČR a Slovenska luxusním autobusem Mercedes
vstupenku General Admission - místa na volné plochy okruhu Hungaroring (místa na stání)
odborného delegáta CK specializovaného na formuli 1
info balíček
zákonné pojištění CK dle zákona č. 159/1999 Sb..

Fakultativní služby:
za příplatek vstupenka na tribuny do sektoru Bronze, Silver, Gold nebo VIP
komplexní cestovní pojištění 25 Kč/os.
storno pojištění 15 Kč/os.

Pokud se na poslední chvíli rozhodnete pak neváhejte navštívit tento odkaz ZDE, kde se dozvíte více informací.

Podívat se na Velkou cenu Belgie je snem fanoušků

19. července 2017, 12:12 | Josef Viták | Komentáře
Ilustrační fotografie - Podívat se na Velkou cenu Belgie je snem fanoušků
Trať Spa Francorchamps je jednou z nejkrásnějších v celé historii Formule 1. A být přítomen při Velké ceně F1 je proto snem snad každého fanouška bez ohledu na to kterému týmu, nebo jezdci fandí.

Trať vedla po veřejných komunikacích mezi obcemi Francorchamps, Malmedy a Stavelot a první závod se zde konal již v roce 1922. O dva roky později se zde konal první 24 hodin Spa. První závod Formule 1 se zde jel hned v první sezóně šampionátu Formule 1 a to 18. 6. 1950.

Pokud budete mít zájem, můžete se tohoto jedinečného závodu zúčastnit i vy. Tento zájezd Vám přináší cestovní kancelář Prima Italia a cesta trvá zhruba 12 hodin a celý zájezd Vás vyjde pouze na 8.790 Kč. Start zájezdu na tuto jedinečnou Velkou cenu je ve čtvrtek ve večerních hodinách a návrat v pondělí v ranních hodinách.

 

 

Celý zájezd zahrnuje:
- dopravu luxusním autobusem
transfery z hotelu na okruh Spa-Francorchamps
2 noci ubytování v ***hotelu v Lutychu ve 2-3lůžkových pokojích
2x snídaně
českého delegáta CK specializovaného na formuli 1
welcome drink na okruhu Spa-Francorchamps
info balíček 
zákonné pojištění CK dle zákona č. 159/1999 Sb.

Fakultativní služby:
vstupenka na sobotu a neděli dle vlastního výběru 
komplexní cestovní pojištění 125 Kč / zájezd / os.
komplexní cestovní a storno pojištění zájezdu včetně vstupenky 200 Kč / zájezd / os.

Více informací získáte ZDE.

Mostecký okruh je v ohrožení. Petici za záchranu podepsal i Tomáš Enge

8. srpna 2016, 20:48 | Stanislav Kolman | Komentáře
Ilustrační fotografie - Mostecký okruh je v ohrožení. Petici za záchranu podepsal i Tomáš Enge
Mostecký autodrom patří společně s brněnským okruhem k nejslavnějším tratím v České republice. Nyní se však dostal do velkých problémů a městu hrozí, že by v krajním případě mohlo přijít i o pořádání populárního závodu trucků. Petici za záchranu okruhu podpořil i český jezdec Tomáš Enge.

Dnes se na internetu objevila petice nesoucí název Za záchranu mosteckého autodromu, podle které hrozí okruhu v Mostě v krajním případě i značné omezení motoristických aktivit, včetně populárního závodu Czech Truck Prix. „My, níže podepsaní, chceme touto peticí upozornit na ohrožení fungování významné firmy působící na území statutárního města Mostu, a to akciové společnosti AUTODROM MOST, která provozuje stejnojmenný závodní okruh, jenž je významným zaměstnavatelem a daňovým poplatníkem v regionu s nejvyšší mírou nezaměstnanosti v zemi,“ uvádí petiční výbor, v jehož čele stojí Pavel Pech. „Důvodem ohrožení její existence jsou zejména aktivity spolku Zdraví pro Most. Jeho členové prostřednictvím petice požadují výraznou regulaci činnosti autodromu, která by ale ve svém důsledku vedla k nemožnosti okruh provozovat.“

„Omezení provozu závodního okruhu, které chce spolek prosadit, by bylo likvidační a vyústilo by mimo jiné v: • zrušení oblíbeného podniku Czech Truck Prix v Mostě, • zmaření investic v řádech stamilionů korun, • zrušení desítek přímých a několik set nepřímých pracovních míst,“ stojí dále v popisu petice. „Apelujeme proto na mostecké radní a zastupitele, aby nepřijímali žádná rozhodnutí k omezení činnosti fungující obchodní společnosti, ale naopak zaštítili společnost AUTODROM MOST v její snaze uvést do praxe v co nejkratší možné době účinná opatření, jimiž se podaří snížit hladinu hluku z provozu areálu.“

Podporu petici už vyjádřil i český závodník Tomáš Enge, který společně s týmem Reiter Engineering na jednom z nejslavnějších českých okruhů testuje. „Podpoříte petici za záchranu našeho krásného Autodromu Most? Já jsem ho již podpořil,“ vzkázal Tomáš Enge fanouškům na svém Facebooku.

Podpoříte PETICI za záchranu našeho krásného Autodrom Most? Já jsem ho již podpořil! 

Zveřejnil(a) Tomas Enge dne 8. srpen 2016

Jaké pneumatiky jsou ty nejlepší? Pomohou výsledky testů!

1. srpna 2016, 13:43 | Komerční článek
Ilustrační fotografie - Jaké pneumatiky jsou ty nejlepší? Pomohou výsledky testů!
Pneumatiky jsou na voze to nejdůležitější, jelikož právě ony ovlivňují, jak dobře vaše auto sedí na vozovce. Zaměřit se na jejich kvalitu obvykle znamená zaměření-se i na vaši bezpečnost. Jak ale vybrat ty pravé a neprohloupit?

Vzhledem k současnému období pomůže test letních pneumatik. Bohužel mnoho lidí stále neví, že takové testy existují a mnohdy se nechávají zlákat jenom reklamní kampaní, nebo cenou. Přitom možností, jak zjistit objektivní kvalitu, je více než dost. Stačí se zaměřit na recenze autoklubů, nebo i časopisů, jako:
• ADAC
• ACE
• Autobild
• Autoklub ČR

Co je testováno?
Čím je test rozsáhlejší, tím samozřejmě lépe. Díky tomu máte jistoty spojené s tím, že byly vyzkoušeny veškeré možné parametry pneumatiky. Primárně dochází k testům, které jsou zaměřeny na to, jak dlouhá je brzdná dráha, nebo jaký záběr pneu nabídnou. Na tyto parametry se primárně zaměřuje test zimních pneumatik. Dále je sledována třeba i spotřeba, celková hlučnost, schopnost odvádět vodu, hodnota opotřebení, kvalita dezénu a celá řada jiných parametrů.
Je tedy jasné, že právě testy jako takové nám při nákupu mohou říci podstatně více, než povinné štítky, které zahrnují jenom několik základních hodnot. Kvalitě jako takové se však obvykle vyhýbají.

Kupujte to nejlepší
Kde zjistíte informace o tom, jak která pneumatika dopadla a která je tou nejlepší na trhu? Zkuste web Testkvality.cz, který se pravidelně zaměřuje právě na zveřejňování výsledků do přehledných žebříčků. Díky tomu zjistíte, ž ideální pneumatikou na léto jsou modely Dunlop Sport Blu-Response, Goodyear Efficient Grip Performance, nebo Continental PremiumContact 5.
Pokud se už poohlížíte po kvalitním zimním modelu, i zde platí, že je dobré vsadit na nezávislé hodnocení. To jasně říká nejenom to, že neznámým výrobcům z Číny a jiných zemí je třeba se vyhnout. Říká také, že správnou volbou jsou modely Michelin Alpin 5, Dunlop SP WinterSport 4D a Goodyear Ultra Grip 9. Jak je patrné, v obou segmentech čelo žebříčku okupují stejní výrobci.

Co takhle celoroční pneumatika?
I ta může v řadě případů vyhovovat. Zvláště, pokud se zaměříte na modely Pirelli P7 Cinturato All Season, Goodyear Vector 4Seasons a Vredestein Quatrac 3. Na druhou stranu dodejme, že i když test celoročních pneumatik jasně definoval to nejlepší na trhu, nesmíme zapomenout na charakteristiku daných pneu. A to v souvislosti s tím, že nikdy nedosáhnou v daném období tak dobrých vlastností, jako konkrétní letní i zimní či letní pneumatika.

Do náročných podmínek se příliš nehodí, ale pro nahodilé jízdy hlavně v době ideálních povětrnostních podmínek se hodit rozhodně mohou. Příkladem jejich možného použití jsou třeba kratší cesty na nákupy po suchých, nebo jenom lehce mokrých silnicích. V případě zimy zvládnou menší vrstvu sněhu, ale výrazné přívaly určitě ne.

Uniesli Ecclestonovu svokru, výška výkupného dosahuje takmer miliardu korún

26. července 2016, 13:51 | Anton Krajčoviech | Komentáře
Ilustrační fotografie - Uniesli Ecclestonovu svokru, výška výkupného dosahuje takmer miliardu korún
V Sao Paule uniesli svokru Bernieho Ecclestona, únoscovia požadujú výkupné vo výške 120 miliónov Brazílskych realov (900 miliónov českých korún).

Podľa Brazílskeho Veja a Journal Nacional bola Aparecida Schunck unesená v piatok a vyšetrovanie je stále otvorené.  

Za 120 miliónov realov únoscovia zaručujú bezpečný návrat 67-ročnej matky Ecclestonovej tretej ženy, Fabiany Flosi. Požadované výkupné je najvyššie v histórii Brazílie.   

Ecclestone už bol zatiahnutý v podobnom zločine, keď mal za svoju dcéru Tamaru zaplatiť výkupné vo výške 200 tisíc libier, vtedy bol únosca zatknutý a usvedčený zo zločinu.

VIDEO: Takhle skvěle umí kopat Fernando Alonso. Přímákem překvapil i gólmana soupeře

25. května 2016, 20:04 | Stanislav Kolman | Komentáře
Ilustrační fotografie - VIDEO: Takhle skvěle umí kopat Fernando Alonso. Přímákem překvapil i gólmana soupeře
Dvojnásobný mistr světa Formule 1 nemá talent jen na závodění. Skvěle se předvedl i během přátelského utkání v Monaku jako fotbalový hráč. Za takový přímák by se nemusel stydět ani fotbalista v české nejvyšší soutěži.

Závodní víkend v monackém knížectví je v mnoha ohledech speciální. Ne jen kvůli tomu, že první tréninky se konají už ve čtvrtek, ale i díky bohatému doprovodnému programu. Jeho součástí je i přátelský fotbalový duel jezdců Formule 1 proti all star výběrů z Monaka. Během tohoto utkání se skvěle zahraným přímým kopem blýskl španělský pilot Fernando Alonso. Podívejte se sami:

Přímý kop Fernanda Alonsa

Zdá se, že Fernando Alonso nemá talent jen na závodění. Takto skvěle zahraným přímým kopem dnes během duelu s monackým All star výběrem zaskočil gólmana soupeře! ⚽️

Zveřejnil(a) SvětFormule.cz dne 25. květen 2016
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »