Krátké zprávy
Pro Alonsa je letošní sezona poslední v #F1. Během svého 17letého působení vystřídal 4 týmy a získal 2 tituly. Posl… https://t.co/1Z08OCVQzn

Špatná zpráva pro Gaslyho: Penalizace jej vyšoupla z bodované desítky

9. července 2018, 15:57 | Anton Krajčoviech | Komentáře
Ilustrační fotografie - Špatná zpráva pro Gaslyho: Penalizace jej vyšoupla z bodované desítky
Francouzský závodník Pierre Gasly přišel kvůli penalizaci za souboj se Sergiem Pérezem o desáté místo a zisk jednoho mistrovského bodu.

Závod ve Velké Británii přinesl atraktivní podívanou, jejíž součástí byl v závěru i souboj o poslední bodovanou pozici mezi Pierrem Gaslym a Sergiem Pérezem. Fin&aacut

Trojzávodový mini šampionát: Titul získal Vettel a Ferrari

8. července 2018, 23:58 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Trojzávodový mini šampionát: Titul získal Vettel a Ferrari
Letos se poprvé v historii Formule 1 stalo, že se jeli tři závody po sobě. V tomto článku se podíváme na to, kdo se stal vítězem tohoto mini šampionátu a komu naopak štěstí příliš nepřálo.

V letošním ročníku se vrátila do kalendáře Francie s okruhem La Castellet, která byla první zastávkou "formulového maratonu", jenž obsahoval tři závodní víkendy po sobě. Z Francie se celý kolotoč Formule 1 přesunul do rakouských Alp a poslední zastávkou byl britský Silverstone.

Räikkönen vzal vinu za kolizi s Hamiltonem na sebe

8. července 2018, 19:02 | Aleš Mrázek
Ilustrační fotografie - Räikkönen vzal vinu za kolizi s Hamiltonem na sebe
Kimi Räikkönen potvrdil, že zasloužil penalizaci za kolizi s Lewisem Hamiltonem na startu Velké ceny Velké Británie.

V třetí zatáčce prvního kola závodu finský jezdec ve službách Ferrari probrzdil a vrazil do pravého zadního kola Lewise Hamiltona, který se následně okamžitě dostal do smyku a propadl se na konec startovního pole.

VC Velké Británie: Vettel dobyl Silverstone! Hamilton po stíhací jízdě druhý

8. července 2018, 17:40 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - VC Velké Británie: Vettel dobyl Silverstone! Hamilton po stíhací jízdě druhý
Okruh na bývalém vojenském letišti nám připravil velmi napínavý závod, který ovládl Sebastian Vettel na Ferrari. Lewis Hamilton po kolizi v prvním kole s Kimim Räikkönenem předvedl fantastickou stíhací jízdu a dojel si pro druhé místo. Závod nedokončilo pět jezdců.

Fenomenálně odstartoval Vettel, který okamžitě překonal Hamiltona a převzal vedení. Dobrý start předvedl také Němcův týmový kolega Räikkönen. Jeho předjížděcí manévr nedopadl podle očekávání, neboť nabral a roztočil Hamiltona, který se tak propadl až na samotný chvost startovn&iacu

Pravděpodobně zůstanu, říká Ricciardo

8. července 2018, 15:05 | Dušan Bouzek
Ilustrační fotografie - Pravděpodobně zůstanu, říká Ricciardo
Pilot stáje Red Bull Daniel Ricciardo připustil, že i v příští sezoně bude pravděpodobně hájit barvy rakouského týmu.

Nad budoucností Daniela Ricciarda visel od začátku letošní sezony otazník. Australan je letos ve svém posledním roce smlouvy s Red Bullem a dlouho se zdálo, že by se pilot rakouské stáje mohl stát jedních z klíčových hráčů letošního přestupového kolotoče. Nyní ale

Hartley po výměně motoru odstartuje z boxů, spolu s ním i oba Williamsy

8. července 2018, 14:12 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Hartley po výměně motoru odstartuje z boxů, spolu s ním i oba Williamsy
Hartley by beztak startoval z konce startovního roštu, proto se Hodna rozhodla pro nasazení nových částí motoru. Pro Novozélanďana nebude start z boxů nijak bolestivý. Penalizace postihla rovněž stáj z Grove, která na obou vozech musela vyměnit zadní křídlo.

Během posledního tréninku došlo k velmi podivné nehodě. Když Brandon Harley brzdil do zatáčky Brooklands a bez jakéhokoliv varování prasklo zavěšení levého předního kola a Hartley se proletěl až k bariérám.

Z vozu zbyl jen vrak. Ovšem podle Hondy k žádn&eac

Hvězda Sauberu Leclerc sám sebe kritizuje, ostatní jej chválí

7. července 2018, 22:21 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Hvězda Sauberu Leclerc sám sebe kritizuje, ostatní jej chválí
Charles Leclerc opět dokázal dostat C37 do třetí části kvalifikace a bude startovat z nejlepší desítky. Přesto si myslí, že mohl být ještě lepší. Herberta baví Leclerca sledovat při jeho růstu, di Resta v něm vidí podobnost s Hamiltonem a Verstappenem.

Tato monacká puška je vycházející hvězdou Formule 1. Svého zkušeného parťáka Marcuse Ericssona zatím zajíždí do země. V osmi z deseti kvalifikací Švéda porazil a ve dvou z posledních tří kvalifikačních jízd (8. – 13. – 9.) se dostal doko

Podle Hartleyho je jeho nehoda důkazem vysoké bezpečnosti Formule 1

7. července 2018, 20:40 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Podle Hartleyho je jeho nehoda důkazem vysoké bezpečnosti Formule 1
Novozélanďan přerušil po nepříjemném výletu mimo trať třetí trénink. Byť nehoda jako taková vypadala strašidelně, on vyvázl bez jediného škrábance. Stejná nehoda by ještě před několika lety dost možná dopadla pro jezdce mnohem hůře, než jen sešrotovaným vozem.

Pilot Toro Rosso má tento rok pořádnou porci smůly, která se ho nepustila ani v Británii. Ve třetím tréninku nečekaně prasklo zavěšení levého předního kola a posléze se proletěl po únikové zóně až k bariéře. Vůz byl natolik rozbitý, že do kvalifikace nenastoupil.

Na

« 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »