Články: Aktuality

Vettel neočakáva, že bude mať s Leclercom problémy

13. prosince 2018, 23:20 | Anton Krajčoviech | Komentáře
Ilustrační fotografie - Vettel neočakáva, že bude mať s Leclercom problémy
Získa Sebastian Vettel v roku 2019 konečne titul? To je častá otázka. Tak isto ako situácia vo Ferrari s Vettelom a Leclercom ako tímovými kolegami.

Kimiho Räikkonena vystrieda vo Ferrari Charles Leclerc. Všeobecne sa predpokladá, že mladý Monačan bude Sebastianovi Vettelovi väčším súperom než bol štyri roky Lietajúci Fín.

„Až tak Charlesa zatiaľ nepoznám a on nepozná mňa,“ povedal Vettel. „Poznáme sa, je to dobrý chalan, takže nepredpokladám, že na trati bude niečo v neporiadku. Budeme rivalmi rovnako, ako ja s Kimim.“

„Snažíte sa byť prvý, ak to dokážete, porazili ste všetkých, aj tímového kolegu. Uvidíme, vieme, že chceme Ferrari priviesť späť na víťaznú cestu. Preňho to je v porovnaní so mnou iný bod v kariére. Myslím, že čas nám povie viac, no podľa toho, čo viem teraz a ako veľmi ho poznám, je to dobrý človek.“

Vettel zavtipkoval, že ho mal možno Räikkonen po štyroch rokoch dosť, no všetci vieme, že Sebastian by bol rád, keby Kimi ostal. Obaja na ceremoniály FIA navyše potvrdili, že ostanú priateľmi aj keď nebudú tímovými kolegami. To je logické, kamarátili sa roky predtým, než sa stretli vo Ferrari.

 

Leclercov príchod do Ferrari je spájaný s príchodom Daniela Ricciarda do Red Bullu v roku 2014. Vtedy mladík poriadne vyškolil Sebastiana Vettela, Získal tri víťazstvá, kým maximom štvornásobného majstra boli tri tretie miesta.

Nováčik vo Ferrari sa ale podľa vlastných slov chce učiť zo všetkého, z čoho sa dá, aj od svojho tímového kolegu. Preto s ním chce logicky mať dobrý vzťah.

„Musím pokračovať v raste a byť zameraný na oblasti, v ktorých som stále slabý,“ povedal Leclerc. Pokúsim sa učiť od všetkých v tíme a tiež od môjho tímového kolegu. Plán je byť tak pripravený, ako sa len dá. Nemôžem sa dočkať, kedy budem v aute počas prvého testu a prvých pretekov,“

Hulkenberg uznáva zlepšenie Renaultu, no chce viac

13. prosince 2018, 21:43 | Anton Krajčoviech | Komentáře
Ilustrační fotografie - Hulkenberg uznáva zlepšenie Renaultu, no chce viac
Renault sa za tri sezóny vypracoval na najlepší tím zo zvyšku poľa, aj keď započítame „obe“ Force Indie. Už sa dá posunúť len medzi svetovú triedu.

Renault bol najlepším tímom zo zvyšku poľa, reálne ale neukázal, že by mal na súboj s prvou trojkou. Nico Hulkenberg si myslí, že sa jeho tím musí do budúceho roku zlepšiť, je na to vraj skvelá príležitosť vďaka meniacim sa aerodynamickým pravidlám.

„Vždy je to skutočne ťažké, celé je to špekulácia,“ dodal. „Vieme, čo robíme a viem, že to nie je zlé, no trápi nás čo robiť ďalej.“

„Nové predné krídlo je pre budúci rok mäkkým resetom, keďže k nemu bude každý pristupovať inak. Je ťažké odhadovať, ako to bude, no na to sa musíme zamerať. Musíme aj odhryznúť zo straty na ostatných, ako továrenský tím musíme zamerať na veľký krok.“

Hulkenebrg uznáva, že Renault prešiel od svojho návratu obrovskou zmenou a urobil kopec práce. Francúzi sa vrátili v roku 2016 a boli na deviatom mieste s ôsmimi bodmi, rok na to boli šiesty so sedemnásobkom bodov, tento rok získali bodov 122.

“Myslím si, že sme urobili veľmi dobrý progres vo všetkých oblastiach, hlavne v štruktúre tímu a postavenia ho na správne miesto pre rast v nasledujúcich rokoch.”

“Čo sa ale týka technickej časti, vývoja, len monopostu, tento rok nebol tým, čo sme mali v pláne a čo sme hľadali. Je to niečo, na čom musíme pracovať a v čom sa musíme budúci rok zlepšiť.”

“Stále si ale myslím, minulý rok šieste miesto, tento rok štvrté, to je zdravý a dobrý vývoj.”

Soutěž: První závod Formule E

13. prosince 2018, 16:12 | Pavel Šimek
Ilustrační fotografie - Soutěž: První závod Formule E
Se startem nové sezóny Formule E jsme nachystali menší soutěž pro fanoušky této série o media pack od Audi Sport z loňské sezóny.

Soutěž je snadná: hlasujte u příspěvku na Facebooku níže pomocí palce, nebo srdíčka.

Tipovací otázka je snadná: "Vyhraje první závod v Rijádu bývalý závodní jezdec F1?"

Soutěžní příspěvek je zde.

Hlasovat můžete do soboty 12:00. Pak budou tipy uzavřeny a na základě výsledků závodu bude vylosován výherce se správnou odpovědí, který získá media pack od Audi Sport Abt Schaeffler a podpisovou kartu dvorního Dj Formule E.

Tyto materiály pochází z mých letošních cest na Formuli E, o které bych se tímto chtěl podělit v soutěži s fanoušky a čtenáři.

První závod sezóny 2018/19 se jede už tuto sobotu a vy jej můžete sledovat na českém kanále Eurosportu.

Kvůli technickým potížím Ricciardo nemohl spát

12. prosince 2018, 19:27 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Kvůli technickým potížím Ricciardo nemohl spát
Australský závodník přiznal, že technické potíže, které jej provázely zejména ve druhé polovině sezóny zapříčinily problémy se spánkem.

Daniel Ricciardo prožil opravdu náročnou sezónu, neboť se mu smůla lepila na paty. A to zejména ve druhé polovině sezóny. Red Bull totiž poměrně dost zrychlil a často promlouval do boje o pódiová umístění, dokonce i o vítězství. Jenže oba jezdce zužovaly technické potíže. Australan byl po Grand Prix Mexika natolik frustrovaný, že hlásal, že už nemá chuť závodit a že „to auto je prokleté" a nabízel jej Piere Gaslymu (jeho nástupce u Red Bullu – pozn. red.). Posléze však svá slova mírnil a vše uvedl na pravou míru.

Není se čemu divit, když po letní přestávce dokončil pouze polovinu závodů, a z toho nedokončil dvě velké ceny za sebou kvůli selhání motoru (VC USA a VC Mexika). Kromě toho také slízl nespočet penalizací, kvůli kterým přišel o dobrou startovní pozici.

„Letos se toho událo hodně a byl bych naivní, kdybych si myslel, že mě to v některých částech (sezóny) neovlivnilo. Není to tak, že bych mohl ukázat na závod a říct, že tenhle závod byl špatný, protože jsem hodně přemýšlel.“

„Je to vyčerpávající a když vaše mysl pracuje, někdy pak spíte místo osmi hodin jen šest, a to následně může zpomalit vaše reakce nebo reflexe.

Rozhodně nechci, aby to vyznělo jako výmluva, ale jsem si jistý, že mě to do jisté míry ovlivnilo.

Je to však součástí rostoucích zkušeností a jsem si jistý, že v této pozici, kdy mám hodně mechanických odstoupení, nejsem naposledy,“ uvědomuje si pilot s nejširším úsměvem v paddocku, který příští rok bude oblékat overal továrního týmu Renaultu.

Jsem v centru dění a sedím v autě, jenže všem, kteří na tom pracovali, zejména klukům v garáži, to zlomilo srdce stejně jako mě. A to pracovali během víkendu stejně dlouho, ne-li déle než já.

Občas jsem chtěl prostě vypadnout a někam se schovat, ale naštěstí jsem většinu času věděl, kde je mé srdce a myslel jsem na ně (mechaniky).

Zlomové bylo právě již zmiňované Mexiko, které bylo náročné nejen po něj, ale také pro celý tým: Mexiko bylo náročné, byly to dvě vypadnutí za sebou a bylo to celkem brutální. Cítil jsem, že jsme na tom všichni stejně a že všichni potřebujeme obejmout.

Nebylo to jako ‚jdi do háje, nemusíš to pro mě dělat!‘ Všichni jsme trpěli a nebyla to chyba nikoho z nás,“ vzpomíná na srdcervoucí vypadnutí v Mexiku a odhaluje, že dokonce i tekly slzy.

Verstappen o spolupráci s Hondou: Musíme být trpěliví a důvěřovat jim

12. prosince 2018, 14:10 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Verstappen o spolupráci s Hondou: Musíme být trpěliví a důvěřovat jim
Red Bull přijal novou výzvu v podobě partnerství s Hondou, která od návratu do Formule 1 stále výkonnostně ztrácí. Verstappen neočekává bezproblémový průběh, zároveň však zdůrazňuje, že je potřeba být trpělivý a Hondě důvěřovat.

Honda od návratu do Formule 1 v roce 2015 nezažívá jednoduché období. Byť po ukončení spolupráce s McLarenem a přechodu k Toro Rosso zaznamenal japonský motorář značné zlepšení, na Mercedes a Ferrari stále ztrácí jak po výkonnostní stránce, tak i co do spolehlivosti.

Z Red Bullu byla slyšet snad závod co závod kritika na účet jejich již bývalého dodavatele pohonných jednotek Renaultu, který nefungoval podle jejich představ. „Nešlo o to někoho shazovat. Chtěl jsem, abychom se zlepšili,“ vysvětluje Max Verstappen v rozhovoru pro nizozemskou televizní stanici Ziggo Sport. „Jsem přímý. Jestliže se chceme posunout vpřed, nemohu mlčet. Chci, aby se všichni angažovali. A tam, odkud pocházím, musí být kritika povolená. Když se s tím někdo neumí popasovat, není to můj problém. Nejsem ve Formuli 1 kvůli olympijské myšlence. Chci vyhrávat, a to dokážeme pouze s plným nasazením všech zúčastněných.“

Red Bull doufá, že s Hodnou budou moci promluvit do boje mezi Mercedesem a Ferrari. Jakého názoru je nizozemský závodník? „Vím, že všechno nebude probíhat hladce. Ale Hondě důvěřuji a budu trpělivý. Nepředpokládám, že v prvním závodě budeme vpředu. Když ale budeme alespoň trochu lepší než v roce 2018 a budeme konstantní, potom to bude pokrok,“ uvedl Verstappen.

Zimní testy vždycky poskytnou určitý náznak toho, jak bude nacházející sezóna probíhat. Ale pravý potenciál auta a jak dobrý balíček týmy mají se ukáže teprve při zahajovacím závodě.

„Když jsem v únoru 2018 poprvé testoval RB14 a viděl konkurenci, věděl jsem, že Ferrari a Mercedes jsou pořád rychlejší. Především během dlouhých jízd to bylo jasné. Auto bylo lepší než v roce 2017, řízení bylo dobré. Ale na rovinkách jsme byli příliš pomalí.“

Verstappenova sezóna byla jak na houpačce – solidní výkony střídaly ty, na které by nejraději zapomněl, jedná se především o zbytečné kolize z první části sezóny. Co pro něj ale bylo vrcholem? „Byla to úspěšná sezóna, dvakrát jsem vyhrál, stejně tak Daniel Ricciardo. V některých velkých cenách jsme předčili naše očekávání. Čtvrtá pozice v konečném pořadí byla pěkná. Jasně, raději jste čtvrtí než pátí. Ale pro mě platí pouze jedno – první místo.“

„Do začátku ledna mám prázdniny, potom začnu intenzivně trénovat. Je fajn strávit doma více času, ale neodvážu se. Pro mě je zatraceně náročné shodit pár gramů, takže musím zůstat disciplinovaný,“ uzavřel pilot rakouské stáje.

Zvěsti o Binottovi nejsou ‚fake news‘. Jsou Arrivabeneho dny sečteny?

12. prosince 2018, 09:11 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Zvěsti o Binottovi nejsou ‚fake news‘. Jsou Arrivabeneho dny sečteny?
Ačkoliv se šéf týmu Ferrari Maurizio Arrivabene dušoval, že ohledně změny na postu šéfa týmu ke změnám nedojde a že Binotto zůstane technickým ředitelem, se nyní ukázalo, že tomu tak zřejmě nebude.

Již v závěrečné fázi sezóny se spekulovalo o možném odstoupení Maurizia Arrivabeneho, který byl spojován s vedoucí pozicí fotbalového týmu Juventus Turín. Ital měl údajně dostat od bývalého prezidenta Ferrari Sergia Marchionneho ultimátum: Prohraje-li stáj pod jeho vedením znovu titul, bude muset vyklidit pole a přenechat post Mattiu Binottovi. Sám Arrivabene však tyto zvěsti označil za ‚fake news‘.

„Náš tým zůstane pro příští sezónu kompaktní,“ řekl na začátku listopadu Arriabene. Nicméně i před odchodem Jamese Allisona v roce 2016 Ferrari mlžilo a bránilo se tím, že jsou to pouze spekulace. Jenže Allison pak skutečně změnil působiště.

Z více stran se ozývají hlasy, že atmosféra ve Ferrari je momentálně pořádně napjatá kvůli boji o moc právě mezi Arrivabenem a Binottem. „Opět bylo zveřejněno něco, co mohu označit jen jako fake news. Říká se to jen proto, aby nás to destabilizovalo. Odmítám to komentovat.“

Podle informací redaktora italského deníku Corriere della Sera Giorgia Terruziho jsou však spekulace částečně pravdivé.  „Prezident Ferrari John Elkann navštěvoval Maranello podstatně častěji než dříve. Organizaci, kterou etabloval v Maranellu zemřelý šéf koncernu Fiat/Chrysler Sergio Marchionne, nechal nedotčenou.

Šéf týmu Maurizio Arrivabene vždy vyvracel, že by byly v týmu nějaké nesrovnalosti a možnost, že Mattio Binotto odejde, označil za fake news. Ve skutečnosti však Binotto po finále v Abú Zabí poprosil o schůzku s vedením Ferrari. O alternativy neměl nouze. Měl nabídky od několika stájí. Ovšem musel vzít v potaz roční pauzu, kdyby přešel k jinému týmu. Binotto chce ale zůstat, protože chce být s Ferrari mistrem, to je jeho mise.

Aby to dokázal, požaduje jasné rozdělení rolí a klid na pracovišti. Příliš se mu nelíbilo, jak Arrivabene a Sebastian Vettel opakovaně poukazovali na hranice vozu. Jako kdyby mohlo za porážku v šampionátu jen auto.“

Bottas si vyzkouší rally. V Laponsku usedne za volant Fiesty WRC

11. prosince 2018, 20:48 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Bottas si vyzkouší rally. V Laponsku usedne za volant Fiesty WRC
Finský závodník si odbude příští měsíc premiéru v rally. Zúčastní se totiž Artic Rally Lapland s Fordem Fiesta WRC týmu M-Sport.

Téměř všichni finští závodníci, jenž závodili ve Formuli 1, absolvovali alespoň jednu rally. Posledním byl Kimi Räikkönen, který dokonce odjel ve WRC tři celé sezóny mezi lety 2009-2011. Nyní jej následuje Valtteri Bottas. 29letý závodník se zúčastní třídenní arktické rally v Laponsku, která se bude konat od 24.-26. ledna 2019, přičemž usedne do mistrovského vozu Sébastiena Ogiera (2017 a 2018), Fordu Fiesta RS WRC.

Navigátora mu bude dělat čtyřiapadesátiletý Timo Rautianen, který společně s Marcusem Grönholmem tvořili mezi lety 1995 a 2007 velmi úspěšnou dvojici. Kromě třiceti vyhraných rally se mohou pyšnit dvěma tituly (2000 a 2002).

„Tohle je jedinečná příležitost nahlédnout do světa rally. Chtěl bych poděkovat všem, kteří mi to umožnili. Pro mě je to něco zcela nového, protože v autě WRC nemám žádné zkušenosti. Ale jsem závodník, takže pokaždé jezdím na plný plyn, ať už řídím jakékoliv auto,“ těší se na svou premiéru rodák z Nestoly.

Bottasova účast je propagovaná pod heslem ‚Létající Fin – Mise v Laponsku‘ a je součástí vývojového programu finských rallyových jezdců týmu AKK Motorsport.

Kromě již zmiňovaného Grönholma jezdil Rautianen ještě po boku Mikko Kalliomaa. Ale v případě Bottase očekává, že to bude něco zcela jiného. Nicméně podle něj se není čeho obávat, když bude navigovat jezdce takového formátu, jako je Bottas. Připomíná však, že si jezdec bude muset zvyknout na to, že musí jet podle toho, jak mu diktuje spolujezdec.

„Takto zajímavou výzvu jsem jednoduše musel přijmout. Jsem přesvědčený, že s tak talentovaným jezdcem jako Valtteri, dokážeme v testech etablovat dobrou základní jezdeckou rutinu. Nejtěžší pro něj asi bude to, že mu někdo předčítá, jak má jet.“

Sainz neočekává spory s Norrisem

11. prosince 2018, 17:52 | Dušan Bouzek
Ilustrační fotografie - Sainz neočekává spory s Norrisem
Carlos Sainz věří, že bude se svým novým týmovým kolegou Lando Norrisem dobře vycházet a jejich vztah se obejde bez komplikací.

Carlose Sainze budeme v příští sezoně vídat na startu velkých cen Formule 1 v barvách McLarenu, kam se přesune z Renaultu. Společně s ním utvoří ve Wokingu jezdeckou dvojici nováček Lando Norris, který si v letošním roce připsal titul vicemistra ve Formuli 2. Španěl věří, že mezi ním a britským mladíkem nebude panovat napjatý vztah. Sainz tak nepředpokládá opakování situace ze svého působení u Toro Rosso, kdy nebyl jeho vztah s týmovými kolegy bezproblémový a to jak v případě Maxe Verstappena, tak Daniila Kvyata.

„V porovnání s Toro Rosso určitě," odpověděl 24letý závodník na dotaz ze strany serveru Motorsport.com, zda-li očekává dobré vycházení s Lando Norrisem.

"Očekávám velmi podobnou situaci jako s Nicem v Renaultu. Jasně, Nico byl (v Renaultu) rok přede mnou a s Landem přicházíme do McLarenu, já pravděpodobně s mnohem více zkušenostmi, ve stejném roce. Oba začneme od píky. Myslím, že nám to umožní začít znovu, oběma jezdcům stejným způsobem. Se zkušenostmi jistě budu mít šanci. Na začátku sezony budu muset vést tým, zvláště, když Lando začne získáváním trocha zkušeností, ale rozhodně to bude pro McLaren nový start."

"Jsem si jistý, že to bude velice podobné jako to bylo u Renaultu. Měl jsem s Nicem velmi dobrý vztah, oba jsme hráli na trati fér, oba jsme táhli tým dopředu a skutečnost, že jsme si byli tak blízko v každé kvalifikaci, pomohla týmu v neděli získat spoustu bodů. Doufejme, že to bude u McLarenu stejné a užijeme si nějakou zábavu.“

Syn dvojnásobného rallyového šampiona v březnu zahájí již pátou sezonu v královně motorsportu, do které vstoupil roku 2015. Svého největšího úspěchu dosáhl ve Velké ceně Singapuru 2017, kdy ještě v barvách Toro Rosso dokončil závod na čtvrté příčce.

Vettelovi by „extrémně pomohl“ rozhovor se Schumacherem

11. prosince 2018, 13:42 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Vettelovi by „extrémně pomohl“ rozhovor se Schumacherem
Vettel přiznal, že by mu rozhovor s legendárním závodníkem nesmírně pomohl. To však není v současné době bohužel možné.

O zdravotním stavu Michaela Schumachera po těžké nehodě na lyžích v prosinci 2013 není příliš informací, byť se objevilo od té doby několik zpráv. Nicméně později vyšlo najevo, že se jednalo o novinářské kachny. Jediné, co rodina prozradila, je, že mají Michaela doma.

Nedávno prezident Mezinárodní automobilové federace Jean Todt odhalil, že Velkou cenu Brazílie sledoval právě u Schumacherových doma ve Švýcarsku. O ničem jiném, než o frustraci z velkého množství reklam během vysílání na německé televizní stanici RTL se však nezmínil.

Nyní Sebastian Vettel, který podruhé v řadě prohrál boj o titul s jezdcem Mercedesu Lewisem Hamiltonem, přiznal, že by mu nesmírně pomohla rada od legendárního Schumiho. „Zvenčí byly vidět jen výsledky. Ale mnoho věcí se samozřejmě odehrává také v zákulisí. Vzhledem k tomu to nebyla jednoduchá sezóna. Nebyla jednoduchá ani z psychické stánky,“ rodák z Heppenheimu naráží především na smutnou ztrátu prezidenta Ferrari Sergia Marchionneho, která zcela jistě promluvila do dalšího vývoje sezóny z pohledu ikonické stáje.

„Myslím si, že na začátku jsme měli šanci vyhrát ještě víc závodů, ale na konci jsme už neměli na to, vyhrát vlastními silami. Měli jsme dobrý balíček, ale koneckonců nebyl dostatečně dobrý.“

Podle Vettela brali nejprve chyby na lehkou váhu a poté se ubrali špatným směrem: „Byli jsme na hranici a potom pochopitelně zkoušíte z toho dostat někde ještě více a po cestě jsme chybovali, přičemž jsme to okamžitě za chybu nepovažovali. A pak jsme se vydali špatným směrem.“

Čtyřnásobnému šampionovi je líto, že své trable nemůže probrat se svým kamarádem Michaelem. „Stále to platí,“ odpověděl na otázku, zda mu Schumacher chybí. „Michael strávil v Maranellu mnoho let a jeho duše se nad týmem stále vznáší! S Michaelem bych si teď o chybách popovídal jako jezdec s jezdcem, nikoliv jako s mechanikem.“

„Proto by mi tento rozhovor extrémně pomohl. S Michaelem jsem měl beztak vždycky dobrý vztah. Chybí mi.“

Oba mají jedno společné: Stejně jako Schumacher je i Vettel týmovým hráčem. Přesto, že tým párkrát chyboval, z Vettelovo úst jsme žádnou kritiku neslyšeli. „Pokud jste pro tento sport plně zapáleni, musíte počítat s tím, že se na obou stranách něco pokazí, takže nemůžete jen oslavovat a neustále vyhrávat – a navíc jste v prvním okamžiku často ovlivněni emocemi. Možná jsem se také poučil z mých dřívějších chyb.“

Alonso: Z kompromisů jsme si letos vzali jen ty špatné stránky

11. prosince 2018, 08:38 | Pavel Fabry | Komentáře
Ilustrační fotografie - Alonso: Z kompromisů jsme si letos vzali jen ty špatné stránky
McLaren si od sezóny 2018 sliboval výrazný výkonnostní posun, když se zbavil pohonných jednotek Hondy a přešel k Renaultu. Zlepšení se sice dostavilo, tým ale ztratil po stránce šasi.

Fernando Alonso tvrdí, že McLaren v letošní sezóně Formule 1 z učiněných kompromisů získal „pouze ty špatné stránky“. Nepodařilo se mu tak udělat pokrok, který si po mizerném ročníku 2017 sliboval.

McLaren po třech neúspěšných letech ukončil partnerství s Hondou a začal odebírat pohonné jednotky Renaultu. Letošní model MCL33 byl ale zatížen vrozenými problémy, vykazoval totiž příliš velký aerodynamický odpor, který však nebyl vykoupen lepším přítlakem.

Alonso řekl, že konkrétní důvody, proč ani sezóna 2018 nebyla příliš úspěšná, zůstanou v soukromí, přiznal však, že McLaren se „v tomto projektu vydal některými směry, které nepřinesly očekávané výsledky.“

Španěl dodal: „Na tom voze došlo k některým kompromisům s velkými nadějemi, výkonnost se ale nedostavila. Z těch rozhodnutí jsme si tedy odnesli pouze ty špatné stránky. Myslím ale, že příští rok by měl být mnohem lepší, poučili jsme se.“

McLaren odhalil podstatu svého hlavního problému po letní přestávce, tedy příliš pozdě na to, aby jej mohl napravit a svoji sezónu zachránit. Kdyby se tak stalo výrazně dřív, býval by podle svého vedení nasadil během sezóny specifikaci B svého šasi.

Stáj z Wokingu tak obětovala zbytek sezóny testování experimentálních dílů s výhledem na nápravu v roce 2019. Alonso je přitom podle svých slov přesvědčen, že McLaren bude mnohem konkurenceschopnější.

„Od července už testujeme experimentální díly na příští rok,“ řekl. „V týmu panuje velký optimismus ohledně směru, kterým jsme se s vozem v posledních pár měsících vydali.

Pochopili jsme svoje problémy, víme, že loni bylo naše auto po stránce šasi velice konkurenceschopné. Víme to, protože máme GPS srovnání, známe rychlosti v zatáčkách.

Loni, před 12 měsíci, bylo auto v některých oblastech velice konkurenceschopné a my jsme letos tuto konkurenceschopnost bohužel ztratili. Pochopili jsme proč, takže si myslím, že příští rok bude tým v mnohem lepší pozici, jsem za ně rád.“

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »