Články: Ostatní

Velká cena Itálie - zažijte jak fandí Tifosi

3. srpna 2017, 17:14 | Josef Viták | Komentáře
Ilustrační fotografie - Velká cena Itálie - zažijte jak fandí Tifosi
První záříjový víkend se, jako již tradičně, koná Velká cena Itálie na okruhu v Monze. Desetitisíce místních Tifosi vytvoří takovou atmosféru, kterou si nemůžete nechat ujít. Tohle se musí zažít, alespoň jednou za život a nejen, pokud jste fanouškem Ferrari.

Základní kámen okruhu položili koncem února roku 1922 domácí hrdinové Vincenzo Lancia a Felice Nazzaro. Na stavbě se podílelo 3500 pracovníků a celý projekt se podařilo zrealizovat za rekordních 110 dní. Kombinovaný okruh měřil 10 kilometrů a byl oficiálně otevřen 3. září 1922.
V roce 1950 vznikl oficiální šampionát Formule 1 a závod se jel i v Italské Monze. Svátek všech Tifosi se odehrál 3. září a vyhrál v něm domácí Nino Farina s Alfou Romeo 158.

Pokud se chcete na tento závod podívat máte možnost s CK Prima Italia za 7.480 Kč.

Základní cena zahrnuje:
- dopravu luxusním autobusem, transfery na okruh Monza
- parking autobusu v Monze
- 2 dny ubytování ve 2lůžkových pokojích v ***hotelu v Miláně
- 2 x snídani
- odborného průvodce, delegáta CK specializovaného na formuli 1
- welcome drink na Monze
- info balíček
- zákonné pojištění CK dle zákona č. 159/1999 Sb.

Dětská sleva: pro děti do 14 let 500 Kč z ceny zájezdu.

Fakultativní služby:
- 3denní vstupenka na trénink, kvalifikaci a závod dle vlastního výběru
- jednolůžkový pokoj s příplatkem 3 500 Kč
- komplexní cestovní pojištění 125 Kč/os.
- storno pojištění zájezdu včetně vstupenky 75 Kč/os.

Více informací ZDE.

Skoro domácí Velká cena Maďarska je za dveřmi

23. července 2017, 16:07 | Josef Viták | Komentáře
Ilustrační fotografie - Skoro domácí Velká cena Maďarska je za dveřmi
Velká cena Maďarska na okruhu Hungaroring je pro nás velmi blízkým závodem Formule 1 a pro každého fanouška by měla být tedy povinností.

První Velká cena na okruhu Hungaroring se konala v roce 1986. Od té doby až do teď nikdy v šampionátu Formule 1 nechyběla. Zvítězit na zdejším okruhu dokázali například Nelson Piquet, Ayrton Senna, Michael Schumacher, Mika Häkkinen a další.

Na okruh se dostanete zhruba za 8 hodin z Prahy luxusním autobusem Mercedes s cestovní kanceláří Prima Italia. Z Brna a Bratislavy samozřejmě o něco kratší dobu. Cena zájezdu na nedělní závod je 3980 Kč.
Cena zahrnuje:
- autobusovou dopravu z ČR a Slovenska luxusním autobusem Mercedes
vstupenku General Admission - místa na volné plochy okruhu Hungaroring (místa na stání)
odborného delegáta CK specializovaného na formuli 1
info balíček
zákonné pojištění CK dle zákona č. 159/1999 Sb..

Fakultativní služby:
za příplatek vstupenka na tribuny do sektoru Bronze, Silver, Gold nebo VIP
komplexní cestovní pojištění 25 Kč/os.
storno pojištění 15 Kč/os.

Pokud se na poslední chvíli rozhodnete pak neváhejte navštívit tento odkaz ZDE, kde se dozvíte více informací.

Podívat se na Velkou cenu Belgie je snem fanoušků

19. července 2017, 12:12 | Josef Viták | Komentáře
Ilustrační fotografie - Podívat se na Velkou cenu Belgie je snem fanoušků
Trať Spa Francorchamps je jednou z nejkrásnějších v celé historii Formule 1. A být přítomen při Velké ceně F1 je proto snem snad každého fanouška bez ohledu na to kterému týmu, nebo jezdci fandí.

Trať vedla po veřejných komunikacích mezi obcemi Francorchamps, Malmedy a Stavelot a první závod se zde konal již v roce 1922. O dva roky později se zde konal první 24 hodin Spa. První závod Formule 1 se zde jel hned v první sezóně šampionátu Formule 1 a to 18. 6. 1950.

Pokud budete mít zájem, můžete se tohoto jedinečného závodu zúčastnit i vy. Tento zájezd Vám přináší cestovní kancelář Prima Italia a cesta trvá zhruba 12 hodin a celý zájezd Vás vyjde pouze na 8.790 Kč. Start zájezdu na tuto jedinečnou Velkou cenu je ve čtvrtek ve večerních hodinách a návrat v pondělí v ranních hodinách.

 

 

Celý zájezd zahrnuje:
- dopravu luxusním autobusem
transfery z hotelu na okruh Spa-Francorchamps
2 noci ubytování v ***hotelu v Lutychu ve 2-3lůžkových pokojích
2x snídaně
českého delegáta CK specializovaného na formuli 1
welcome drink na okruhu Spa-Francorchamps
info balíček 
zákonné pojištění CK dle zákona č. 159/1999 Sb.

Fakultativní služby:
vstupenka na sobotu a neděli dle vlastního výběru 
komplexní cestovní pojištění 125 Kč / zájezd / os.
komplexní cestovní a storno pojištění zájezdu včetně vstupenky 200 Kč / zájezd / os.

Více informací získáte ZDE.

Mostecký okruh je v ohrožení. Petici za záchranu podepsal i Tomáš Enge

8. srpna 2016, 20:48 | Stanislav Kolman | Komentáře
Ilustrační fotografie - Mostecký okruh je v ohrožení. Petici za záchranu podepsal i Tomáš Enge
Mostecký autodrom patří společně s brněnským okruhem k nejslavnějším tratím v České republice. Nyní se však dostal do velkých problémů a městu hrozí, že by v krajním případě mohlo přijít i o pořádání populárního závodu trucků. Petici za záchranu okruhu podpořil i český jezdec Tomáš Enge.

Dnes se na internetu objevila petice nesoucí název Za záchranu mosteckého autodromu, podle které hrozí okruhu v Mostě v krajním případě i značné omezení motoristických aktivit, včetně populárního závodu Czech Truck Prix. „My, níže podepsaní, chceme touto peticí upozornit na ohrožení fungování významné firmy působící na území statutárního města Mostu, a to akciové společnosti AUTODROM MOST, která provozuje stejnojmenný závodní okruh, jenž je významným zaměstnavatelem a daňovým poplatníkem v regionu s nejvyšší mírou nezaměstnanosti v zemi,“ uvádí petiční výbor, v jehož čele stojí Pavel Pech. „Důvodem ohrožení její existence jsou zejména aktivity spolku Zdraví pro Most. Jeho členové prostřednictvím petice požadují výraznou regulaci činnosti autodromu, která by ale ve svém důsledku vedla k nemožnosti okruh provozovat.“

„Omezení provozu závodního okruhu, které chce spolek prosadit, by bylo likvidační a vyústilo by mimo jiné v: • zrušení oblíbeného podniku Czech Truck Prix v Mostě, • zmaření investic v řádech stamilionů korun, • zrušení desítek přímých a několik set nepřímých pracovních míst,“ stojí dále v popisu petice. „Apelujeme proto na mostecké radní a zastupitele, aby nepřijímali žádná rozhodnutí k omezení činnosti fungující obchodní společnosti, ale naopak zaštítili společnost AUTODROM MOST v její snaze uvést do praxe v co nejkratší možné době účinná opatření, jimiž se podaří snížit hladinu hluku z provozu areálu.“

Podporu petici už vyjádřil i český závodník Tomáš Enge, který společně s týmem Reiter Engineering na jednom z nejslavnějších českých okruhů testuje. „Podpoříte petici za záchranu našeho krásného Autodromu Most? Já jsem ho již podpořil,“ vzkázal Tomáš Enge fanouškům na svém Facebooku.

Podpoříte PETICI za záchranu našeho krásného Autodrom Most? Já jsem ho již podpořil! 

Zveřejnil(a) Tomas Enge dne 8. srpen 2016

Jaké pneumatiky jsou ty nejlepší? Pomohou výsledky testů!

1. srpna 2016, 13:43 | Komerční článek
Ilustrační fotografie - Jaké pneumatiky jsou ty nejlepší? Pomohou výsledky testů!
Pneumatiky jsou na voze to nejdůležitější, jelikož právě ony ovlivňují, jak dobře vaše auto sedí na vozovce. Zaměřit se na jejich kvalitu obvykle znamená zaměření-se i na vaši bezpečnost. Jak ale vybrat ty pravé a neprohloupit?

Vzhledem k současnému období pomůže test letních pneumatik. Bohužel mnoho lidí stále neví, že takové testy existují a mnohdy se nechávají zlákat jenom reklamní kampaní, nebo cenou. Přitom možností, jak zjistit objektivní kvalitu, je více než dost. Stačí se zaměřit na recenze autoklubů, nebo i časopisů, jako:
• ADAC
• ACE
• Autobild
• Autoklub ČR

Co je testováno?
Čím je test rozsáhlejší, tím samozřejmě lépe. Díky tomu máte jistoty spojené s tím, že byly vyzkoušeny veškeré možné parametry pneumatiky. Primárně dochází k testům, které jsou zaměřeny na to, jak dlouhá je brzdná dráha, nebo jaký záběr pneu nabídnou. Na tyto parametry se primárně zaměřuje test zimních pneumatik. Dále je sledována třeba i spotřeba, celková hlučnost, schopnost odvádět vodu, hodnota opotřebení, kvalita dezénu a celá řada jiných parametrů.
Je tedy jasné, že právě testy jako takové nám při nákupu mohou říci podstatně více, než povinné štítky, které zahrnují jenom několik základních hodnot. Kvalitě jako takové se však obvykle vyhýbají.

Kupujte to nejlepší
Kde zjistíte informace o tom, jak která pneumatika dopadla a která je tou nejlepší na trhu? Zkuste web Testkvality.cz, který se pravidelně zaměřuje právě na zveřejňování výsledků do přehledných žebříčků. Díky tomu zjistíte, ž ideální pneumatikou na léto jsou modely Dunlop Sport Blu-Response, Goodyear Efficient Grip Performance, nebo Continental PremiumContact 5.
Pokud se už poohlížíte po kvalitním zimním modelu, i zde platí, že je dobré vsadit na nezávislé hodnocení. To jasně říká nejenom to, že neznámým výrobcům z Číny a jiných zemí je třeba se vyhnout. Říká také, že správnou volbou jsou modely Michelin Alpin 5, Dunlop SP WinterSport 4D a Goodyear Ultra Grip 9. Jak je patrné, v obou segmentech čelo žebříčku okupují stejní výrobci.

Co takhle celoroční pneumatika?
I ta může v řadě případů vyhovovat. Zvláště, pokud se zaměříte na modely Pirelli P7 Cinturato All Season, Goodyear Vector 4Seasons a Vredestein Quatrac 3. Na druhou stranu dodejme, že i když test celoročních pneumatik jasně definoval to nejlepší na trhu, nesmíme zapomenout na charakteristiku daných pneu. A to v souvislosti s tím, že nikdy nedosáhnou v daném období tak dobrých vlastností, jako konkrétní letní i zimní či letní pneumatika.

Do náročných podmínek se příliš nehodí, ale pro nahodilé jízdy hlavně v době ideálních povětrnostních podmínek se hodit rozhodně mohou. Příkladem jejich možného použití jsou třeba kratší cesty na nákupy po suchých, nebo jenom lehce mokrých silnicích. V případě zimy zvládnou menší vrstvu sněhu, ale výrazné přívaly určitě ne.

Uniesli Ecclestonovu svokru, výška výkupného dosahuje takmer miliardu korún

26. července 2016, 13:51 | Anton Krajčoviech | Komentáře
Ilustrační fotografie - Uniesli Ecclestonovu svokru, výška výkupného dosahuje takmer miliardu korún
V Sao Paule uniesli svokru Bernieho Ecclestona, únoscovia požadujú výkupné vo výške 120 miliónov Brazílskych realov (900 miliónov českých korún).

Podľa Brazílskeho Veja a Journal Nacional bola Aparecida Schunck unesená v piatok a vyšetrovanie je stále otvorené.  

Za 120 miliónov realov únoscovia zaručujú bezpečný návrat 67-ročnej matky Ecclestonovej tretej ženy, Fabiany Flosi. Požadované výkupné je najvyššie v histórii Brazílie.   

Ecclestone už bol zatiahnutý v podobnom zločine, keď mal za svoju dcéru Tamaru zaplatiť výkupné vo výške 200 tisíc libier, vtedy bol únosca zatknutý a usvedčený zo zločinu.

VIDEO: Takhle skvěle umí kopat Fernando Alonso. Přímákem překvapil i gólmana soupeře

25. května 2016, 20:04 | Stanislav Kolman | Komentáře
Ilustrační fotografie - VIDEO: Takhle skvěle umí kopat Fernando Alonso. Přímákem překvapil i gólmana soupeře
Dvojnásobný mistr světa Formule 1 nemá talent jen na závodění. Skvěle se předvedl i během přátelského utkání v Monaku jako fotbalový hráč. Za takový přímák by se nemusel stydět ani fotbalista v české nejvyšší soutěži.

Závodní víkend v monackém knížectví je v mnoha ohledech speciální. Ne jen kvůli tomu, že první tréninky se konají už ve čtvrtek, ale i díky bohatému doprovodnému programu. Jeho součástí je i přátelský fotbalový duel jezdců Formule 1 proti all star výběrů z Monaka. Během tohoto utkání se skvěle zahraným přímým kopem blýskl španělský pilot Fernando Alonso. Podívejte se sami:

Přímý kop Fernanda Alonsa

Zdá se, že Fernando Alonso nemá talent jen na závodění. Takto skvěle zahraným přímým kopem dnes během duelu s monackým All star výběrem zaskočil gólmana soupeře! ⚽️

Zveřejnil(a) SvětFormule.cz dne 25. květen 2016

MiniDrivers: Velká cena Španělska a kolize jezdců Mercedesu v kreslené podobě

18. května 2016, 20:25 | Stanislav Kolman
Ilustrační fotografie - MiniDrivers: Velká cena Španělska a kolize jezdců Mercedesu v kreslené podobě
Šampionát Formule 1 pokračuje a s ním i dnes už kultovní seriál MiniDrivers. Ten zábavnou a kreslenou formou popisuje všechny podstatné události z Velké ceny Španělska.

Nechybí samozřejmě kolize obou závodníků týmu Mercedes, včetně hodu Lewise Hamiltona volantem krátce po incidentu. Vidět můžete také odstoupení Fernanda Alonsa a oslavy nejmladšího vítěze historie na stupních vítězů.

Klenoty z centra McLarenu: Komu patřily tyto legendární přilby?

21. dubna 2016, 18:57 | Stanislav Kolman | Komentáře
Ilustrační fotografie - Klenoty z centra McLarenu: Komu patřily tyto legendární přilby?
Za volanty vozů McLaren se za historii týmu vystřídalo mnoho pilotů. A s nimi také mnoho přileb. Stáj nyní na svých oficiálních webových stránkách ukázala ty největší klenoty, které se nachází v samotném centru britského týmu.

Přímo v McLaren Technology Center v britském Wokingu se nachází tato ohromující sbírka přileb jezdců, kteří v minulosti reprezentovali barvy slavného týmu. Jedná se o originální kousky napříč celou historií Formule 1. Od helmy Bruce McLarena z roku 1963 až po ochranné prvky hlavy Lewise Hamiltona či Jensona Buttona. Sbírka, kterou stojí za to vidět!

Bruce McLaren
zakladatel týmu, 1963

Emerson Fittipaldi
1974-1975

James Hunt
1976-1978

Gilles Villeneuve
1977

Alain Prost
1980 a 1984-1989

Ayrton Senna
1988-1993

Mika Häkkinen
1993-2001

Nigel Mansell
1995

Kimi Räikkönen
2002-2006

Lewis Hamilton
2007-2012

Jenson Button
2010-nyní

VIDEO: Hollywoodský kaskadér předvede salto nad jedoucí formulí!

18. dubna 2016, 12:30 | Stanislav Kolman | Komentáře
Ilustrační fotografie - VIDEO: Hollywoodský kaskadér předvede salto nad jedoucí formulí!
Tohle video rozhodně není pro slabší povahy. Hollywoodský kaskadér stojí zády k přibližujícímu se vozu Formule E, aby následně předvedl salto vzad přímo nad jedoucím vozem.

Čtyřiatřicetiletý Damien Walters je profesionálním kaskadérem a zahrál si i ve snímcích jako Captain America či Skyfall. Nebezpečí mu rozhodně není cizí a pořádně si užil i natáčení v závodním prostředí. Takto dopadlo jeho setkání s monopostem Formule E.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »