Příští rok bude za Alfa Romeo Sauber jezdit Leclerc a Ericsson!

2. prosince 2017, 12:37 | Tadeáš Zíka
Ilustrační fotografie - Příští rok bude za Alfa Romeo Sauber jezdit Leclerc a Ericsson!

Před několika dny švýcarský tým Sauber F1 Team oznámil příchod nového titulárního partnera, Alfy Romeo. Nyní ukázal, jak nejspíše budou vypadat jejich vozy příští sezonu a kdo usedne do jejich kokpitů.

Sauber v sobotu pořádal tiskovou konferenci, na které vystoupil i například Jean Todt, Sergio Marchionne i zástupci Liberty Media. Nejdříve potvrdili a popsali budoucí spolupráci Alfy Romeo a Sauberu, která bude krom titulního sponzorství zahrnovat i technologické partnerství. Následně byl odhalen koncept zbarvení vozu pro příští sezonu a představeno jezdecké složení pro příští sezonu.

I v příští sezoně v týmu uvidíme Marcuse Ericssona. Švédského pilota čeká ve Formuli 1 již pátá sezona. V roce 2014 měl debut v zeleném voze Caterhamu, od sezony 2015 usedává do vozů Sauberu.

Druhým pilotem bude nováček Charles Leclerc, který na sebe již dlouho přitahoval pozornost svými výkony ve Formuli 2 a je součástí juniorského programu Ferrari.

Třetím pilotem týmu bude Antonio Giovinazzi, který stejnou úlohu bude plnit i ve Ferrari. Je taktéž členem juniorky Ferrari a za sebou už má dva závody za Sauber, když nahradil zraněného Wehrleina.

Právě Wehrlein bude mít velkou smůlu. Mladík mnohokrát označený za dalšího budoucího mistra světa, příští rok zřejmě nebude mít kde jezdit. Poslední volné místo u Williamsu je stále možností, nicméně čím dál tím více se zdá, že tým spíše nabídne místo Robertovi Kubicovi.

Další články

Komentáře

Žádné příspěvky nenalezeny.