Noc v Singapuru byla pro Alonsa kouzelná, dokončil sedmý

16. září 2018, 17:05 | Jiří Košta

Po delší době se zase Fernando Alonso vrátil s McLarenem na body, když dokázal dokončit na sedmé pozici.

Španělský pilot se do závodu kvalifikoval na jedenácté pozici. Hned po startu se o dvě posunul dopředu. Nicméně díky dobré strategii, která mu pomohla se dostat před soupeře, skončil na sedmém místě.

„Dneska je ohňostroj hlavně pro Hamiltona, který měl vítězství už napůl v kapse. Ale i my jsme měli dobrý závod. Naštěstí jsem se mohl vyhnout incidentu, který se stal přede mnou. Auto fungovalo na ultra měkké sadě dobře. Mohli jsme mít i nejrychlejší kolo, ale bohužel v závěru přezul Magnussen na měkčí sadu pneumatik,“ řekl Alonso pro Movistar + F1.

„Všechno se stalo přede mnou, ale jakmile se otevřela trať během zastávek v boxech ostatních, měli jsme příležitost něco zkusit. Auto se celou dobu chovalo dobře.“

Alonso zdůraznil, že i když je čtvrtým nejlepším autem Haas, dokázali jej porazit, přičemž Haas nevyužil své šance na dobrý výsledek.

„Věděli jsme, že to je pro nás příležitost, pokud ostatní zajedou a my zůstaneme na trati. Očekávali jsme, že na nás bude útočit Grosjean, nicméně uvízl v provozu, a nebyl schopen se dostat dopředu, což je u nich běžné.

„Dnes nám pomohla strategie, ale uvidíme, jak se nám podaří další závody. Musíme pracovat tvrdě a mít správné načasování.“

Další články