Krátké zprávy
Button obdržel penalizaci poklesu 3 míst na startu příštího závodu za kolizi s Wahrleinem. Kde si ten trest asi tak… https://t.co/cDsAeLiuH1

Podle Marka za výkonnostní ztrátou v Rusku může motor i šasi

3. května 2017, 15:23 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Podle Marka za výkonnostní ztrátou v Rusku může motor i šasi
Před sezónou se zdálo, že by se z absolutní dominance Mercedesu mohl stát trojboj o mistrovský titul mezi Stříbrným šípy, Ferrari a Red Bullem. Ovšem rakouská stáj začíná za čelem pomalu zaostávat. Podle doktora Helmuta Marka není tentokrát na vině jen motor od Renaultu, ale také tým samotný.

V Soči Red Bull na Ferrari a Mercedes znatelně ztrácel, tudíž jeho jezdci museli bitvu o pódiová umístění sledovat jen zpovzdálí. Že bude mezi nimi a čelem až takový výkonností rozdíl nikdo nečekal.

Na vině je motor i šasi

„Z velké části t

Alonso dnes poprvé usedne do formule IndyCar, test bude vysílaný živě na internetu

3. května 2017, 11:36 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Alonso dnes poprvé usedne do formule IndyCar, test bude vysílaný živě na internetu
Španělský závodník si dnes odpoledne v rámci testů poprvé okusí naostro vůz IndyCar. Celé testy bude možné sledovat od 15:30 na oficiálních účtech seriálu.

Pro Fernanda Alonsa nezačala sezóna ve Formuli 1 vůbec dobře. Po čtyřech odjetých závodech nemá na svém kontě ani jeden mistrovský bod, a aby toho nebylo málo, tak do poslední Velké ceny na olympijském stadionu v ruském Soči ani neodstartoval, protože ho motor nechal ve štychu. Frustrace už je více n

Vettel si přeje, aby se do boje konstruktérů přidal i Red Bull

2. května 2017, 14:30 | Tadeáš Zíka | Komentáře
Ilustrační fotografie - Vettel si přeje, aby se do boje konstruktérů přidal i Red Bull
Současný lídr šampionátu Sebastian Vettel doufá, že se do bojů o šampionát co nejdříve zapojí i jeho dřívější tým Red Bull, aby z toho byl souboj tří týmů.

V prvních čtyřech závodech se duo Red Bullu Daniel Ricciardo a Max Verstappen moc neukázalo a nedokázalo zatopit Mercedesu a Ferrari, z nichž zatím každý má dvě vítězství. Nejlepší výsledek Red Bullu zatím zaznamenal Max Verstappen třetím místem v Číně.

Vettel, který s

Vettel uznal porážku od Bottase, Räikkönena mrzí pokažený start

1. května 2017, 16:18 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Vettel uznal porážku od Bottase, Räikkönena mrzí pokažený start
Valtteri Bottas si jel v nedělním závodě svou vlastní ligu. Jeho největší rival Sebastian Vettel sportovně uznal porážku a Fina za jeho výkon patřičně pochválil. Ke gratulacím se připojil i Räikkönen, který přiznal, že na dvojici před sebou jednoduše nestačil.

Je pochopitelné, že uvnitř duše muselo být pro čtyřnásobného mistra světa bolestivé, že mu další triumf protekl mezi prsty. Ale v průběhu závodu na Bottase vyvíjel nemalý tlak. Fin však dokázal zachovat chladnou hlavu, tlak s přehledem ustál a dojel si pro své první ví

Porsche a BMW vítězí v GT v Oscherslebenu, Salaquarda bodoval

1. května 2017, 12:38 | Roman Klemm | Komentáře
Ilustrační fotografie - Porsche a BMW vítězí v GT v Oscherslebenu, Salaquarda bodoval
V Oscherslebenu vstoupilo výborně obsazené německé mistrovství ADAC-GT-Masters do své 11. sezony a nedělní závod měl být 150. v historii této série. Zájem o tento šampionát zaznamenal stoupající křivku a nedaleko Magdeburgu se sešlo 17 týmů, které nasadily 28 vozů značek Audi, BMW, Corvette, Lamborghini, Mercedes, Nissan a Porsche.

Sobota

Nejrychlejší kvalifikační kolo pro sobotní závod se na 3.696 m dlouhé tratí podařilo nováčkovi seriálu, 22letému Francouzovi Mathieovi Jaminetovi z týmu KUS-Porsche. První zuffenhausenskou startovní řadu doplnil druhý Porsche 911 týmu Schuetz s Rakušanem Kla

F3 v Monze: Norris, Eriksson a Ilott vítězi velkých závodů

1. května 2017, 12:36 | Roman Klemm | Komentáře
Ilustrační fotografie - F3 v Monze: Norris, Eriksson a Ilott vítězi velkých závodů
Zapomeňte procesí F1 v Soči – tři závody Formule 3 v Monze předvedly, jak má motorsport vypadat!

Druhý víkend sezony 2017 absolvoval v Monze evropský šampionát Formule 3. Tři italské závody potvrdily především skutečnost, že bývalá převaha vozů týmu Prema skončila. Carlin a Motopark Italy dohonili a Formule 3 proto předvedla v Monze senzační podívanou. 

1. závod

F4 v Oscherslebenu: Vips, Nielsen a Zendeli s poháry, Čech Beckhaeuser s větší zkušeností…

1. května 2017, 12:25 | Roman Klemm | Komentáře
Ilustrační fotografie - F4 v Oscherslebenu: Vips, Nielsen a Zendeli s poháry, Čech Beckhaeuser s větší zkušeností…
K prvnímu podniku německého šampionátu ADAC-Formel 4 v Oscherslebenu se zdaleka nedostavili všichni přihlášení piloti (mimo jiné chyběl Enzo Fittipladi) o body se přesto utkalo 24 Tatuusů-Abarth. Mezi nimi byl poprvé i český jezdec: Pro relativně nezkušeného Toma Beckhausera se jednalo především o učňovskou lekci.

Kvalifikace

Jezdci a jedna jezdkyně se jistě ještě nacházeli pod dojmem ošklivé nehody kolegy Billiho Mongera v Doningtonu a zachmuřené páteční počasí jejich náladu jistě nezvedlo. V neuvěřitelně vyrovnané odpolední kvalifikaci, ve které se bojovalo o každou tisícinu, se prosadil

Bottas získává ve čtvrtém závodě pro Mercedes své první vítězství ve Formuli 1!

30. dubna 2017, 16:44 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Bottas získává ve čtvrtém závodě pro Mercedes své první vítězství ve Formuli 1!
Valtteri Bottas si po fantastickém startu dojel pro první vítězství v královně motorismu. Jeho týmový kolega Hamilton se očividně s okruhem v Soči příliš nekamarádí a cílem projel na až na čtvrtém místě. Pro Fernanda Alonsa skončil závod ještě dřív, než vůbec začal.

Pro McLaren začal závod v Rusku stejně jako ten před dvěma týdny v Číně. Ale s jedním rozdílem - tentokrát to nebyl Stoffel Vandoorne, který neodstartoval, nýbrž Fernando Alonso. Španěl musel svůj MCL32 na konci zaváděcího kola odstavit. Vedení závodu se rozhodlo start odsunout a jezdci ted

« 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »