VC Kanady: V první řadě překvapivě Vettel a Bottas

Verstappen, který dosud udával rychlost odstartuje až z druhé řady. Pole position získal překvapivě Vettel, který včera neměl rychlost. V první řadě ho doplní Bottas. Finský závodník včera jezdil poměrně nenápadné tréninky.

Q1

Na začátku Q1 vybuchl motor Grosjeanovi a vypadalo to, že se nedočkáme překvapení a v Q2 neuvidíme Williams a Sauber. Pak ale Leclerc zajel super kolo, posunul se na dvanácté místo a o Q2 muselo bojovat několik jezdců: Alonso, Grosjean či Hartley. Černého Petra nakonec schytal Gasly.

O rychlé kolo se pokoušel i Stroll, ale byl příliš rychlý v nájezdu do poslední zatáčky. Nakonec ji musel projít křížem, čas se mu tedy nepočítal.

Q2

V Q2 jsme se velkého dramatu nedočkali. Jedenáctý Magnussen se neúspěšně snažil postoupit a Hülkenberg, který byl v ohrožení, si polepšil z desátého místa na osmé. Malé drama nastalo na konci, Vettel končil ostré kolo, když si na zadní rovince pomalou jízdou chystali nájezd do posledního měřeného kola ostatní jezdci. Němec měl co dělat, aby nedošlo ke kolizi.

Dále nepostoupili Hartley, Leclerc, Alonso a Vandoorne. Do zítřejšího závodu startují všichni kromě Red Bull na hypersoftoch.

Q3

První jízdy v Q3 dopadly překvapivě nejlépe pro Vettela, ale překvapil i Bottas. Negativně překvapili jezdci Red Bullu na čtvrtém a šestém místě. Force India vsadila na jednu kartu a vyjeli jen během druhých jízd.

První začal druhou sérii ostrých jízd Räikkönen, pokazil ji ale po druhé zatáčce, kdy vyjel mimo trať. Hamilton se z třetího místa nedokázal zlepšit, pokazil desátou zatáčku. Vettel svůj nejlepší čas ještě vylepšil, Ricciardo sice ne, ale jeho týmový kolega odsunul až na čtvrté místo Hamiltona.

Dva nejrychlejší tedy nikdo nepřekonal, Vettel s Bottasom v první řadě. Ve druhé Verstappen a Hamilton. Ve třetí Räikkönen a Hülkenberg, Ricciardo dostane penalizaci. Poslední tři místa nejlepší desítky obsadily Ocon, Sainz a Perez.