Krátké zprávy
Ohlasy po Alonsově premiéře v #LeMans24. Alonso je nadšený, Kristensen si myslí, že možná odejde i celou sezonu… https://t.co/ZW6I7ExTcW

Mercedes bude častěji používat „party“ mód

11. května 2018, 23:11 | Jan Fridrich
Ilustrační fotografie - Mercedes bude častěji používat „party“ mód
Čtyřnásobný mistr světa Lewis Hamilton dominoval v třetí části kvalifikace na GP Austrálie, kde druhý Kimi Räikkönen ztratil sedm desetin sekundy. Následně Brit pojmenoval nejvýkonnější motorový mód Mercedesu jako „party“ mód.

Po závodě v Austrálii zastavil Mercedes časté využívání tohoto módu a Ferrari vyhrálo následné tři kvalifikace.  Stříbrné šípy možná přistoupí na agresivní strategii ohledně nasazení pohonných jednotek v průběhu sezóny.

Podle Motorspo

Kimi Räikkönen dostane nový motor

11. května 2018, 22:11 | Jan Fridrich
Ilustrační fotografie - Kimi Räikkönen dostane nový motor
Ferrari se rozhodlo vyměnit motor po problému na voze Kimiho Räikkönena ve druhém volném tréninku. Obejde se to bez penalizace.

Čtyřicet minut před koncem druhého volného tréninku se zakouřilo ze zádi vozu finského pilota těsně před zatáčkou číslo deset. Ferrari okamžitě ohlásilo přes vysílačku Kimimu Räikkönenovi, ať zastaví svůj vůz, ale Finovi se podařilo dostat do boxů, kde mechanici začali okamžitě zjišťovat, co se stalo. Z 

Nejrychlejší v Barceloně je stále Mercedes, jezdci Williamsu nestačí na Kubicu

11. května 2018, 18:27 | Anton Krajčoviech | Komentáře
Ilustrační fotografie - Nejrychlejší v Barceloně je stále Mercedes, jezdci Williamsu nestačí na Kubicu
Hamilton se ukázal jako nejrychlejší jezdec, ale Bottasův čas z prvního tréninku nepřekonal. Chuť si v druhém tréninku spravil Ricciardo a na své si přišli i fanoušci Kubici.

Nejrychlejší v druhém tréninku byl sice Hamilton, ale čas Valtteriho Bottase z prvního tréninku nepřekonal. Daniel Ricciardo si po havárii v prvním tréninku spravil chuť druhým místem, hned za ním se umístil jeho týmový kolega. Na čtvrtém místě Sebastian Vettel.

Změní Max Verstappen svůj jezdecký styl?

11. května 2018, 17:33 | Jan Fridrich
Ilustrační fotografie - Změní Max Verstappen svůj jezdecký styl?
Po závodě v Ázerbájdžánu se snesla vlna kritiky na Maxe Verstappena. Havárie týmových kolegů Red Bullu rozdělila fanoušky na dva tábory. Jeden tábor svaluje vinu na nizozemského pilota, zatímco druhý tábor obviňuje jeho týmového kolegu Daniela Ricciarda. V Barceloně dostal Max Vestappen několik otázek, jestli nezmění svůj jezdecký styl.

Otázky na Maxe Vestappena směřovaly k incidentu, který se odehrál v Baku. Jezdec Red Bullu byl těmito otázkami iritován. Několik novinářů se mu snažilo vysvětlit, že by bylo dobré, aby méně riskoval. Max Vestappen to okomentoval slovy: „To je ten důvod, proč nejsou jezdci Formule 1.“

Novináři c

Bottas nejrychlejší v prvním tréninku, Ricciardo havaroval

11. května 2018, 15:37 | Anton Krajčoviech
Ilustrační fotografie - Bottas nejrychlejší v prvním tréninku, Ricciardo havaroval
Na čele byli mercedesy, nejrychlejší závodník měl obutou měkčí sadu než jeho týmový kolega. Za zmínku stojí Ricciardo, který havaroval, Alonso, který se přiblížil k Red Bullu, či navrátilec Kubica, který zvládol trénink lépe než jeho tréninkový týmový kolega Stroll.

Fínský závodník byl o 0,849 s rychlejší než Hamilton. Bottas ale měl v době svého nejlepšího pokusu obuté měkčí pneumatiky než Hamilton. Následoval Vettel před Verstappenem, Kimi Räikkönen až na pátém místě.

Víkend nezačal zrovna nejlépe pro Ricciarda, kter&ya

Robert Kubica nastoupí v Barceloně do pátečního tréninku

9. května 2018, 16:38 | Petr Čermák | Komentáře
Ilustrační fotografie - Robert Kubica nastoupí v Barceloně do pátečního tréninku
Robert Kubica měl letos původně nastoupit do několika pátečních tréninků, ale z důvodu problematiky nového monopostu bylo rozhodnuto, že se v pátek nesveze, aby mohli Sergey Sirotkin s Lancem Strollem poskytovat pravidelný feedback. Williams zdá se změnil názor a během prvního tréninku tak za volantem uvidíme Roberta Kubicu.

Robert Kubica letos poprvé vyjede s vozem během závodního víkendu, když během pátečního prvního tréninku usedne místo Sergeye Sirotkina do vozu Williams FW41. Tým chce od Poláka zhodnotit vylepšení vozu.

Stejně jako většina týmů přiveze Williams do Barcelony vylepšen&yacu

Alain Prost uznal, že se mýlil

7. května 2018, 23:49 | Jan Fridrich
Ilustrační fotografie - Alain Prost uznal, že se mýlil
Čtyřnásobný mistr světa Alain Prost si byl jist, že Ferrari bude v letošní sezóně až za Mercedesem a Red Bullem. První závody sezóny naznačily docela jiné pořadí. Italský tým se vzpínajícím koněm ve znaku má možná nejrychlejší vůz ve startovním roli. Proč se Alain Prost zmýlil? Odpověď zní Kimi Räikkönen.

V rozhovoru pro FormulaPassion Alain Prost uznal, že jeho predikce pro letošní sezónu byly chybné. Výrazné zlepšení Ferrari je podle bývalého soupeře Ayrtonna Senny zásluhou finského pilota Kimiho Räikkönena a výkonnější pohonné jednotky.

„Mysl&ia

Maldonado reaguje na přirovnání k Verstappenovi

7. května 2018, 22:45 | Jan Fridrich
Ilustrační fotografie - Maldonado reaguje na přirovnání k Verstappenovi
Nizozemský pilot ve službách Red Bullu Max Verstappen je některými fanoušky přirovnáván k Pastoru Maldonadovi z důvodu množství havárií, do kterých byl zapleten. Na sociálních sítích je někdy Max Verstappen přezdíván „Maxdonado“.

Bývalý pilot Formule 1 Pastor Maldonado uvedl, že všechna tato přirovnání jsou směšná. Venezuelský pilot závodil ve Formuli 1 od sezóny 2011 a jeho jediným úspěchem bylo vítězství v GP Španělska v roce 2012. Pro fanoušky se stal známý spíše kvůli

« 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »