Laudova operace proběhla dobře, jeho stav se rychle lepší

Laudova operace proběhla dobře, jeho stav se rychle lepší

Trojnásobný šampion Formule 1 byl už 24 hodin po zákroku plně při vědomí a odpojen od dýchacích přístrojů. V současné době nadále zůstává ve vídeňské nemocnici, jeho zdravotní stav se ale zlepšuje.

Niki Lauda podstoupil koncem minulého týdne transplantaci plíce, podle dostupných zpráv však jeho rekonvalescence probíhá dobře. Vídeňská nemocnice, ve které je Rakušan hospitalizován, podotkla, že příčiny vedoucí k nutné operaci neměly nic do činění s Laudovou havárií na Nürburgringu v roce 1976 a potvrdili zároveň, že pooperační vývoj je velice uspokojivý.

V prohlášení se uvádí: „Už od začátku dochází k neustálému zlepšování. Všechny orgány fungují dobře. Ve vídeňské nemocnici AKH se o pacienta nadále budeme starat, dokud se neuzdraví plně.“

Lauda, jenž je nevýkonným předsedou představenstva týmu Mercedes F1, stráví rekonvalescencí několik týdnů, měl by však být schopen vrátit se zpátky do své role.

Šéf týmu Toto Wolff již minulý týden popřál svému kolegovi rychlé, ale zároveň rozumné zotavování: „Na Hockenheimu a v Maďarsku nám chyběl a já se nemohu dočkat, až ho budeme mít zpátky. Rekonvalescence, která ho čeká, není žádný závod. Ale já jsem si jistý, že už brzy bude každé sestřičce a doktorovi říkat, jak ho to v nemocnici nebaví.“

2. srpna 2018

Sdílejte na: