Formule E: Rosenqvist nejspíše z Mahindry odejde a zamíří do IndyCar

28. srpna 2018, 20:41 | Barbora Goldmannová
Ilustrační fotografie - Formule E: Rosenqvist nejspíše z Mahindry odejde a zamíří do IndyCar

Švédský závodník přijme po dvou sezonách strávených ve Formuli E novou výzvu v podobě zámořské série IndyCar.

Již před finálním závodem sezony v New Yorku se vynořily na povrch spekulace o odchodu talentovaného a velmi rychlého Švéda Felixe Rosenqvista z Mahindry a celkově i ze šampionátu. S těmito informacemi tehdy přišel anglický portál e-racing365.com. 

Tyto spekulace během pondělí ještě podpořil web RaceFans.net, který informuje, že Rosenqvist po dvou letech strávených s týmem Mahindra z Formule E odchází a že jeho další kroky směřují do severoamerické série IndyCar, kde bude reprezentovat barvy týmu Ganassi. Kdo jej nahradí v Mahindře ještě není jasné.

S indickou stájí tvořil velmi silný pár. Vždyť hned při svém debutu skončil v šampionátu jezdců na třetím místě. Letos i přes zisk dvou výher klesl na šestou pozici. Na pódiu jsme ho viděli celkem sedmkrát, z toho třikrát stanul na stupínku nejvyšším a získal šest pole positions.

Pro blonďáka z Värnamo to však nebude v zámoří tak zcela premiéra, neboť už v roce 2016 závodil v Indy Lights s týmem Balardi Auto Racing a se 185 body skončil 12. V témže roce a i o rok později testoval pro svého potenciálního nového zaměstnavatele Chipa Ganassiho. Už tehdy jej Američan označil za "perfektního jezdce". V týmu by měl údajně jezdit po boku čtyřnásobného šampiona IndyCar Scota Dixona, přičemž by převzal kokpit po Edovi Johnsovi.

Štítky: Formule E

Další články

Komentáře

Žádné příspěvky nenalezeny.